Ruská modrá mačka

Ruská modrá mačka

Ruská modrá mačka - charakteristika

Spoločenská Inteligentná Priateľská Hravá
Dĺžka: 38 - 46 cm, bez chvosta
Hmotnosť: 3 - 7 kg
Dĺžka života: 15 - 20 rokov
Srsť: Krátka

Elegantné a zároveň svalnaté telo ruskej modrej mačky viedlo jedného rozhodcu k tomu, že ho označil za "dobermana pinča medzi mačkami". Tieto mačky si svojím výrazným vzhľadom a očarujúcou povahou získali srdcia milovníkov mačiek na celom svete. Tieto zvodné mačkovité šelmy majú elegantnú, strieborno-modrú srsť, žiarivo zelené oči a jemnú povahu. Toto plemeno je nepochybne opradené históriou a mystikou a sú to cenení spoločníci v domácnostiach po celom svete.

Okrem odvážneho vzhľadu sú ruské modré známe svojou milou a láskavou povahou. V blízkosti cudzích ľudí sú plaché, ale so svojimi ľudskými rodinami si vytvárajú hlboké putá. Týmto mačkám sa darí v spoločnosti a vďaka ich jemnej povahe sú vynikajúcimi domácimi miláčikmi pre rodiny, jednotlivcov aj seniorov.

Keď uvažujete o ruskej modrej, odporúčame uprednostniť adopciu zo záchranných organizácií alebo útulkov, aby ste poskytli milujúci domov mačke v núdzi. Ak sa však rozhodnete pre kúpu, je veľmi dôležité vybrať si renomovaného chovateľa. Vykonajte dôkladný prieskum, aby ste sa uistili, že chovateľ dodržiava etické postupy a uprednostňuje blaho svojich mačiek. Renomovaní chovatelia ruských modrých mačiek uprednostňujú zdravie a temperament svojich mačiek, vykonávajú potrebné zdravotné vyšetrenia a poskytujú mačičkám výchovné prostredie. Tento aktívny prístup zaručuje, že si domov prinesiete zdravú a šťastnú mačičku, a zároveň odrádza od neetických chovateľských praktík.

  • Plznutie

  • Hravosť

  • Vokálnosť

  • Energickosť

  • Poslušnosť

  • Priateľskosť

  • Náročnosť starostlivosti

  • Zdravie

  • Nezávislosť

  • Inteligencia

Ruská modrá mačka - obrázky

Ruská modrá mačka vzhlad Ruská modrá mačka vyzor Ruská modrá mačka foto

Povaha plemena: Ruská modrá mačka

Ruská modrá má povesť jemnej, tichej mačky, trochu plachej, ale nemyslite si to zle. Táto mačka má síce zdržanlivú povahu, ale rada sa hrá (obzvlášť rada aportuje) a rada skáče alebo šplhá na vysoké miesta, kde môže v pokoji študovať ľudí a situácie, kým sa rozhodne, či sa chce zapojiť. Hosťom sa nedostane jeho bezprostrednej pozornosti a možno ho nikdy neuvidia, pokiaľ sa nerozhodne, že sú hodní jeho pozornosti, ale voči členom rodiny, najmä voči svojej obľúbenej osobe, je vždy verný, sleduje ich po celom dome a dokonca sa vozí na pleci. Ruská modrá je citlivá mačka, ktorá nemá rada, keď ju niekto ignoruje, a bude urazená, ak nedostane rovnaké množstvo náklonnosti, ako dáva. Nedostatok pozornosti môže spôsobiť, že bude úzkostlivá alebo bojazlivá. Hoci ruská modrá miluje vašu spoločnosť, dokáže sa počas dňa, keď ste v práci, zabaviť sama. Na rozdiel od niektorých aktívnych, inteligentných plemien nie je deštruktívny, ale pohybuje sa po dome s ladnosťou ruskej baletky. Keď ste doma, jeho jemný zmysel pre humor a manuálna zručnosť vás nikdy neprestanú baviť. Len sa uistite, že sa smejete s ním, nie na ňom. Má silný zmysel pre vlastnú hodnotu a nemá rád, keď si z neho niekto robí srandu. Je to mačka, ktorej sa najlepšie darí v pokojnom, stabilnom prostredí. Nemá rád zmeny a je pre neho obzvlášť dôležité, aby jedlo prišlo načas. Počítajte s tým, že ráno bude verným budíkom, nie preto, aby ste vy nezmeškali prácu, ale aby on nezmeškal jedlo. Ak si nájdete čas na vytvorenie vzťahu s ruskou modrou, odmenou vám bude hlboké puto s touto milujúcou mačkou.

Ruská modrá mačka - starostlivosť

Hustá srsť ruskej modrej by sa mala česať dvakrát týždenne, aby sa odstránili odumreté chlpy a rozptýlili kožné oleje. Čistite zuby, aby ste predišli paradentóze. Najlepšia je každodenná dentálna hygiena, ale týždenné čistenie je lepšie ako nič. Každých pár týždňov zastrihávajte nechty. Kúpeľ, keď mačka líha, pomôže rýchlejšie odstrániť prebytočnú srsť. Udržujte záchod ruskej modrej mačky v bezchybnej čistote. Na hygienu v kúpeľni si veľmi potrpí. Ruskú modrú mačku je dobré chovať len ako vnútornú mačku, aby ste ju ochránili pred chorobami, ktoré šíria iné mačky, pred útokmi psov alebo kojotov a pred inými nebezpečenstvami, ktoré hrozia mačkám, ktoré chodia von, napríklad pred zrazením autom. Ruským modrým mačkám, ktoré chodia von, tiež hrozí, že ich ukradne niekto, kto by chcel mať takú krásnu mačku bez toho, aby za ňu zaplatil.