Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Taliansky stavač

Taliansky stavač

Taliansky stavač - charakteristika

láskavýinteligentnýnadšený
Veľkosť: veľký
Výška: 53 - 69 cm
Hmotnosť: 25 - 41 kg
Dĺžka života: 10 - 14 rokov

Taliansky stavač je odolný a prispôsobený všetkým typom lovu, je spoľahlivý, inteligentný, učenlivý a ľahko sa cvičí. Má mohutný vzhľad so štíhlymi končatinami, dobre vyvinutými svalmi a tvarovanou hlavou. V angličtine sa volá Italian Pointing Dog. Taliansky stavač patrí k najstarším pointerským plemenám. Do Spojených štátov sa dostalo v 90. rokoch 20. storočia a zostalo verné svojmu dedičstvu všestranného streleckého psa. Je jemný v domácnosti a neúnavný v teréne.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Taliansky stavač - obrázky

Taliansky stavač vzhlad Taliansky stavač vyzor Taliansky stavač foto

Taliansky stavač - starostlivosť

Tak ako u všetkých psov, aj u vášho psa Bracco Italiano by ste mali dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vášho psa zdravého. Psy plemena bracco italiano sú náchylné na priberanie na váhe a majú vysokú hladinu energie. Dbajte na to, aby mal váš pes aspoň jednu dobrú polhodinovú až hodinovú prechádzku denne, do ktorej sa zamieša niekoľko dobrých, aktívnych hier a kratších prechádzok. Denne im kontrolujte uši, či v nich nie sú nečistoty a škodcovia, a čistite ich podľa odporúčania veterinára. Zastrihávajte psovi nechty, kým nie sú príliš dlhé - zvyčajne raz alebo dvakrát za mesiac. Nemali by cvakať o podlahu. S tým vám môže pomôcť váš ošetrovateľ. Vašou hlavnou starosťou, pokiaľ ide o starostlivosť o vášho psa plemena Bracco Italiano, bude udržiavanie jeho ústneho zdravia. Zuby by ste im mali čistiť denne, pretože mnohé psy sú náchylné na zubné problémy. Váš veterinárny lekár vás môže poučiť o tom, ako správne čistiť zuby vášho psa.

Povaha plemena: Taliansky stavač

Bracco Italiano miluje svoje ľudské náprotivky. Sú známi ako skvelí poľovnícki a pracovný spoločníci, ak žijete na vidieku, ale sú skvelí a láskaví aj doma, kde sa radi túlia a odpočívajú. Majú vysokú energiu a radi sa hrajú hry, najmä na dvore. Dajú sa pomerne ľahko vycvičiť, ale potrebujú silného a sebavedomého trénera. Bracco Italiano sa tiež skvele znáša so spoznávaním nových ľudí. Majú silný lovecký pud vďaka tomu, že boli pôvodne vyšľachtené na lov a naháňanie zveri. Nie sú stvorení ako strážni psi, pretože nešteká často. Tieto psy sú vo všeobecnosti pokojné a väčšinu času zostanú po vašom boku. Tieto veľké a krásne šteniatka sú tiež verné a milujúce svoje ľudské rodiny. Niekedy sa u nich objaví separačná úzkosť, ak zostanú dlhší čas osamote. Najlepšie je brať ich na dlhé prechádzky, aby vyplytvali svoje veľké množstvo energie. Tieto psy sa hodia do domácností všetkých veľkostí.