Alavis 5 kĺbová výživa 90 tbl

Komplexná kĺbová výživa pre psy a mačky vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch psov a mačiek.

 • Vysoký obsah MSM a chondroprotek­tívnych látok.
 • Vhodný pre športujúcich, starších, ale aj psov po úraze.
 • Najobľúbenejšia značka na trhu.
Dostupnosť Skladom
Môžeme doručiť do:
5.3.2024
Možnosti doručenia
Kód: 615
€27,99 –11 % €24,89 €20,74 bez DPH
Alavis 5 kĺbová výživa 90 tbl
alavis klbova vyziva pre psov pre macky
Aj pre mačky
€27,99 –11 %
doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 69€.
garancia vratenia penazi
Garancia vrátenia peňazí
do 14 dní od zakúpenia tovaru.
Zaruka na zakupeny tovar
Garancia kvality
záruka 24 mesiacov na náš tovar

Komplexná kĺbová výživa pre psy a mačky.

ALAVIS™ 5 vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny, pomáha pri pohybových problémoch psov a mačiek. Obsahuje kombináciu látky MSM a chondroprotek­tívnych látok – glukozamín sulfátu, chondroitín sulfátu, kyseliny hyalurónovej a kolagénu.

Odporúčame podávať:

 • Psom a mačkám s kĺbovými ťažkosťami (najmä staršie zvieratá či pri poúrazových stavoch).
 • Športovým a pracovným psom všetkých vekových kategórií, napr.: služobné psy, dostihové psy, saňové psy, psy trénujúce agillity, pulling, dog-trekking, fly-ball, tanec so psom atď.
 • Šteňatám veľkých a obrích plemien počas vývoja.

Spôsob užitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy alebo s kúskom potravy, prípadne rozdrvené do krmiva. Prípravok zvieratá obvykle prijímajú bez problémov.

Dĺžka užívania: Prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom urobte 1 – 3 mesiace pauzu a prípravok opäť nasaďte.

 • Glukozamín sulfát – stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov a je ich základným substrátom pre ich vznik. Proteoglykány sú základné stavebné zložky chrupavky.
 • Chondroitín sulfát – viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a redukuje kolagénolytickú aktivitu. Má mierny protizápalový účinok.
 • Látka MSM – je organicky viazaná síra, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov.
 • Kyselina hyalurónová – je hlavná súčasť kĺbovej synoviálnej tekutiny. Čím vyššia je koncentrácia kyseliny hyalurónovej, tým lepšie sú premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny a dochádza k lepšej výžive kĺbových chrupaviek.
 • Kolagén II. typu – je hlavnou bielkovinou kĺbovej chrupavky, keď zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v prípravku ALAVIS 5 je hydrolyzovaný, čo znamená, že je enzymaticky štiepený na menšie častice, ktoré sa v zažívacom trakte lepšie vstrebávajú a sú teda omnoho lepšie využiteľné na stavbu a obnovu poškodenej chrupavky.

Zloženie: 1 tableta obsahuje glukozamín sulfát 500 mg, chondroitín sulfát 200 mg, metylsulfonylmetán 200 mg, kolagén typu II. 60 mg, kyselina hyalurónová 18 mg. Ďalšie zložky: mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatý, uhličitan vápenatý, kyselina stearová, oxid kremičitý

Z dôvodu zachovania kvality prípravku nie sú pridávané žiadne farbivá ani konzervačné látky.

Upozornenie: Prípravok je možné podávať s krmivami obsahujúcimi chondroprotektívne látky. Pozitívny účinok sa tak zvýši. Prípravok neobsahuje cukor.

Hmotnosť psa, mačky:

Iniciačná dávka (prvých 14dní užívania) denne

Udržiavacia dávka (pokračovacia) denne

1–5 kg

1/2–1 tablety

1/4–1/2 tablety

5–10 kg

1–2 tablety

1/2–1 tableta

10–15 kg

2–3 tablety

1–1,5 tablety

15–25 kg

3–4 tablety

1,5–2 tablety

25–45 kg

4–5 tabliet

2–2,5 tablety

45 a viac kg

5–6 tabliet

2,5–3 tablety

Dodatočné parametre

Kategória: Kĺbová výživa pre psov
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg