Hlavolam pre psov Flamingo Clyde

Hlavolam Flamingo Clyde pre mierne pokročilých ponúka kombináciu 3 typov logických úloh: odnímateľné čierne časti v strede blokujúce stredové drážky, posúvne modré časti a otočné čierne krytky na krajoch. Hlavolam je vhodný na tréning jemnej motoriky, a posilnenie mentálnych schopností a trpezlivosti vášho štvornohého kamaráta. Čítať ďalej

  • 10 priehradiek na ukrytie maškŕt.
  • Tri typy špeciálnych logických úloh.
  • Rozvíja fyzické aj mentálne schopnosti psíka.
  • Pomáha zmierniť deštruktívne správanie.
Dostupnosť Doručenie do 2 dní
Možnosti doručenia
Kód: 141
€26 €21,67 bez DPH
Hlavolam pre psov Flamingo Clyde
Hlavolam pre psov Flamingo2
Úroveň 2
doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 69€.
garancia vratenia penazi
Garancia vrátenia peňazí
do 14 dní od zakúpenia tovaru.
Zaruka na zakupeny tovar
Garancia kvality
záruka 24 mesiacov na náš tovar

Hlavolam Flamingo Clyde pre mierne pokročilých ponúka kombináciu 3 typov logických úloh: odnímateľné čierne časti v strede blokujúce stredové drážky, posúvne modré časti a otočné čierne krytky na krajoch. Hlavolam je vhodný na tréning jemnej motoriky, a posilnenie mentálnych schopností a trpezlivosti vášho štvornohého kamaráta. Naplňte hračku obľúbenými maškrtami a pustite psíka na vec.

tip ako vybrat hlavolam pre psa
Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako si vybrať ten správny hlavolam práve pre vášho maznáčika, pripravili sme pre vás krátky prehľad, ktorý vám uľahčí výber.

Ako na to?

  • Začnite naplnením priehradiek pochúťkami alebo suchým jedlom.
  • Povzbuďte svojho domáceho maznáčika, aby hračku preskúmal a očuchal.
  • Pomôžte mu odmenu nájsť a pochválte ho za každý úspech. Tým ho motivujete pokračovať v hľadaní.
  • Po skončení tréningu hračku umyte a odložte, aby sa k nej psík voľne nevedel dostať a rozkúsať ju.

Pre koho je hračka určená?

Hlavolam zaraďujeme do úrovne obtiažnosti 2. Na rozdiel od hlavolamov úrovne 1, ponúka viacero typov logických úloh. Niektoré priehradky s pamlskami sa sprístupnia až po vyriešení viacerých častí hlavolamu. Je vhodný pre všetky typy psov od šteňaťa až po seniora. Najviac poteší začiatočníkov a psíkov, ktorí riešili hlavolami úrovne 1.

Čím hračku naplniť?

Maškrtami, suchým jedlom, alebo bežnými granulami.

Údržba
Na odstránenie zvyškov jedla po každom použití hračku umyte pod vodou, alebo ju vložte do umývačky riadu.

hafkonaut produkt poznamka
"Čas na tréning. Ňufák pripraviť, mozog naštartovať, labky za čiaru. Štart!"

Často kladené otázky

Môj pes nie je práve mysliteľ, je preňho hlavolam vhodná hračka?

Odporúčame začať s jednoduchším hlavolamom. Ak tvoj psík ešte nikdy žiadny hlavolam neskúsil, môže to byť preňho zo začiatku náročnejšie. S trochou trpezlivosti sa jeho jemná motorika a schopnosť riešenia hlavolamu postupne zlepší. Ako sa hovorí tréning robí majstra.

Môj pes všetko rozhryzie, ako dlho mu hlavolam vydrží?

Hlavolam nie je hračka, ktorú psíkovi dáš a necháš ho s ňou osamote. Tvoj chlpáč môže inštinktívne skúsiť hračku rozkúsať, aby sa dostal k maškrtám. V takom prípade je dôležité ho zastaviť a správne naviesť. Veľakrát pomôže keď mu ukážeš posúvanie pohyblivých častí hlavolamu a niektoré necháš pootvorené, aby sa k nim ľahšie dostal. Keď psík pochopí ako na to, nebude sa už hračku snažiť kúsať.

Čo keď hlavolam môjho psa nebude baviť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Každý chlpáč, ktorý zbožňuje svoje maškrtky bude teda motivovaný nájsť ich až do poslednej. Ak sa teda tvojmu psíkovi do hry veľmi nechce, skús vymeniť odmenu. Najlepšie fungujú maškrty s výraznou vôňou.

Čo keď zle odhadnem úroveň obtiažnosti hlavolamu?

Každý hlavolam môžeš psíkovi uľahčiť, ale aj spraviť zložitejším. Pre zjednodušenie môžeš nechať priehradky mierne pootvorené, alebo nechať zámky v náročnejších hlavolamoch odomknuté. Ak sa psíkovi nedarí vytiahnuť odnímateľnú časť, umiestni ju tak, aby to bolo preňho jednoduchšie. Vítanou pomocou môže byť aj uviazanie šnúriek na odnímateľné časti tak, aby za ne psík mohol ťahať. Ak naopak chceš hlavolam tvojmu chlpáčovi spraviť zložitejším, umiestni doňho menej maškŕt, alebo ho polož na vyvýšené miesto kde bude psík môcť využívať len ňufák. Riešenie tak bude oveľa väčšou výzvou.

Čo dať do hlavolamu - čím hlavolam naplniť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Najvhodnejšou náplňou hlavolamu sú suché maškrty s výraznou vôňou, no využiť sa dajú aj sušené mäso, granule, či dokonca piškóty.

Dodatočné parametre

Kategória: Úroveň 2
Hmotnosť: 0.4 kg
Materiál: Plast
Veľkosť: 31x27x5 cm