Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Retríver z Nového Škótska

Retríver z Nového Škótska

Retríver z Nového Škótska - charakteristika

láskavýinteligentnýspoločenský
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 43 - 53 cm
Hmotnosť: 16 - 23 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Retríver z Nového Škótska je najmenší retríver, v ideálnom prípade meria v ramenách 45 alebo 50 centimetrov. Charakteristickým znakom je srsť úžasnej karmínovej farby, od zlatočervenej až po tmavú medenú farbu, s bielymi znakmi. Silné a obratné Retrívre z Nového Škótska sú stredne veľké psy: stredne veľké, stredne kostnaté a so stredne dlhou srsťou. Mandľové oči majú ostražitý výraz. Sú optimistickí športovci, ktorí potrebujú odbyt pre svoj bezhraničný elán: lov, turistika, táborenie a, samozrejme, plávanie (na ktoré sa ideálne hodia). Retríver je inteligentný, pekný a láskavý spoločník. Tieto červené tornáda možno odporučiť len tým, ktorí majú dostatok času a energie na to, aby ich užitočne zamestnali. Najmenší z retrieverov je inteligentný, láskavý a ochotný potešiť. Hrajte sa s neúnavným Retríverom z Nového Škótskana aport, kým vám neodpadne pravá ruka, a on vás požiada, aby ste hádzali ľavou rukou.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Retríver z Nového Škótska - obrázky

Retríver z Nového Škótska vzhlad Retríver z Nového Škótska vyzor Retríver z Nového Škótska foto

Retríver z Nového Škótska - starostlivosť

Ideálnym bývaním pre tolerov je dom s bezpečne oploteným dvorom, ktorý im umožňuje voľný pohyb a hru. Môžu sa však dobre prispôsobiť aj bývaniu v byte s niekoľkými dennými prechádzkami a dokonca sa dajú naučiť na papierový nočník na balkóne. Šteniatka tolerov sú plné energie a vyžadujú si prísny dohľad, aby sa zabránilo deštruktívnemu správaniu. Na stanovenie hraníc sa odporúča výcvik v prepravke. Aj v dospelosti sa tolleri môžu stať deštruktívnymi, ak nemajú dostatok pohybu. Je dôležité poskytnúť im aspoň hodinu pohybu denne, čo môže zahŕňať prechádzky, behanie, hru na aportovanie alebo plávanie. Na udržanie kondície ich nožných vankúšikov sú prospešné občasné prechádzky po nerovnom teréne. Ako šteňatá rastú, je nevyhnutné sledovať úroveň ich aktivity a predchádzať nadmernej námahe. Dodržiavanie zásady 5 minút cvičenia za mesiac veku môže pomôcť predísť preťaženiu alebo zraneniu. Pokiaľ ide o výcvik, pri toleroch je účinný pevný, ale jemný prístup. Je veľmi dôležité získať si ich dôveru a rešpekt bez toho, aby ste sa uchyľovali k hnevu alebo sile. Tvrdé metódy môžu viesť k tvrdohlavosti, preto je najlepšie stanoviť dôsledné pravidlá, poskytovať pozitívne posilnenie a udržiavať tréningy pútavé a zábavné. Tollerov motivuje pochvala, hra a potravinové odmeny, vďaka čomu sa rýchlo a ochotne učia. Výcvik v domácnosti je vo všeobecnosti úspešný, ak sa dodržiava konzistentný harmonogram, pozitívne posilňovanie a v interiéri sa nevyskytujú príležitosti na nehody.

Povaha plemena: Retríver z Nového Škótska

Novoškotský duck tolling retriever alebo toller má jedinečnú zmes vlastností. Sú inteligentné, vyznačujú sa nezávislosťou a zvedavosťou. Ich osobnosť možno prirovnať k zmesi zlatého retrievera a teriéra, výsledkom čoho je pes s úžasným zmyslom pre humor a celkovo spoločenský a pozitívny prístup. Aj keď sú toleri aktívni a hraví, majú aj pokojnú a spokojnú stránku, ľahko sa uvoľnia, keď sa nevenujú práci alebo hre. Tieto psy sú známe svojou miernou povahou, najmä k deťom, a dobre sa prispôsobujú rôznym prostrediam, čo z nich robí všestranných spoločníkov. Tollery vo všeobecnosti akceptujú výcvik v prepravke a cestovanie. Aj keď môžu byť spočiatku k cudzím ľuďom zdržanlivé, ich správanie je ovplyvnené ich majiteľmi a budú odrážať postoj svojho človeka. Tollery sú pozorné a ostražité, pozorne sledujú svoje okolie a upozorňujú svojich majiteľov na blížiace sa osoby. S inými zvieratami zvyčajne spolunažívajú harmonicky, hoci občas sa môže vyskytnúť agresia, ktorá však nie je pre toto plemeno bežná. Včasná socializácia je pre tolerov veľmi dôležitá, pretože ich od útleho veku vystavuje rôznym ľuďom, miestam a situáciám. Dôležité je vytvoriť vodcovskú úlohu založenú na láskavosti a spravodlivosti, a nie na prísnosti, pretože toleri dobre reagujú na pozitívne a vyvážené metódy výcviku.