Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Bostonský teriér

Bostonský teriér

Bostonský teriér - charakteristika

priateľskýjasnýzábavný
Veľkosť: malý
Výška: 38 - 43 cm
Hmotnosť: 5 - 11 kg
Dĺžka života: 11 - 13 rokov

Bostonské teriéry sú kompaktné, krátkochvosté, dobre vyvážené malé psy s hmotnosťou maximálne 11 kilogramov. Štýlová ”smokingová” srsť môže byť biela, čierna či fľakatá. Hlava je hranatá, ňufák krátky a veľké okrúhle oči môžu žiariť láskavosťou, zvedavosťou alebo zlomyseľnosťou. Bostony sú vždy ostražité voči svojmu okoliu a pohybujú sa svižným, rytmickým krokom. Je isté, že plemeno pomenované podľa mesta - napríklad havanský alebo bruselský grifonek - bude vynikajúcim mestským domácim miláčikom. Bostony nie sú výnimkou: sú robustné, ale mobilné, orientované na ľudí a vždy sú pripravené na rýchlu prechádzku do parku alebo do vonkajšej kaviarne. Bystrý pes s prirodzeným komediálnym nadaním je stálym zdrojom úsmevu. Bostonský teriér je živý malý spoločník, ktorého spoznáte podľa jeho priliehavého smokingového kabátika, športovej, ale kompaktnej postavy a priateľského lesku v jeho veľkých okrúhlych očiach. Jeho bezchybné spôsoby mu vyniesli prezývku ”americký džentlmen”.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Bostonský teriér - starostlivosť

Bostonský teriér je živý pes, ale nemá nadmerné nároky na pohyb. V interiéri je relatívne neaktívny a dobre sa hodí pre obyvateľov bytov alebo tých, ktorí nemajú dvor. Rád sa s vami prechádza a hrá na dvore, ale rozhodne je to vnútorný pes a nikdy by nemal byť umiestnený vonku. Vždy majte na pamäti, že bostonský teriér nezvláda veľmi dobre teplo ani chlad. Bostoni sú citliví na tón vášho hlasu a tresty ich môžu umlčať, takže výcvik by mal byť nenápadný a motivačný. Používajte pozitívne techniky, ako sú odmeny za jedlo, pochvala a hra.

Povaha plemena: Bostonský teriér

Bostonský teriér, známy ako americký džentlmen, je živý, inteligentný a láskavý s jemnou, vyrovnanou povahou. Môže však byť tvrdohlavý, takže pri výcviku je nevyhnutná vytrvalosť a dôslednosť. Ako každý pes, aj bostonský teriér potrebuje v mladosti včasnú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby z vášho bostonského šteňaťa vyrástol všestranný pes.