Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Boxer

Boxer

Boxer - charakteristika

bystrámilujúca zábavuaktívna
Veľkosť: veľký
Výška: 55 - 64 cm
Hmotnosť: 7 - 36 kg
Dĺžka života: 10 - 12 rokov

Na dobre stavaného boxera v špičkovej kondícii je úžasný pohľad. Samec môže mať v ramenách až 62 cm, samice sú menšie. Ich svaly sa vlnia pod krátkou, priliehavou srsťou. Tmavohnedé oči a zvrásnené čelo dodávajú tvári ostražitý, zvedavý výraz. Srsť môže byť plavá alebo žíhaná, s bielymi znakmi. Boxeri sa pohybujú ako športovci, po ktorých sú pomenovaní: hladko a ladne, so silným ťahom vpred. Boxeri sú optimistickí a hraví. Ich trpezlivosť a ochranárska povaha im priniesli povesť skvelého psa k deťom. Úlohy strážneho psa a strážcu rodiny berú vážne a hrozbám budú čeliť neohrozene. Boxerom sa najlepšie darí, keď sú v ranom šteniatku vystavení množstvu ľudí a iných zvierat. Vernosť, náklonnosť, inteligencia, pracovná morálka a dobrý vzhľad: Boxeri majú toto všetko. Bystrý, ostražitý a odvážny boxer patrí už veľmi dlho medzi najobľúbenejšie americké plemená psov.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Boxer - starostlivosť

Americký boxer foxhound, podobne ako väčšina plemien, potrebuje každodenný pohyb, aby sa cítil spokojne. Aj keď je hravý, veľká časť tejto stimulácie môže byť mentálna, s rutinným fyzickým cvičením. V ideálnom prípade by toto plemeno malo denne absolvovať aspoň 45-minútovú prechádzku; v skutočnosti často uprednostňujú pomalšie prechádzky pred behom. Okrem toho sa radi hrajú vnútri alebo vonku, napríklad aportovanie alebo preťahovanie lanom, ale môžu sa rýchlo unaviť, takže ideálne sú krátke sedenia. Toto plemeno by sa nemalo chovať ako bytový pes. Okrem toho, že sú bohužiaľ v mnohých oblastiach zaradené na zoznam zakázaných plemien kvôli svojmu boxerskému pôvodu, ich veľkosť a potenciálna hlučnosť ich robí nevhodnými.

Povaha plemena: Boxer

Americký boxer foxhound je často dobromyseľný a milujúci s tými, ktorých dobre pozná, ale môže byť aj príliš ochranársky alebo ľahko vyplašený. Pre toto plemeno je veľmi dôležité pracovať na socializácii od mladého veku; reaktivita na ľudí alebo iné psy ich bude obmedzovať. Dôsledný výcvik v mladosti v konečnom dôsledku zlepší kvalitu ich života (a vášho) v dospelosti. Je dôležité dôsledne a pevne pracovať na výcviku s pozitívnym posilňovaním a prizvať profesionálneho trénera, ak máte pocit, že sa u vás začínajú prejavovať problémy so správaním.