Bulmastif

Bulmastif

Bulmastif - charakteristika

láskavýlojálnystatočný
Veľkosť: veľký
Výška: 61 - 69 cm
Hmotnosť: 45 - 59 kg
Dĺžka života: 7 - 9 rokov

Bulmastif nie je taký veľký ako jeho blízky bratranec mastif. Napriek tomu je to stále poriadne veľký pes, pretože v ramenách meria až 65 centimetrov a váži 45 až 60 kilogramov. Po prvom dojme z veľkosti bulmastifa je to veľká, široká hlava, ktorá vyjadruje podstatu tohto plemena: tmavé oči, vysoko posadené uši v tvare písmena V a široká, hlboká tlama, to všetko spolu predstavuje inteligenciu, ostražitosť a sebavedomie, ktoré robia z bulmastifa prvotriedneho ochrancu a rodinného spoločníka. Srsť býva plavá, červená alebo žíhaná. Sú to učenlivé a spoľahlivé tvory, ale ako pri každom veľkom strážnom psovi musia majitelia začať s výcvikom a socializáciou skoro, kým je šteniatko ešte dostatočne malé na to, aby ho zvládli. Nebojácny v práci, poddajný doma, bulmastif je veľký, svalnatý strážca, ktorý v starom Anglicku prenasledoval a zadržiaval pytliakov. Bulmastif vznikol krížením buldoga a mastifa.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Bulmastif - obrázky

Bulmastif vzhlad Bulmastif vyzor Bulmastif foto

Bulmastif - starostlivosť

Bullmastif je nízkoenergetický pes, ktorý sa dobre prispôsobí rôznym podmienkam v domácnosti, hoci vďaka svojej veľkosti je najvhodnejší do domu s oploteným dvorom. Oplotený dvor nielenže zabraňuje ich potulovaniu a chráni ich pred dopravou, ale pomáha tiež ohraničiť ich teritórium a zabraňuje teritoriálnemu správaniu voči ostatným. Ich krátky ňufák spôsobuje, že sú náchylné na vyčerpanie z tepla a úpal, preto je nevyhnutné vyhýbať sa cvičeniu počas najteplejších častí dňa a počas horúceho alebo vlhkého počasia ich držať v interiéri. Poskytovanie tieňa a čerstvej vody, keď sú vonku, je pre ich pohodu veľmi dôležité. S výcvikom by sa malo začať skoro, najlepšie ešte v čase, keď sú ako šteniatka zvládnuteľnej veľkosti. Zapísanie do kurzu socializácie šteniat im pomôže naučiť sa komunikovať s inými psami a ľuďmi, čo je pre bulmastifa veľmi dôležité, pretože ak nie je správne socializovaný, môže byť voči neznámym osobám agresívny. Okrem kurzov pre šteňatá im vystavenie na rôznych miestach a zážitkoch pomôže prispôsobiť sa novým situáciám. Pri výcviku bulmastifa je najlepším prístupom pozitívne posilňovanie, pretože dobre reaguje na povzbudenie, ale potrebuje sebavedomého trénera. Vyhnite sa opakovanému výcviku, aby ste ich udržali v napätí, a včas stanovte hranice, aby sa z nežiaduceho správania nestali návyky. Výcvik v domácnosti by mal byť pozitívny a dôsledný a výcvik v prepravke môže pomôcť pri prevencii nežiaduceho žuvacieho správania. Hoci je pri výcviku potrebná pevnosť, bulmastif si vyžaduje aj lásku a trpezlivosť. Po výcviku sa z nich stanú úžasní, starostliví a verní spoločníci, ktorí sú pripravení chrániť svojich blízkych za každú cenu. Vybudovanie pevného puta s bullmastifom a poskytnutie správneho výcviku a starostlivosti mu zabezpečí harmonický a obohacujúci vzťah s týmto majestátnym plemenom.

Povaha plemena: Bulmastif

Ideálny bullmastif má nebojácne sebavedomie a zároveň je poslušný voči želaniam svojho majiteľa. Sú známe svojou inteligenciou a spoľahlivosťou, prejavujú nezávislosť a túžbu vyhovieť. Ako prirodzení strážcovia domova a rodiny okamžite reagujú, ak sa objaví akákoľvek hrozba. Zaujímavosťou je, že bulmastify boli vyšľachtené ako tiché strážne psy, takže štekanie je pre nich nezvyčajným správaním. Tak ako všetky psy, aj bulmastify si vyžadujú skorú socializáciu, aby sa z nich stali dospelé dobre vychované psy. To znamená, že musia byť vystavení rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Zapísanie do škôlky pre šteňatá je vynikajúci spôsob, ako začať ich socializačnú cestu. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie do rušných parkov, obchodov so psami a voľné prechádzky za susedmi ešte viac zlepšia ich sociálne zručnosti. Správna socializácia zabezpečí, že zo šteniat bulmastifa vyrastú dobre vychovaní a spoločensky zdatní spoločníci.