Karolínsky pes

Karolínsky pes

Karolínsky pes - charakteristika

lojálnynezávislýrezervovaný voči cudzím ľuďom
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 45 - 50 cm
Hmotnosť: 14 - 25 kg
Dĺžka života: None - None rokov

Karolínske psy pochádzajú z kynologických psov, ktoré sprevádzali paleoindiánov, ktorí cestovali z Ázie do Severnej Ameriky cez Beringov pevninský most. Dnes sa ešte stále vyskytujú vo voľnej prírode pri hraniciach medzi Georgiou a Južnou Karolínou, ale boli pozorované aj ďaleko na severe v Ohiu a Pensylvánii a na západe až v Arizone; spoločným menovateľom sú vidiecke oblasti. Typický karolínsky pes má špicaté uši, čumák podobný líščiemu a chvost, ktorý sa pri zdvihnutí ohýba ako rybí háčik. Vyzerajú podobne ako austrálski dingo. Voči cudzím ľuďom sú váhavé, keď nevedia, kto je za dverami, spustia poplach, ale akonáhle uvidia svojich ľudí, sú nadšené. Karolínske psy majú extrémnu svorkovú mentalitu, pretože to bola nevyhnutnosť na prežitie v divočine. Vo všeobecnosti sú plaché a podozrievavé povahy, ale akonáhle pes prijme človeka do svojej svorky, toto správanie voči nemu zmizne. Sú to psy strednej postavy, majú celkový vzhľad šakala alebo vlka.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Karolínsky pes - obrázky

Karolínsky pes vzhlad Karolínsky pes vyzor Karolínsky pes foto

Karolínsky pes - starostlivosť

Tak ako u všetkých psov, aj u psa plemena Carolina by ste mali dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť. Karolínsky pes by mal mať denne aspoň 60 minút pohybu, ktorý mu pomôže udržať sa v dobrej kondícii. Vždy majte k dispozícii čerstvú vodu. Tieto psy sú známe tým, že sú čistotné; upravujú sa takmer ako mačky. Budú však potrebovať pomoc pri úprave nechtov. Zastrihávajte ich skôr, ako budú príliš dlhé - zvyčajne raz alebo dvakrát za mesiac. Nemali by sa cvakať o podlahu. S tým vám môže pomôcť váš ošetrovateľ alebo veterinár. Jednou z najťažších prác pri starostlivosti o akékoľvek zviera je udržiavanie zdravia ústnej dutiny. Zuby svojho psa by ste mali čistiť minimálne trikrát týždenne. Váš veterinárny lekár vás môže poučiť o tom, ako správne čistiť zuby vášho psa, a pomôže vám s odporúčaním dentálnych žuvacích prostriedkov.

Povaha plemena: Karolínsky pes

Karolínsky pes nie je príliš láskavý, pokiaľ ide o bozky a maznanie, ale je neuveriteľne verný a vytvorí si silné puto so svojím človekom. Pred cudzími ľuďmi sú opatrní a môžu ich podozrievavo sledovať, čo z nich robí vynikajúcich strážnych psov. Karolínsky pes je vysoko inteligentný, ale má v sebe zakorenenú aj tvrdohlavú povahu. Možno sa nedajú ľahko vycvičiť, ale majú ochotu vyhovieť. Buďte trpezliví a používajte pozitívne posilňovanie. Karolínsky pes sa tiež opisuje ako robustný, tichý, jemný, odvážny, mazaný a vynaliezavý. Po stovkách rokov života na vlastnú päsť sú prirodzenými lovcami a dokážu sa prispôsobiť takmer každému podnebiu alebo životnému štýlu. Karolínsky pes je stádový pes a nemal by zostať sám. Izolácia by tomuto šteňaťu vôbec nevyhovovala.