Slovenský hrubosrstý stavač

Slovenský hrubosrstý stavač

Slovenský hrubosrstý stavač - charakteristika

 
Veľkosť: veľký
Výška: 57 - 67 cm
Hmotnosť: 23 - 29 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Slovenský drôtosrstý stavač je pes strednej sily, pracovného typu, ale s ušľachtilosťou v línii. Základná farba srsti sa nazýva ”sivá” a srsť je drsná (tvrdá). Musí byť zdatný a schopný pracovať na rovine, v lese a vo vode, vyhľadávať a aportovať poranenú zver. Je poslušný a ľahko sa cvičí.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Slovenský hrubosrstý stavač - obrázky

Slovenský hrubosrstý stavač vzhlad Slovenský hrubosrstý stavač vyzor Slovenský hrubosrstý stavač foto

Slovenský hrubosrstý stavač - starostlivosť

Majiteľ slovenského drôtosrstého stavača si vyžaduje, aby ste mu zabezpečili dostatok pohybu a času na hranie. Tomuto aktívnemu plemenu sa darí v domove s bezpečne oploteným dvorom na hranie vonku. Ako spoločenským psom im nerobí dobre, keď zostanú dlhší čas osamote. Vzhľadom na ich lovecký a pracovný pôvod je nevyhnutná mentálna stimulácia, preto sa odporúčajú interaktívne hračky a profesionálny výcvik. Naplánujte aspoň hodinu pohybu a hry denne, ak nie viac. Dôležitá je aj dentálna hygiena a starostlivosť o nechty. Pravidelne im čistite zuby, aby ste predišli tvorbe zubného kameňa, každý mesiac im kontrolujte nechty a dávajte pozor na uši, či sa v nich nenachádzajú nečistoty alebo prach.

Povaha plemena: Slovenský hrubosrstý stavač

Čas strávený so slovenským drôtosrstým oharom odhaľuje ich vysokú energiu a atletickosť. Pôvodne poľovnícke psy sa dobre cítia v prírode a sú ideálnymi spoločníkmi na behanie alebo turistiku. Toto inteligentné plemeno si vyžaduje duševnú stimuláciu, aby zostalo čulé a nenudilo sa. Pri správnom výcviku a socializácii môžu byť aj vynikajúcimi rodinnými psami, ktoré si vytvárajú silné väzby so svojimi ľudskými spoločníkmi. Hoci splnenie ich fyzických pohybových potrieb je značným záväzkom, dobre socializovaný slovenský drôtosrstý stavač sa stane ceneným členom vašej rodiny.