Hlavolam pre psov Helios

Hlavolam pre psov a mačky Helios je odolná interaktívna hračka s unikátnym spôsobom otvárania priehradiek. Ponúka 2 typy logických úloh a 5 oddelených priehradiek na pamlsky. Čítať ďalej

  • Unikátny otvárací systém aký nemá žiadny iný hlavolam v našej ponuke.
  • Dva typy logických úloh zamestnajú hlavu vášho miláčika.
  • Hračka bez odnímatelných častí.
  • Rozvíja fyzické aj mentálne schopnosti.
Dostupnosť Momentálne nedostupné
Možnosti doručenia
Kód: 501
€18,99 €15,83 bez DPH
Hlavolam pre psov Helios
dreveny hlavolam pre psa karlie helios
Úroveň 1 Aj pre mačky
doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 69€.
garancia vratenia penazi
Garancia vrátenia peňazí
do 14 dní od zakúpenia tovaru.
Zaruka na zakupeny tovar
Garancia kvality
záruka 24 mesiacov na náš tovar

Hlavolam pre psov a mačky Helios je odolná interaktívna hračka s unikátnym spôsobom otvárania priehradiek. Ponúka 2 typy logických úloh a 5 oddelených priehradiek na pamlsky. Jednotlivé úlohy sa môžete učiť postupne. Posuvné oranžové kolieska ukrývajú 3 priehradky s maškrtami. Ďalšie 2 priehradky psík otvorí otáčaním hnedými ozubenými kolieskami. 

Ak chcete zvýšiť náročnosť, umiestnite hlavolam na vyvýšené miesto, aby psík a mačky mohli používať iba ňufák. Odporúčame typy hry meniť, aby vám dlhšie vydržala zábava s hračkou. Naplňte hračku maškrtami a pustite psíka do akcie.

Ako na to?

  • Začnite naplnením priehradiek malými pochúťkami.
  • Zakryte priehradky posuvnými časťami.
  • Povzbuďte svojho domáceho maznáčika, aby hračku očuchal a dotkol sa jej.
  • Pomôžte mu odmenu nájsť a pochválte ho za každý úspech. Tým ho motivujete pokračovať v objavovaní.
  • Obmieňajte skrýše aj pamlsky, nemusíte vždy použiť všetky miesta na schovanie pochúťok.
  • Po skončení tréningu hračku umyte a odložte, aby sa k nej zvieratko voľne nevedeo dostať a zničiť ju.
cute-shiba-inu-running-cartoon-vector-icon-illustration-animal-sports-icon-concept-isolated-premium_138676-5328-removebg-preview
Vedeli ste, že 15 minút mentálnej aktivity unaví psíka a mačku rovnako ako 30 minút športu? Mentálna aktivita je pre zvieratko každého veku rovnako dôležitá ako tá fyzická. Zabranuje deštruktívnemu správaniu a nude.

Pre koho je hračka určená?

Je vhodná pre chlpáčov v každom veku a všetkých veľkostí. Ideálne pre šteniatka, mačiatka a dospelých jedincov, ktorí ešte neprišli do kontaktu s logickými hlavolamami, alebo hlavolamami vyššej úrovne.

tip ako vybrat hlavolam pre psa
Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako si vybrať ten správny hlavolam práve pre vášho maznáčika, pripravili sme pre vás krátky prehľad, ktorý vám uľahčí výber.

Čím hračku naplniť?

Malými maškrtami, suchým jedlom, bežnými granulami.

Údržba

Na odstránenie zvyškov jedla po každom použití hračku utrite vlhkou utierkou.

Často kladené otázky

Môj pes nie je práve mysliteľ, je preňho hlavolam vhodná hračka?

Odporúčame začať s jednoduchším hlavolamom. Ak tvoj psík ešte nikdy žiadny hlavolam neskúsil, môže to byť preňho zo začiatku náročnejšie. S trochou trpezlivosti sa jeho jemná motorika a schopnosť riešenia hlavolamu postupne zlepší. Ako sa hovorí tréning robí majstra.

Môj pes všetko rozhryzie, ako dlho mu hlavolam vydrží?

Hlavolam nie je hračka, ktorú psíkovi dáš a necháš ho s ňou osamote. Tvoj chlpáč môže inštinktívne skúsiť hračku rozkúsať, aby sa dostal k maškrtám. V takom prípade je dôležité ho zastaviť a správne naviesť. Veľakrát pomôže keď mu ukážeš posúvanie pohyblivých častí hlavolamu a niektoré necháš pootvorené, aby sa k nim ľahšie dostal. Keď psík pochopí ako na to, nebude sa už hračku snažiť kúsať.

Čo keď hlavolam môjho psa nebude baviť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Každý chlpáč, ktorý zbožňuje svoje maškrtky bude teda motivovaný nájsť ich až do poslednej. Ak sa teda tvojmu psíkovi do hry veľmi nechce, skús vymeniť odmenu. Najlepšie fungujú maškrty s výraznou vôňou.

Čo keď zle odhadnem úroveň obtiažnosti hlavolamu?

Každý hlavolam môžeš psíkovi uľahčiť, ale aj spraviť zložitejším. Pre zjednodušenie môžeš nechať priehradky mierne pootvorené, alebo nechať zámky v náročnejších hlavolamoch odomknuté. Ak sa psíkovi nedarí vytiahnuť odnímateľnú časť, umiestni ju tak, aby to bolo preňho jednoduchšie. Vítanou pomocou môže byť aj uviazanie šnúriek na odnímateľné časti tak, aby za ne psík mohol ťahať. Ak naopak chceš hlavolam tvojmu chlpáčovi spraviť zložitejším, umiestni doňho menej maškŕt, alebo ho polož na vyvýšené miesto kde bude psík môcť využívať len ňufák. Riešenie tak bude oveľa väčšou výzvou.

Čo dať do hlavolamu - čím hlavolam naplniť?

Hra s hlavolamom je založená na hľadaní maškŕt. Najvhodnejšou náplňou hlavolamu sú suché maškrty s výraznou vôňou, no využiť sa dajú aj sušené mäso, granule, či dokonca piškóty.

Dodatočné parametre

Kategória: Hlavolamy pre psov
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.75 kg
Materiál: Drevený kompozit
Veľkosť: 23x23x2.5 cm