Rat teriér

Rat teriér

Rat teriér - charakteristika

priateľskýzvedavýmilý
Veľkosť: malý
Výška: 25 - 46 cm
Hmotnosť: 5 - 11 kg
Dĺžka života: 12 - 18 rokov

Vyvážené, kompaktne stavané krysa teriéry sú odolné, ale elegantne vyzerajúce. Rozlišujú sa dve veľkostné kategórie: Miniatúrne psy merajú v ramenách 25 - 30 cm, štandardné psy majú viac ako 35 cm. Hladká, lesklá srsť sa vyskytuje v rôznych farbách. (Pied, slovo prevzaté z lexikónu jazdcov, znamená ”pomerne veľké škvrny jednej alebo viacerých farieb v kombinácii s bielou”). Títo hladko osvalení deratizéri sú konštruovaní na efektívny pohyb potrebný na dlhý pracovný deň. Americký originál s menom plemena, ktoré údajne vymyslel Teddy Roosevelt, rat teriér je kompaktný, húževnatý pes s hladkou srsťou vyšlachtený na deratizáciu.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Rat teriér - obrázky

Rat teriér vzhlad Rat teriér vyzor Rat teriér foto

Rat teriér - starostlivosť

Ak chcete šteniatko v dospelosti nechať vonku, vycvičte ho v prepravke. Bez ohľadu na plemeno šteniatka skúmajú, vnikajú do vecí, do ktorých by nemali, a hryzú veci, ktoré im môžu ublížiť. Môže to byť nákladné, a to tak pri oprave alebo výmene zničených predmetov, ako aj pri účtoch za veterinárne ošetrenie, ktoré môžu vzniknúť. Nikdy však nezatvárajte svojho potkaního teriéra do prepravky na celý deň. Nie je to väzenie a nemal by v nej tráviť viac ako niekoľko hodín v kuse, s výnimkou noci, keď spí. Ratteriéry sú ľudské psy a nie sú určené na to, aby trávili svoj život zavreté v klietke alebo búde.

Povaha plemena: Rat teriér

Ratteriér je inteligentný, ostražitý a tvrdohlavý pes. Pred cudzími ľuďmi sú opatrní a nemusia sa s nimi hneď zblížiť, ale väčšina z nich si návštevníkov nakoniec obľúbi. Ak nie sú správne socializované, môžu sa stať agresívnymi voči cudzím ľuďom a iným zvieratám. Sú tiež nebojácne, čo môže byť úžasná vlastnosť, ale môže to byť aj problém, ak sú agresívne. Ratteriéry sú dobrými rodinnými miláčikmi. Sú úžasne vnímavé a intuitívne reagujú na vaše nálady. Majú veľkú túžbu potešiť a milujú pochvalu. Budú vás nasledovať po celom dome a radi sa hrajú. Ratteriéry boli vyšľachtené na celodennú prácu na farme, preto potrebujú veľa pohybu. Ak nemajú dostatok pohybu, ich bystrá malá myseľ sa môže stať šibalskou, aby sa zabavili. Ich ľudia žijú podľa mantry, že unavený pes je dobrý pes. Ako každý pes, aj potkaní teriér potrebuje včasnú socializáciu. To znamená, že ich v mladosti treba vystaviť mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby zo šteniatka potkana teriéra vyrástol všestranný pes. Existuje mnoho spôsobov, ako socializovať šteňa potkana teriéra. Skvelým začiatkom je prihlásenie do triedy pre šteniatka. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie ho do rušných parkov, obchodov, ktoré povoľujú psov, a na nenáročné prechádzky za susedmi mu tiež pomôžu vypilovať jeho sociálne zručnosti.