Vianočný darček pre psa

Prichádzajú Vianoce, najkrajší čas roka, kedy sa stretne celá rodina, aby sa spolu dobre najedli a vymenili si vianočné darčeky. To znie presne ako niečo, čo by sa páčilo aj vášmu chlpáčovi. Psíky milujú spoločnosť svojich najbližších takmer tak, ako chutné maškrty. Onedlho nastane čas zdobiť vianočné stromčeky, piecť koláčiky a posielať pohľadnice. Ešte predtým než začne všetok tento zmätok, využite príležitosť v kľude si nakúpiť vianočné darčeky, ktoré prídu až k vám domov.

vianocny-darcek-pre-psa

Pre niektorých chlpáčov sú to úplne prvé Vianoce, iní ich už poznajú. Nech je tomu akokoľvek, pripravili sme pre Vás tipy na darček, vďaka ktorému si tieto sviatky váš psík zaručene užije. Vianoce nám ponúkajú viac času, ktorý môžeme stráviť s našou rodinou. Každý správny psíčkar do nej určite ráta aj svojho štvornohého kamaráta. Čo je lepšie ako sa spolu zahrať, naháňať a riešiť hlavolamy? Doprajte aj svojmu psíkovi pod stromček to najlepšie! Príde vám, že už máte doma naozaj všetko a nie je nič nové, čo by mohol dostať? Tak sa pohodlne usaďte pri šálke horúceho čaju a pozrime sa na to spoločne.

Na tejto stránke sa dozviete...

Netradičné hračky

Máte pocit, že ste už všetko videli? Určite neexistuje hračka ktorú by váš psík ešte nemal? Tu nájdete prehľad toho najunikátnejšieho čo ponúkame. Na svoje si prídu milovníci aportu, čuchania, žuvania aj lízania. Spríjemnite si spoločné chvíle so psíkom pri riešení hlavolamu so šuplíkmi, aportovaním svietiacej loptičky, ktorá reaguje na dotyk, či nechajte psíka zamilovať si lízací kaktus. Dokonalá hračka by mala vedieť upútať pozornosť, zaujať viacero zmyslov a byť dostatočne náročnou výzvou.

Pre bystrých maškrtníkov

Spraví váš psík za maškrtu či kus mäska čokoľvek? Motiváciu učiť sa psík už má, tak to poďme využiť! Vedeli ste, že 15 minút mentálnej aktivity je pre psíka ekvivalentom 30 minút športu? Hlavolamy sú skvelé hračky na rozvoj mentálnych schopností, zlepšujú sústredenie a jemnú motoriku psíka a v neposlednom rade utužujú vzťah s majiteľom. Sú rozdelené do štyroch kategórii obťažnosti, takže sú vhodné pre všetkých: šteniatka aj starších psíkov, malých či veľkých chlpáčov. Pokiaľ neviete ktorý by bol pre vášho psíka ten pravý, odporúčame vám pozrieť si náš krátky prehľad.

Pre šteniatka

Čo potrebuje každé šteniatko? Je to jednoduché, papať, spinkať, hrať sa, kúsať a trénovať. Keď zabezpečíte týchto 5 potrieb, vaše šteniatko bude zdravé, šťastné a bystré. Teraz sa nerozprávame o tom, že psík potrebuje aj chodiť von či piť, ale keď nakúpite základnú výbavu, budete na príchod vášho nového chlpáča pripravení. Na čo dať pozor? Dôležité je ubezpečiť sa, že hračky nie sú príliš veľké či tvrdé. Šteniatko má ešte veľmi jemné zúbky a napríklad laná na naťahovanie sa, či tvrdé lopty ešte nie sú pre neho vhodné. Čo majú psíci na hračkách najradšej? Pískanie, šušťanie či iné zvuky. Plyšové hračky ktoré pískajú psíka nielen zabavia dlhšie, ale tiež rozvíjajú jeho myseľ. Nezabudnite aj na včasný tréning. Šteniatko si už v malom veku buduje vzťah z majiteľom a osvojuje správne správanie. Na tréning existujú rôzne pomôcky ako maškrty, clickery či hračky. Cieľom je vybudovať dôveru medzi psíkom a pánom a pravidelne spolu trénovať. Na to sú ideálne logické hračky, ako jednoduché hlavolamy.

Pre veľkých psov

Máte problém zohnať hračky pre vášho veľkého psíka? Veľa hračiek sa vyrába na menšie psy a potom nesedia tvarom a veľkosťou pre veľkých chlpáčov. V Hafkonautovi vieme, že väčšie plemená majú silný stisk a hračky neprispôsobené práve pre nich vedia rozkúsať už za pár minút. Následne sa zvyšuje riziko prehltnutia kúskov zničených hračiek. Navyše to, že je psík veľký, neznamená, že nie je inteligentný, práve naopak. Veľké plemená potrebujú veľa duševnej stimulácie, aby sa nenudili a nemali deštruktívne správanie. Vyberte si z ponuky odolných hračiek prispôsobených na veľkých, aktívnych psov, ktorí majú silný stisk. Ponúkame odolné pomôcky na aport, hlavolamy na mentálnu stimuláciu a žuvacie hračky či plyšáky na kúsanie.

Pre malých psov

Ak máte čivavu, jorkšíra či podobného malého psíka, určite viete, aké ťažké môže byť nájsť psie hračky pre týchto rozkošných malých chlpáčov. Potrebujú typy hračiek, ktoré ich zaujmú a zamestnajú, ale zároveň dokážu odolať týmto agresívnym maškrtníkom. Vo výbere nájdete hlavolamy na precvičenie mentálnych schopností, ale nesmú chýbať ani pískacie plyšáky, lanká, dentálne pomôcky a odolné loptičky.

 

hlavolamy pre psov banner hlavolamy pre psov banner mobile