Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Devon Rex

Devon Rex

Devon Rex - charakteristika

Spoločenská Energetická Milujúca Vokálna Hravá
Dĺžka: 38 - 46 cm
Hmotnosť: 3 - 5 kg
Dĺžka života: 9 - 15 rokov
Srsť: Krátka

Devonský rex je charakteristické a očarujúce plemeno mačky, ktoré vyniká jedinečným vzhľadom a hravou povahou. Devonský rex, známy svojou kučeravou srsťou, veľkými ušami a podmanivými očami, si získal srdcia mnohých milovníkov mačiek na celom svete.

Najvýraznejšou črtou devonského rexa je jeho mäkká, vlnitá srsť, ktorej chýbajú vonkajšie ochranné chlpy ako u väčšiny mačiek. Vďaka tomu majú zamatový a kučeravý vzhľad, ktorý pripomína miniatúrne jahniatka. Ich srsť má rôzne farby a vzory, čo im dodáva na individualite a šarme.

Devonské mačky Rex sú okrem svojho nápadného vzhľadu obľúbené aj pre svoju priateľskú a spoločenskú povahu. Sú známe tým, že sú veľmi inteligentné, aktívne a zlomyseľné. Majú rady interaktívnu hru a často sa o nich hovorí ako o "škriatkoch" mačacieho sveta. Vďaka ich hravému vyvádzaniu a zvedavosti je radosť mať ich nablízku.

  • Plznutie

  • Hravosť

  • Vokálnosť

  • Energickosť

  • Poslušnosť

  • Priateľskosť

  • Náročnosť starostlivosti

  • Zdravie

  • Nezávislosť

  • Inteligencia

Devon Rex - obrázky

Devon Rex vzhlad Devon Rex vyzor Devon Rex foto

Povaha plemena: Devon Rex

Devonovo obľúbené miesto je priamo na úrovni hlavy, na ramene jeho obľúbenej osoby. Životne sa zaujíma o všetko, čo sa deje, a odmieta byť vynechaný z akejkoľvek činnosti. Počítajte s tým, že sa bude držať čo najbližšie k vám a občas vám tichým hlasom oznámi svoj názor. Miluje ľudí a víta pozornosť priateľov aj rodiny. Je to inteligentná mačka s miernou úrovňou aktivity. Nie je v neustálom pohybe, ale rád sa učí triky a hrá sa aport. Puzzle a interaktívne hračky potešia jeho vynaliezavý mozog a pomôžu ho zamestnať, kým vy budete zarábať peniaze na nákup ďalších. V čase jedla sa Devon bude snažiť usadiť k jedálenskému stolu so zvyškom rodiny a bude si istý, že jedlo, ktoré ste pripravili, je určené len pre neho. Rád sa naje a ak nebudete pozorne sledovať jeho príjem potravy, prihryzne si pár kíl navyše. Pod perinou je jeho obľúbené miesto na spanie. Ako strela hľadajúca teplo sa zameriava na najteplejšie miesta, ktoré nájde. Vyberte si Devon, ak si budete užívať spoločnosť zlomyseľného, pohyblivého kocúra a nezľaknete sa, keď ho uvidíte, ako na vás pozerá z vrchnej časti dverí a plánuje trajektóriu k vášmu ramenu.

Devon Rex - starostlivosť

Devonská vlnitá srsť sa ľahko udržiava. Upravujte ju jemne, aby ste nepolámali jemné chlpy. V mnohých prípadoch stačí srsť prehrabať rukou. Najlepšie na srsti devonského rexa je, že málo líha a srsť je taká jemná, že nie je veľmi viditeľná na oblečení a nábytku. Kúpanie je potrebné len zriedka, pokiaľ mačka nie je biela alebo nemá na srsti veľa bielej farby. Tieto mačky môžu začať vyzerať mdlo, ak sa pravidelne nekúpajú. Srsť po kúpaní rýchlo schne. Čistite zuby, aby ste predišli paradentóze. Najlepšia je každodenná dentálna hygiena, ale týždenné čistenie je lepšie ako nič. Očné kútiky denne utierajte mäkkou vlhkou handričkou, aby ste odstránili prípadný výtok. Na každé oko použite samostatnú časť handričky, aby ste sa nevystavili riziku rozšírenia prípadnej infekcie. Týždenne kontrolujte uši. Ak vyzerajú špinavé, vytrite ich vatovou tyčinkou alebo mäkkou vlhkou handričkou navlhčenou zmesou jablčného octu a teplej vody v pomere 50:50. Vyhnite sa používaniu vatových tampónov, ktoré môžu poškodiť vnútro ucha. Udržujte záchod bezchybne čistý. Tak ako všetky mačky, aj devonské rexíky si veľmi potrpia na hygienu v kúpeľni. Devonský rex je na dotyk teplý, ale vždy vyhľadáva teplo. Ak je vám zima, jemu je pravdepodobne tiež. Kúpte mu pekný sveter alebo dva, ktoré mu pomôžu udržať teplo. Devonského rexa je dobré chovať len ako mačku vo vnútri, aby ste ho ochránili pred chorobami, ktoré šíria iné mačky, pred útokmi psov alebo kojotov a ďalšími nebezpečenstvami, ktoré hrozia mačkám, ktoré chodia von, napríklad pred zrazením autom. Devon Rex, ktorý chodí von, tiež riskuje, že ho ukradne niekto, kto by chcel mať takúto nezvyčajnú mačku bez toho, aby za ňu zaplatil. Ak je to možné, postavte svojmu devon rexovi veľký vonkajší výbeh, kde môže bezpečne skákať a šplhať. Ak má váš devon rex vonkajší výbeh, ktorý umožňuje slnenie, nezabudnite mu na telo naniesť opaľovací krém vhodný pre mačky, aby ste zabránili spáleniu.