Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Maďarský stavač

Maďarský stavač

Maďarský stavač - charakteristika

láskavýjemnýenergický
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 53 - 61 cm
Hmotnosť: 20 - 27 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Maďarského stavača ľahko spoznáte podľa hladkej zlato-ružovej srsti. V ramenách dosahuje výšku 55 až 60 cm a je obrazom štíhleho, ľahkonohého spoločníka poľovníka. Dlhé, hodvábne uši rámujú výraz tváre, ktorý je citlivý a láskavý v domácnosti a intenzívny pri práci. Ako poľovník, od ktorého sa očakáva úzka spolupráca s človekom, si stavače vytvárajú pevné puto so svojimi majiteľmi a neznášajú, keď zostanú samy. Títo športovci s mnohými talentami, vynikajú v rôznych športoch a aktivitách. Sú to dychtivé a ladné klusáky s veľkou výdržou, takže sú ideálnymi spoločníkmi pri behu alebo jazde na bicykli. Odborník na toto plemeno nám hovorí: ”Ak nemáte čas podporovať plné využívanie mozgu tohto plemena, mrháte dobrým psom.” Maďarský stavač je všestranný, červeno osrstený strážny pes stvorený na dlhé dni v teréne. Už stáročia sú títo robustní, ale elegantní športovci pýchou maďarských športovcov a ich popularita každým rokom rastie.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Maďarský stavač - obrázky

Maďarský stavač vzhlad Maďarský stavač vyzor Maďarský stavač foto

Maďarský stavač - starostlivosť

Cvičenie, cvičenie a cvičenie, plus práca vo forme kynologických športov alebo terapie je kľúčom k šťastnému a zdravému vzťahu s vizlsou. Doprajte mu aspoň dva polhodinové tréningy denne vo forme prechádzok, behu alebo hry na aportovanie, inak sa stane deštruktívnym a ťažko ovládateľným. Pri výcviku vizsly buďte dôslední a láskaví, nikdy nie prísni. Najlepšie reaguje na techniky pozitívneho posilňovania, ako sú pochvala, hra a odmeny za jedlo. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak začnete s výcvikom hneď, ako si šteniatko prinesiete domov. Niekoľko minút cvičenia niekoľkokrát denne prinesie úspech skôr, ako sa nazdáte. Vizsla orientovaná na ľudí by mala žiť s vami doma, nie na dvore. Potrebuje oplotený dvor, kde sa môže bezpečne hrať. Majte na pamäti, že podzemný elektronický plot ho neochráni pred inými psami, ktoré prídu na dvor. Keďže je vizsla aportovací pes, je papuľnatý a rád hryzie. Poskytnite mu rôzne hračky na hryzenie a pravidelne ich obmieňajte, aby sa nenudil a nerozhodol sa ohryzávať nábytok, vaše topánky alebo iné drahé predmety.

Povaha plemena: Maďarský stavač

Vizsla je opisovaná ako živá, jemná a láskavá, s nadpriemernou schopnosťou učiť sa a silnou túžbou byť s ľuďmi. Je známy tým, že je učenlivý, ale vždy sa nájdu výnimky - niektoré vizsly môžu byť tvrdohlavé, vznetlivé alebo plaché. Energická a atletická vizsla sa môže začať nudiť a ničiť, ak je ponechaná sama sebe. Keď však má k dispozícii výcvik, pohyb a spoločnosť, ktorú potrebuje, je ťažké tohto dychtivého psa poraziť. Ako každý pes, aj vizsla potrebuje v mladosti skorú socializáciu - kontakt s mnohými rôznymi ľuďmi, pohľadmi, zvukmi a zážitkami. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby z vášho šteniatka vyrástol všestranný pes.