Teriér Jacka Russella

Teriér Jacka Russella

Teriér Jacka Russella - charakteristika

pohotovýzvedavýživý
Veľkosť: malý
Výška: 25 - 30 cm
Hmotnosť: 4 - 7 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Títo malí šviháci majú v kompaktnom obdĺžnikovom tele veľa osobnosti. Ich tmavé oči mandľového tvaru a pohyblivé uši v tvare písmena V zvýrazňujú inteligentný výraz, ktorý je pre toto plemeno charakteristický. Všetky tri typy srsti sú väčšinou biele so znakmi, ktoré sú pálené alebo čierne, prípadne oboje. Russely sa pohybujú voľnou, ľahkou chôdzou, ktorá prezrádza vrodenú sebadôveru tohto plemena. Energický, živý, zvedavý a priateľský Russell teriér bol vyvinutý na použitie pri poľovačkách na líšky. Rozkošný Russell teriér vyzerá ako oživená plyšová hračka, ale je to horlivý, neúnavný pracovný teriér.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Teriér Jacka Russella - obrázky

Teriér Jacka Russella vzhlad Teriér Jacka Russella vyzor Teriér Jacka Russella foto

Teriér Jacka Russella - starostlivosť

Ak sa chcete starať o Jack Russell teriéra, musíte uspokojiť jeho fyzické, mentálne a emocionálne potreby. Tu je niekoľko základných aspektov starostlivosti o Jack Russell teriéra: Cvičenie: Pravidelne sa venujte Jack Russelom na každodenných prechádzkach, pri hrách a interaktívnych hrách, aby ste udržali ich šťastie a celkové zdravie, pretože sú to veľmi energické psy. Mentálna stimulácia: Predchádzajte problémom so správaním poskytovaním mentálnej stimulácie prostredníctvom skladačiek, výcviku a interaktívnych hier, pričom využijete ich inteligenciu. Výcvik: Zabezpečte včasnú socializáciu a výcvik poslušnosti, pretože Jack Russel môže mať silnú vôľu, takže pre úspech sú nevyhnutné metódy pozitívneho posilňovania. Kľúčom k úspechu je trpezlivosť a dôslednosť. Starostlivosť: Ich krátku, hustú srsť udržiavajte pravidelným kefovaním, aby ste kontrolovali línanie, a príležitostným kúpaním, aby bola čistá. Okrem toho im pravidelne strihajte nechty, čistite uši a čistite zuby. Starostlivosť o zdravie: Sledujte ich zdravotný stav pravidelnými veterinárnymi prehliadkami, aby ste včas zachytili prípadné problémy. Udržujte aktuálne očkovanie, prevenciu proti blchám a kliešťom a lieky proti srdcovým červom. Výživa: Zabezpečte vyváženú a vhodnú stravu podľa ich veku, veľkosti a úrovne aktivity. Vyhnite sa prekrmovaniu, aby ste zabránili priberaniu. Socializácia: Včas ich zoznámte s rôznymi ľuďmi, zvieratami a prostredím, aby ste u nich podporili dobre socializované a priateľské správanie. Bezpečnosť: Zabezpečte im bezpečný a oplotený dvor, aby sa prispôsobil ich silnej túžbe po koristi, a dohliadajte na ich hry, aby nedošlo k zraneniam. Čas a pozornosť: Jack Russelom prospieva spoločnosť a pozornosť, preto s nimi trávte kvalitný čas, hrajte sa a pravidelne im prejavujte náklonnosť. Dôslednosť a rutina: Vytvorte štruktúrovaný režim s pravidelným kŕmením, cvičením a hrami, aby ste im poskytli pocit bezpečia a spokojnosti. Poskytovaním potrebnej starostlivosti, náklonnosti a pozornosti môžete zabezpečiť, aby váš Jack Russell teriér prežil šťastný a plnohodnotný život ako milovaný člen vašej rodiny.

Povaha plemena: Teriér Jacka Russella

Malý a temperamentný Jack Russell vyžaruje energickú a živú osobnosť, ktorá sa dychtivo ženie za svojimi pôžitkami cez ploty a po uliciach. Je pozoruhodne inteligentný, ale jeho svojhlavá povaha môže predstavovať problém pri výcviku. K ľuďom je síce priateľský, ale voči iným psom a zvieratám pripomínajúcim korisť, ako sú napríklad mačky, môže prejavovať agresivitu. Konfrontácia s väčšími psami ho môže ohroziť napriek jeho nebojácnemu správaniu. Ak chcete udržať jeho záujem, udržujte tréningy krátke a pútavé, pretože opakovanie má tendenciu ho nudiť. Správny Jack Russell je láskavý a priateľský, nevykazuje žiadne známky plachosti. Ako pre každého psa, aj pre Jack Russella je veľmi dôležitá včasná socializácia, ktorá zabezpečí, že z neho vyrastie vyrovnaný pes tým, že ho v ranom štádiu jeho života vystavíte rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom.