Nemecký špic

Nemecký špic

Nemecký špic - charakteristika

oddanýživýpozorný
Veľkosť: malý
Výška: 30 - 38 cm
Hmotnosť: 11 - 12 kg
Dĺžka života: 13 - 15 rokov

Plemená špicov, ako je nemecký špic, sú úchvatné svojou krásnou srsťou, ktorá vyniká bohatou podsadou. Obzvlášť pôsobivý je jeho silný, hrive podobný golier okolo krku, nazývaný ruff, a huňatý chvost, ktorý sa odvážne nesie cez chrbát. Jeho líščia hlava, ostražité oči a malé, špicaté, tesne nasadené uši dodávajú nemeckému špicovi jeho jedinečný drzý vzhľad. Jeho srsť sa vyskytuje v rôznych farbách vrátane bielej, čiernej, krémovej, zlatej, čiernej s pálením, sobolie a čokoládovo hnedej. Hoci sa toto živé a inteligentné plemeno dá ľahko vycvičiť, môže mať aj nezávislé sklony. Ak je nemecký špic správne vycvičený (aby nebol príliš hlučný) a dobre socializovaný, bude sa rád stýkať s inými ľuďmi a psami. Nemecký špic je vždy pozorný, živý a výnimočne oddaný svojmu majiteľovi. Je veľmi učenlivý a ľahko sa cvičí. Jeho nedôvera voči cudzím ľuďom z neho robí ideálneho strážneho psa do domácnosti. Jeho ľahostajnosť voči počasiu, odolnosť a dlhovekosť sú jeho najvýraznejšími vlastnosťami.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Nemecký špic - obrázky

Nemecký špic vzhlad Nemecký špic vyzor Nemecký špic foto

Nemecký špic - starostlivosť

Tak ako u všetkých plemien psov, aj u nemeckého špica by ste mali dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vášho psa zdravého. Nemecké špice sú náchylné na priberanie na váhe a majú vysokú hladinu energie. Dbajte na to, aby váš pes mal aspoň jednu dobrú polhodinovú až hodinovú prechádzku denne s niekoľkými dobrými, aktívnymi hrami a kratšími prechádzkami. Denne im kontrolujte uši, či v nich nie sú nečistoty a škodcovia, a čistite ich podľa odporúčania veterinára. Zastrihávajte psovi nechty, kým nie sú príliš dlhé - zvyčajne raz alebo dvakrát za mesiac. Nemali by cvakať o podlahu. S tým vám môže pomôcť váš ošetrovateľ. Vašou hlavnou starosťou, pokiaľ ide o starostlivosť o nemeckého špica, bude udržiavanie jeho ústneho zdravia. Zuby by ste im mali čistiť denne, pretože malé plemená sú náchylné na zubné problémy. Váš veterinárny lekár vás môže poučiť o tom, ako správne čistiť zuby vášho psa.

Povaha plemena: Nemecký špic

Nemecký špic je energický pes, ktorý sa rád páči rodine a je stredobodom pozornosti. Sú veľmi energické a radšej behajú po dvore alebo po dome, ako by mali zostať vnútri a maznať sa. Keďže sú veľmi aktívni, radi sa hrajú hry, ktoré zahŕňajú behanie a naháňanie hračiek. Tieto malé šteniatka môžu byť ostražité voči cudzím ľuďom a sú hlasné, takže môžu štekať v blízkosti ľudí, ktorých nepoznajú. Majú vysoký štekot, ktorý pre niektorých znie ako "jojkanie". Sú veľmi inteligentné, ale môžu byť aj tvrdohlavé. Na to, aby boli tieto šteniatka poslušné a dobre vycvičené, je potrebný cvičiteľ s pevnou vôľou. Ak chcete strážneho psa, ktorý vás upozorní na každého, kto by sa mohol priblížiť k vašim dverám, nemôžete urobiť nič lepšie ako nemeckého špica. Nemecký špic má tiež vysokú túžbu po koristi. Hoci ich možno naučiť, aby včasným výcvikom obmedzili svoje štekanie a naháňanie. Sú vhodné do domácností alebo rodín akejkoľvek veľkosti a môžu žiť v byte alebo dome, hoci budú potrebovať dostatok pohybu a pozornosti.