Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Welsh Corgi Cardigan

Welsh Corgi Cardigan

Welsh Corgi Cardigan - charakteristika

láskavývernýinteligentný
Veľkosť: malý
Výška: 27 - 32 cm
Hmotnosť: 11 - 17 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Dlhé, nízko posadené psy s pevnou kostrou, krátkymi nohami a hlbokým hrudníkom sú mohutní robotníci s klamlivou rýchlosťou a pôvabom. Corgi môžu vážiť od 11 do 15 kilogramov, pričom samice sa pohybujú na spodnej hranici. Vyskytujú sa v niekoľkých farbách srsti, od červenej až po obľúbený modro-merle vzor. Corgi sú cvičiteľní, verní a ostražití strážcovia so štekotom ”veľkého psa”. Dobre socializované majú obzvlášť rady deti a súhlasia s inými domácimi zvieratami. Títo atletickí, drsní pastieri majú radi prírodu a darí sa im pri mentálnej stimulácii a fyzickej aktivite. Toto plemeno je majstrovským dielom chovateľského umenia: Každý aspekt jeho povahy je dokonale prispôsobený na pohyb dobytka, a napriek tomu je taký prívetivý a milý, že by bol ceneným spoločníkom, aj keby nikdy nepracoval.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Welsh Corgi Cardigan - obrázky

Welsh Corgi Cardigan vzhlad Welsh Corgi Cardigan vyzor Welsh Corgi Cardigan foto

Welsh Corgi Cardigan - starostlivosť

Rovnako ako kvalitné športové vozidlo má aj Cardigan nízko položenú a rýchlu karosériu. Ako pastierske plemeno je schopný denne presúvať stáda na veľké vzdialenosti. Aj keď sa tým už neživí, stále potrebuje každodenný pohyb vo forme prechádzky alebo tréningu na psí šport, napríklad agility. Ak sa mu dostane potrebnej aktivity, cardigan je šťastný v akomkoľvek prostredí, od mestského bytu až po vidiecku usadlosť. Vďaka svojim krátkym nohám a dlhému chrbtu môže byť Cardigan náchylný na zranenia chrbta. Keďže ich kostrový vývoj ešte nie je ukončený, nedovoľte šteniatkam skákať na nábytok a z neho. Neberte ich do rúk bez toho, aby ste ich nepodopreli prednými nohami aj zadnou časťou tela. Cardigan má srsť odolnú voči poveternostným vplyvom, ktorá je navrhnutá tak, aby odolala drsnému počasiu vo Walese, ale to neznamená, že je to pes na pobyt vonku. Je veľmi orientovaný na ľudí a nemal by byť odkázaný na dvor s malou interakciou s ľuďmi.

Povaha plemena: Welsh Corgi Cardigan

Cardigan v súčasnosti netrávi veľa času pasením dobytka, hoci inštinkt na to stále má. Je to rodinný spoločník a výstavný pes s prispôsobivou povahou a zodpovednou povahou. Cardigana často nájdete u majiteľov koní, ktorí oceňujú jeho pomoc pri nakladaní koní do prívesov. Cardigan môže byť menej spoločenský a teritoriálnejší ako pembroke. Cardigan je verný svojmu dedičstvu pastierskeho psa, je ostražitý strážny pes a môže byť rezervovaný voči cudzím ľuďom. Očakávajte, že pri pohľade, pachu alebo zvuku čohokoľvek nezvyčajného bude varovne štekať. Je to odolný priateľ detí a vďaka svojej inteligencii je veľmi dobre cvičiteľný. Napriek tomu je to nezávislý mysliteľ a často sa rozhodne robiť veci po svojom, čím pridáva k povelom poslušnosti a iným pokynom špeciálny cardiganský nádych. Podobne ako iné psy, aj šteňatá Cardigan Welsh Corgi potrebujú včasnú socializáciu - kontakt s mnohými rôznymi ľuďmi, pohľadmi, zvukmi a zážitkami - ideálne do štyroch mesiacov veku. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby z vášho šteňaťa corgiho vyrástol všestranný pes.