Anglický medvedíkovitý pes

Anglický medvedíkovitý pes

Anglický medvedíkovitý pes - charakteristika

sladkýmiernyspoločenský
Veľkosť: veľký
Výška: 58 - 66 cm
Hmotnosť: 20 - 29 kg
Dĺžka života: 11 - 12 rokov

Anglický medvedíkovitý pes v ramenách dosahujú výšku až 66 cm. Títo psi sú atléti s hlbokým hrudníkom a milou tvárou, ktorých športovci milujú pre ich rýchlosť a vytrvalosť. Na atletickom tele je stredne dlhá srsť s rôznymi vzormi. Hlava je široká s klenutou lebkou, s mäkkými, nízko zavesenými ušami a tmavohnedými očami, ktoré žiaria teplom a láskavosťou. Ich pracovný zápal a energia, trpezlivosť, ktorú si vyžaduje ich výcvik na iné veci ako na lov mývalov, a ich hlasný, zvonivý štekot môžu spôsobiť, že toto plemeno sa pre začínajúcich majiteľov nehodí ako domáci miláčik. Niektorí vášniví fanúšikovia tohto plemena sa domnievajú, že bez športového využitia loveckých cností tohto plemena jednoducho mrháte dobrým psom. Tieto elegantné a dravé, štíhle, ale svalnaté psysú pripravené pracovať od súmraku do úsvitu pri prenasledovaní mývala.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Anglický medvedíkovitý pes - starostlivosť

Starostlivosť o amerického anglického mývalieho psa zahŕňa kombináciu pozornej starostlivosti a uspokojovania jeho jedinečných potrieb. Tieto psy sú veľmi spoločenské a vyžívajú sa v interakcii s ľuďmi, preto je pre ich pohodu nevyhnutné tráviť s nimi kvalitný čas. Ich hravá a energická povaha znamená, že potrebujú pravidelný pohyb, aby zostali šťastní a zdraví. Aktivity, ako sú dlhé prechádzky, behanie alebo hry v bezpečnom, oplotenom priestore, môžu pomôcť uspokojiť ich pohybové potreby. Úprava je vďaka ich krátkej srsti pomerne jednoduchá. Pravidelné kefovanie pomáha udržiavať srsť čistú a minimalizuje línanie. Okrem toho si mývalí psi vyžadujú pravidelné čistenie uší, aby sa predišlo ušným infekciám. Americký anglický mývalí pes je inteligentný a cvičiteľný, preto mu prospieva mentálna stimulácia a výcvik poslušnosti. Dobre na nich fungujú techniky pozitívneho posilňovania a oceňujú úlohy a výzvy, ktoré zamestnávajú ich myseľ. Okrem toho sú vďaka svojej vernosti a láskavej povahe vynikajúcimi spoločníkmi a často si vytvárajú silné väzby so svojimi rodinami. Je nevyhnutné dbať na ich zdravie, pretože môžu byť náchylné na určité ochorenia, ako je dysplázia bedrového kĺbu, infekcie uší a problémy s očami. K ich dlhému a zdravému životu prispievajú pravidelné prehliadky u veterinára, vyvážená strava a starostlivosť o ich celkovú pohodu. Nakoniec, na zaistenie bezpečnosti mývalích psov je veľmi dôležité zabezpečiť im bezpečné prostredie s náležitým obmedzením, keďže mývalí psi sú známi svojimi stopárskymi schopnosťami.

Povaha plemena: Anglický medvedíkovitý pes

Americký anglický mývalí pes sa môže pochváliť výraznou a roztomilou osobnosťou, ktorú charakterizuje niekoľko kľúčových vlastností. Sú to neuveriteľne priateľské a spoločenské psy, ktoré si vychutnávajú ľudskú spoločnosť a vytvárajú si silné väzby so svojimi rodinami. Vernosť tohto plemena je neochvejná a ich oddanosť majiteľom je charakteristickým znakom ich osobnosti. Ich hravá a energická povaha dodáva ich povahe prvok zábavy, takže sú ideálne pre aktívne rodiny, ktoré oceňujú živých a temperamentných spoločníkov. Okrem priateľskej povahy sú americkí anglickí mývalí psi známi svojou inteligenciou. Dobre reagujú na výcvik, najmä ak sa používajú techniky pozitívneho posilňovania. Ich ostražitosť sa prejavuje aj tým, že slúžia ako vynikajúci strážni psi, ktorí okamžite upozornia svojich majiteľov na akúkoľvek nezvyčajnú aktivitu alebo potenciálnu hrozbu. K ich jedinečnému šarmu prispieva aj ich melodický hárok, ktorý sa ozýva a je hudobný. Napokon, ich prispôsobivosť im umožňuje prosperovať v rôznych životných prostrediach, čo z nich robí všestranných a cenených spoločníkov pre poľovných nadšencov aj rodiny, ktoré hľadajú oddaného a živého domáceho miláčika.