Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Westhighlandský biely teriér

Westhighlandský biely teriér

Westhighlandský biely teriér - charakteristika

lojálnyšťastnýzábavný
Veľkosť: malý
Výška: 25 - 28 cm
Hmotnosť: 7 - 9 kg
Dĺžka života: 13 - 15 rokov

Westík s výškou 25 až 30 centimetrov v ramenách, tmavými prenikavými očami, kompaktným telom a mrkvovitým chvostom, ktorý sa nadšene vrtí, je neodolateľný. Pod plyšovým zovňajškom sa však skrýva skutočný pracovný teriér s hravosťou a odvahou. Westíci, vyšľachtení na lov potkanov a iných podzemných hlodavcov, sú prekvapivo silní a odolní. Celobiela dvojitá srsť je tvrdá na dotyk, nie mäkká a huňatá. Čulý a aktívny westík vykazuje črty odvážneho a samostatného teriéra: Nevyžadujú žiadne rozmaznávanie, budú prenasledovať všetko, čo sa pohne, a ich nezávislosť môže byť výzvou pri výcviku. Vďaka svojej vernosti a bystrej inteligencii sa však westíci časom a trpezlivosťou pekne vycvičia. Inteligentný, sebavedomý a vždy zábavný pri hre, rozkošný west highland white teriér (skrátene westík) očaruje majiteľov už viac ako 300 rokov. Tento zmenšený, ale robustný pes patrí medzi najobľúbenejšie malé teriéry.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Westhighlandský biely teriér - obrázky

Westhighlandský biely teriér vzhlad Westhighlandský biely teriér vyzor Westhighlandský biely teriér foto

Westhighlandský biely teriér - starostlivosť

Výcvik v prepravke je prospešný pre každého psa a je to láskavý spôsob, ako zabezpečiť, aby váš westík nemal v dome nehody alebo sa nedostal k veciam, ku ktorým by nemal. Klietka je tiež miestom, kam sa môže utiahnuť na spánok. Výcvik v prepravke v mladom veku pomôže vášmu westíkovi akceptovať uzavretie, ak bude niekedy potrebovať byť hospitalizovaný alebo umiestnený v internáte. Nikdy však neumiestňujte westíka do prepravky na celý deň. Nie je to väzenie a nemal by v nej tráviť viac ako niekoľko hodín v kuse, okrem noci, keď spí. Niektorí westíci radi plávajú, ale mali by byť pri tom pod neustálym dohľadom - vo vode nie sú takí doma ako mnohí ich psí bratranci.

Povaha plemena: Westhighlandský biely teriér

West highlandský biely teriér je odvážny, sebavedomý, zábavný a inteligentný pes, ktorý dokáže nájsť radosť v tých najjednoduchších radostiach života, ako sú pískacie hračky, hladkanie brucha a jedlo. Vďaka jeho šťastnej povahe a láske k životu si ho mnohí obľúbili aj napriek jeho zlomyseľnosti. Nechýba mu sebavedomie, ale nie je taký prehnane sebavedomý, aby sa jeho sebavedomie stalo negatívnou vlastnosťou. Je priateľský a vychádza s každým a rád je súčasťou svojej rodiny. Nie je to žiadny učenlivý psík, dokáže byť temperamentný. Málokedy sa pustí do bitky, ale je to predsa len teriér, takže z nej neodíde. Je to živý chlapík, ktorý víta životné dobrodružstvá s iskrou v oku a svižným krokom - najmä keď vám kosí nohy, aby sa dostal k miske s jedlom. Agresivita rovnakého pohlavia v blízkosti iných psov nie je zriedkavá, hoci samice bývajú viac alfa ako samci. Samci sa viac prikláňajú k veselému psíkovi.