Skye teriér

Skye teriér

Skye teriér - charakteristika

odvážnydobrá povahadôvtipný
Veľkosť: malý
Výška: 24 - 25 cm
Hmotnosť: 16 - 20 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Tento jedinečný pes, dlhý, nízky s rovnou srsťou, patrí medzi najvýraznejšie plemená. Skye sú vysoké 20 až 25 cm a vyznačujú sa dlhou, plocho ležiacou srsťou. Sú známe veľkými, pernatými ušami, ktoré sa dvíhajú ako netopierie krídla, ale skye môžu mať aj ”kvapkové uši”, ktoré ležia plocho na veľkej, dlhej hlave. Pod bohatou srsťou sa skrývajú krátke, svalnaté nohy a hlboká hruď. Pri pohľade z profilu sú tieto elegantné, ale statné teriéry dvakrát dlhšie ako vyššie. ”Nebeské plemeno so srdcom leva”, dlhý, nízky a rovný skye teriér patrí medzi najvýraznejšie vyzerajúce plemená sveta. Tento elegantný, ale robustný aristokrat bol vyšľachtený ako deratizér na odľahlom škótskom ostrove Skye.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Skye teriér - obrázky

Skye teriér vzhlad Skye teriér vyzor Skye teriér foto

Skye teriér - starostlivosť

Vďaka svojej malej veľkosti a miernym pohybovým potrebám sa Skye dokáže prispôsobiť akémukoľvek prostrediu, od bytu až po dom na vidieku. Bez ohľadu na to by mal žiť vo vnútri so svojimi ľuďmi. Keď je vonku, mal by byť na oplotenom dvore alebo na vodítku, aby bol chránený pred ruchom a stretnutiami s inými psami, voči ktorým pravdepodobne prejaví určitú nechuť. Skye bude mať rád každodenné prechádzky alebo aktívnu hru na dvore. Bez pravidelného pohybu a výcviku sa bude nudiť a bude nešťastný, čo vždy vedie k deštruktívnemu alebo hlučnému správaniu. Pri výchove šteňaťa plemena Skye vykonajte určité opatrenia týkajúce sa prostredia. Skye teriér má sklonené predné končatiny, ktoré poskytujú zakrivenie hlbokého hrudníka. Mladému skye teriérovi by sa nikdy nemalo dovoliť liezť po schodoch alebo skákať na nábytok alebo z neho. Ak necháte skye teriéra robiť tieto veci, keď je mladý, môže to zbytočne namáhať jeho predné nohy. Skye teriéra so silnou vôľou trénujte pomocou techník pozitívneho posilňovania, ale buďte pevní a dôslední v tom, čo vyžadujete. Ak si váš Skye myslí, že mu neposlúchanie prejde, vždy sa o to pokúsi.

Povaha plemena: Skye teriér

Skye je odvážny, dobrosrdečný a verný svojej rodine. Nepriatelí sa len tak s hocikým a dáva prednosť tomu, aby sa k nemu ľudia neponáhľali. Voči cudzím ľuďom je rezervovaný a opatrný, čo sú vlastnosti, ktoré z neho robia výborného strážneho psa. Skye sa nazýva canny, škótske slovo s rôznymi významami, z ktorých všetky sa dajú aplikovať na takmer každého teriéra - rozvážny, bystrý, skúsený a stabilný. Je citlivý, ale nie submisívny s vlastnou mysľou. Má dlhú pamäť a zapamätá si urážky alebo zlé zaobchádzanie. Skyes je rád súčasťou rodiny a ak je zanedbávaný, začne sa nudiť, je svojhlavý a nešťastný. Ako každý pes, aj Skyes potrebuje v mladosti skorú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby z vášho šteniatka skye teriéra vyrástol všestranný pes.