Americká drsnosrstá mačka

Americká drsnosrstá mačka

Americká drsnosrstá mačka - charakteristika

 
Dĺžka: Stredná až veľká
Hmotnosť: 4 - 7 kg
Dĺžka života: 15 - 16 rokov
Srsť: Krátka

Sproing! Nie je to typická reakcia, ktorú očakávame, keď pohladíme mačku, ale jej pružná, pružná srsť je neoddeliteľnou súčasťou šarmu a dobrého vzhľadu americkej drôtosrstej mačky.

  • Plznutie

  • Hravosť

  • Vokálnosť

  • Energickosť

  • Poslušnosť

  • Priateľskosť

  • Náročnosť starostlivosti

  • Zdravie

  • Nezávislosť

  • Inteligencia

Americká drsnosrstá mačka - obrázky

Americká drsnosrstá mačka vzhlad Americká drsnosrstá mačka vyzor Americká drsnosrstá mačka foto

Povaha plemena: Americká drsnosrstá mačka

Od americkej drôtosrstej šelmy možno očakávať, že bude mať rovnakú povahu ako americká krátkosrstá: prispôsobivá, dobrosrdečná, láskavá a hravá. Niekedy sa opisuje ako klaun. Je to atletická mačka s miernou úrovňou aktivity. Má rád dobrú hru rovnako ako iná mačka, ale nie je príliš náročný na pozornosť alebo aktivitu. Ako sa na mačku z robotníckej triedy, ktorá si urobila dobre, patrí, je inteligentná a rada sa hrá s puzzle a interaktívnymi hračkami. Má spoločenskú povahu a nie je typ, ktorý by sa pri príchode návštevy schovával pod posteľ. Americká drôtosrstá mačka je tichá mačka, ktorá miluje ľudí a bude ich nasledovať z miestnosti do miestnosti. Veľmi sa zaujíma o všetko, čo sa deje okolo neho. Môže, ale nemusí byť mačkou na kolenách, ale vždy ocení, keď bude mať miesto vedľa vás na pohovke alebo na konci postele.

Americká drsnosrstá mačka - starostlivosť

Neobvyklá srsť americkej drôtosrstej šelmy si vyžaduje len málo starostlivosti. Kefovanie alebo česanie ju môže poškodiť, takže tento typ starostlivosti nie je potrebný s výnimkou jari, keď mačka zhadzuje zimnú srsť. Kúpeľ je potrebný len zriedka. Čistite zuby, aby ste predišli paradentóze. Najlepšia je každodenná dentálna hygiena, ale týždenné čistenie je lepšie ako nič. Každých pár týždňov zastrihávajte nechty. Kútiky očí utrite mäkkou vlhkou handričkou, aby ste odstránili prípadný výtok. Na každé oko použite samostatnú časť handričky, aby ste neriskovali rozšírenie prípadnej infekcie. Každý týždeň skontrolujte uši. Ak vyzerajú špinavé, vytrite ich vatovou tyčinkou alebo mäkkou vlhkou handričkou navlhčenou zmesou jablčného octu a teplej vody v pomere 50:50. Vyhnite sa používaniu vatových tampónov, ktoré môžu poškodiť vnútro ucha. Udržujte záchod bezchybne čistý. Mačky si veľmi potrpia na hygienu v kúpeľni. Je dobré chovať americkú drôtosrstú mačku len ako vnútornú, aby ste ju ochránili pred chorobami, ktoré šíria iné mačky, pred útokmi psov alebo kojotov a pred inými nebezpečenstvami, ktoré hrozia mačkám, ktoré chodia von, napríklad pred zrazením autom. Americkým drôtosrstým mačkám, ktoré chodia von, tiež hrozí, že ich ukradne niekto, kto by chcel mať takúto nezvyčajnú mačku bez toho, aby za ňu zaplatil.