Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Americká krátkosrstá mačka

Americká krátkosrstá mačka

Americká krátkosrstá mačka - charakteristika

Kľudná Spoločenská Tichá Inteligentná Nezávislá Hravá
Dĺžka: 30 - 38 cm
Hmotnosť: 3 - 5 kg
Dĺžka života: 15 - 20 rokov
Srsť: Krátka

Prispôsobivý a dobrosrdečný americký krátkosrstý stavač si zachoval svoje lovecké schopnosti, ale v súčasnosti je skôr rodinným spoločníkom.

  • Plznutie

  • Hravosť

  • Vokálnosť

  • Energickosť

  • Poslušnosť

  • Priateľskosť

  • Náročnosť starostlivosti

  • Zdravie

  • Nezávislosť

  • Inteligencia

Americká krátkosrstá mačka - obrázky

Americká krátkosrstá mačka vzhlad Americká krátkosrstá mačka vyzor Americká krátkosrstá mačka foto

Povaha plemena: Americká krátkosrstá mačka

Prispôsobivý a dobrosrdečný americký krátkosrstý stavač si zachoval svoje lovecké schopnosti, ale v súčasnosti je skôr rodinným spoločníkom, v čom vyniká. Má strednú povahu, je pokojný, ale nie komatózny. Americký krátkosrstý stavač je mierne aktívny a má rád dobrú hru rovnako ako iná mačka, ale nie je príliš náročný na pozornosť alebo aktivitu. Ako sa na mačku z robotníckej triedy, ktorá sa dobre uplatnila, patrí, je inteligentná a rada sa hrá s puzzle a interaktívnymi hračkami. Má spoločenskú povahu a nie je typ, ktorý by sa pri príchode návštevy schovával pod posteľ. Je to pokojná mačka, ktorá však nemá rada, keď ju niekto nosí na rukách. Nechajte ho stáť na vlastných štyroch nohách. Môže, ale nemusí byť mačkou na kolenách, ale vždy ocení, keď bude mať miesto vedľa vás na pohovke alebo na konci postele.

Americká krátkosrstá mačka - starostlivosť

O srsť americkej krátkosrstej šelmy sa ľahko staráte tak, že ju niekoľkokrát týždenne vyčesávate alebo kefujete, aby ste odstránili odumreté chlpy a rozdelili kožné oleje. Hustota mačacej srsti a množstvo jej línania sa líši v závislosti od podnebia a ročného obdobia. Čistite zuby, aby ste predišli paradentóze. Najlepšia je každodenná dentálna hygiena, ale týždenné čistenie je lepšie ako nič. Každých pár týždňov zastrihávajte nechty. Očné kútiky utrite mäkkou vlhkou handričkou, aby ste odstránili prípadný výtok. Na každé oko použite samostatnú časť handričky, aby ste neriskovali rozšírenie prípadnej infekcie. Každý týždeň skontrolujte uši. Ak vyzerajú špinavé, vytrite ich vatovou tyčinkou alebo mäkkou vlhkou handričkou navlhčenou zmesou jablčného octu a teplej vody v pomere 50:50. Vyhnite sa používaniu vatových tampónov, ktoré môžu poškodiť vnútro ucha. Americké krátkosrsté uši majú rady jedlo, takže sa ľahko môžu stať obéznymi. Aby ste predišli obezite, namiesto voľného kŕmenia im jedlo odmerajte. Udržujte záchod bezchybne čistý. Mačky si veľmi potrpia na hygienu v kúpeľni a špinavý box môže spôsobiť, že namiesto neho začnú používať iné miesta v dome. Je dobré chovať americkú krátkosrstú mačku len ako domácu, aby ste ju ochránili pred chorobami, ktoré šíria iné mačky, pred útokmi psov alebo kojotov a pred inými nebezpečenstvami, ktoré hrozia mačkám, ktoré chodia von, napríklad pred zrazením autom. Chov vo vnútri chráni aj miestne vtáky a voľne žijúce zvieratá pred týmto talentovaným lovcom. Americkým krátkosrstým mačkám, ktoré chodia von, tiež hrozí, že ich ukradne niekto, kto by chcel mať takú krásnu mačku bez toho, aby za ňu zaplatil.