Alavis Multivitamín pre psy a mačky 60 g

Značka: Alavis
  • Posilňuje imunitný systém.
  • Podporuje vitalitu.
  • Účinný proti starnutiu organizmu.
Dostupnosť Doručenie do 3 dní
Môžeme doručiť do:
29.4.2024
Možnosti doručenia
Kód: 998
€13,99 €11,66 bez DPH
Alavis Multivitamín pre psy a mačky 60 g
Značka: Alavis
Alavis Multivitamín pre psy a mačky 60 g
Aj pre mačky
doprava zadarmo
Doprava zadarmo
pri objednávke nad 69€
garancia vratenia penazi
Vrátenie tovaru
do 14 dní od zakúpenia
Zaruka na zakupeny tovar
Garancia kvality
záruka 24 mesiacov na náš tovar

Veterinárny prípravok Alavis Multivitamín je vhodný pre psíkov aj mačičky. Obsahuje množstvo dôležitých vitamínov a minerálov spoločne s prebiotikami a probiotikami pre zdravé črevá. Možno podávať preventívne proti vzniku ochorenia, ako doplnok liečby alebo v období rekonvalescencie. Pomáha proti starnutiu organizmu, posilňuje imunitný systém, podporuje vitalitu a pomáha bojovať proti oxidačnému stresu, ktorý stojí za vznikom mnohých ochorení.

Zloženie

 L-karnitín 100 mg, taurín 100 mg, Ginkgo biloba 40 mg, vitamín B3 (niacín) 100 mg, vitamín B1 10 mg, vitamín E 100 UI, zinok 10 mg, selén 10 µg, Lactobacillus acidophi inulín 310,5 mg.

Odporúčame podávať:

  • u staršieho psa pre zmiernenie prejavov staroby, lepšiu vitalitu a prevenciu kognitívnych porúch
  • pri rekonvalescencii a zhoršeného príjmu potravy
  • pri akútnych aj chronických zápaloch zažívacieho traktu
  • pre podporu kardiovaskulárneho systému
  • pre psy a mačky s cukrovkou na podporu kondície ako podpora pri liečbe regenerácie pečene

Odporúčané dávkovanie

1 odmerka = 350 mg.

Hmotnosť psa/mačky Denná dávka
1 - 5 kg 1,5 odmerky
5 - 10 kg  3 odmerky
10 - 20 kg 6 odmeriek
20 - 35 kg  9 odmeriek
35 - 50 kg 12 odmeriek
50 - 65 kg 15 odmeriek
65 - 80 kg 18 odmeriek
80 a viac kg 21 odmeriek

Účinné látky obsiahnuté v 1 g:

L-karnitín 100 mg, taurín 100 mg, ginkgo biloba 40 mg, vitamín B3 (niacín) 100 mg NIE, vitamín B1 10 mg, vitamín E 100 UI α-TE, zinok 10 mg, selén 10 µg, Lactobacillus acidophilus 2, mg, inulín 310,5 mg. 

L-karnitín pomáha premeniť tuk na využiteľnú energiu a je nevyhnutný pre správnu funkciu srdca, mozgu a svalov.
Taurín je nevyhnutný pre kardiovaskulárny systém a správny vývoj a funkciu kostrového svalstva, sietnice a centrálnej nervovej sústavy. Mačkám v tele chýba dôležitý enzým na produkciu taurínu a musí ho prijímať v potrave (jeho nedostatok môže viesť k degenerácii sietnice až slepote).
Ginkgo biloba rozširuje cievy a slúži ako prevencia náhlych mozgových príhod, proti infarktu a proti poškodeniu buniek pri degeneratívnych ochoreniach.
Vitamín B3 sa významne podieľa na metabolizme sacharidov, lipidov a proteínov, na energetickom metabolizme a správnom fungovaní imunitného systému.
Vitamín B1 je dôležitý pre energetický metabolizmus, nervový systém a udržuje optimálny stav nervového tkaniva a srdcovej svaloviny.
Vitamín E je významný antioxidant, ktorý chráni bunkové membrány pred poškodením voľnými kyslíkovými radikálmi a pomáha tak spomaľovať starnutie, pôsobí preventívne proti nádorovým ochoreniam, podporuje činnosť nervovej sústavy a je dôležitý pre vývoj svalstva.
Zinok je dôležitou súčasťou niekoľkých enzýmov, ktoré sa podieľajú na metabolizme bunky, na regulácii rýchlosti bunkového delenia, bunkovej aktivity a bunkového zrenia.
Selén svojou antioxidačnou aktivitou chráni bunky organizmu a znižuje tak riziko vzniku nádorového ochorenia, pôsobí priaznivo na imunitný a kardiovaskulárny systém, znižuje riziko infarktu a cievnych ochorení.
Inulín je črevné prebiotikum s účinkom podobným vláknine, ktoré slúži ako zdroj energie pre symbiotické črevné baktérie.
Lactobacillus acidophilus je probiotická baktéria, ktorá podporuje rast prospešných baktérií a potláča tie škodlivé. Zlepšuje trávenie, napomáha pri zažívacích ťažkostiach a stimuluje imunitný systém.

Prášok sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania do papule zvieraťa, s malým kúskom potravy, prípadne je možné prášok nasypať do krmiva. Pri súčasnom užívaní s antibiotikami podávajte prípravok s odstupom 2 hodín. Pred použitím pretrepať. 

Upozornenie:
Prípravok nie je náhradou veterinárnej starostlivosti a liečiv odporúčaných veterinárnym lekárom. Len pre zvieratá. 

Balenie:
60 g, odmerka.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny pre psov
Záruka: 2 roky