Malý bradáč

Malý bradáč

Malý bradáč - charakteristika

priateľskýinteligentnýposlušný
Veľkosť: malý
Výška: 30 - 36 cm
Hmotnosť: 5 - 9 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Malí, statní, 30 až 35 centimetrov vysokí kníračí psi boli vyšľachtení zo svojich väčších bratrancov, štandardných kníračov. Huňatá brada a obočie dodávajú malým bradáčom očarujúci výraz podobný ľudskému. Tvrdá, drôtovitá srsť sa vyskytuje v troch farebných vzoroch: biela a papriková, čierna a strieborná a jednofarebná čierna. Boli vytvorené ako všestranné hospodárske psy a krysaříky, sú tvrdé, svalnaté a nebojácne bez toho, aby boli agresívne. Malý bradáč je bystrý, priateľský a cvičiteľný spoločník, dostatočne malý na to, aby sa prispôsobil životu v byte, ale dostatočne neúnavný na to, aby hliadkoval na hektároch poľnohospodárskej pôdy. Dobre vychádzajú s inými zvieratami a deťmi. Orientujú sa na domov a rodinu, sú z nich skvelí strážni psi. Miniatúrny knírač, najmenšie z troch plemien kníračov, je vo všeobecnosti zdravý, dlhoveký a málo chlpatý spoločník. Ak k tomu pridáte spoločenskú povahu, prenosnú veľkosť a športový vzhľad, získate ideálneho rodinného psa.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Malý bradáč - obrázky

Malý bradáč vzhlad Malý bradáč vyzor Malý bradáč foto

Malý bradáč - starostlivosť

Miniatúrny knírač je aktívny, keď je v dome, hrá sa s hračkami a sleduje vás z miestnosti do miestnosti. Miluje dvor, na ktorom sa môže hrať, ale vystačí si aj bez neho, ak mu každý deň doprajete dlhú prechádzku. Denne potrebuje 45 minút pohybu - pamätajte, že unavený malý knírač je dobrý malý knírač. Výcvik v prepravke prospieva každému psovi a je to láskavý spôsob, ako zabezpečiť, aby váš knírač nemal v dome nehody alebo sa nedostal do vecí, do ktorých by nemal. Klietka je tiež miesto, kam sa môže utiahnuť na spánok. Výcvik na prepravku v mladom veku pomôže vášmu malému kníračovi akceptovať uzavretie, ak bude niekedy potrebovať byť ubytovaný alebo hospitalizovaný. Nikdy však nezatvárajte psa do prepravky na celý deň. Nie je to väzenie a nemal by v nej tráviť viac ako niekoľko hodín v kuse, okrem noci, keď spí.

Povaha plemena: Malý bradáč

Miniatúrny knírač je plný života. Je to extrovert, ktorý je rád v centre rodinného diania. Môžu k vám dokonca pribehnúť, keď sedíte, a hodiť vám labky okolo krku. Chcú sa vás neustále dotýkať a byť vedľa vás a môžete sa staviť, že budú chcieť spať prilepení na vašom boku. Tak trochu špicatý miniatúrny knírač je teriér - to znamená, že sú plní seba samých. Sú to divoké psy typu A a ich práca spočíva v tom, že sa zabávajú. Nie sú odmeraní ani nezávislí, ale potrebujú byť s ľuďmi, ba čo viac, chcú byť v úzkom fyzickom kontakte. (Váš kľak už nie je len váš.) Sú veľmi inteligentné, čo uľahčuje výcvik, ale zároveň to znamená, že sú majstri manipulácie. To vás v kombinácii s ich tvrdohlavosťou udrží v strehu. Nie sú však takí priebojní ako niektorí teriéri, ani takí agresívni ako psy. Ako každý pes, aj miniatúrny knírač potrebuje v mladosti skorú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby zo šteniatka miniatúrneho knírača vyrástol všestranný pes.