Sokoke

Sokoke

Sokoke - charakteristika

Inteligentná Aktívna Milujúca Hravá
Dĺžka: Stredná
Hmotnosť: 3 - 5 kg
Dĺžka života: 9 - 15 rokov
Srsť: Krátka

Sokoke je prírodné plemeno mačky, čo znamená, že sa vyvinulo bez potreby ľudského zásahu Tieto mačkovité šelmy sú známe tým, že sú atletické, inteligentné a spoločenské.

Názov plemena pochádza z kenského lesa Arabuko Sokoke. Tieto mačky môžete nájsť v útulkoch a záchranných staniciach, preto si ich nezabudnite vždy adoptovať! Ak si chcete do svojho domova zaobstarať jednu z týchto mačiek, nenakupujte!

Sokovia sú superinteligentné mačky, ktoré sa v mnohých prípadoch dokážu naučiť triky a dokonca hrať aport. Tieto mačkovité šelmy sú láskyplné k ľuďom, ale potrebujú veľa pozornosti a nerobí im dobre, ak zostanú dlhší čas cez deň samy. Výborne sa hodia do rodín s deťmi.

Sokoke - obrázky

Sokoke vzhlad Sokoke vyzor Sokoke foto

Povaha plemena: Sokoke

Pokiaľ ide o celkovú osobnosť Sokoke, ide o mačkovitú šelmu, ktorá je často prirovnávaná k psovi. To znamená, že toto plemeno je šikovné na to, aby sa naučilo triky, a dokonca sa bude baviť hrou na aportovanie. Aha, a rovnako ako mnohé psovité šelmy, aj Sokoke sa často rád hrá s vodou! Sokoke majú tiež povesť veľmi lojálnych ľudí, s ktorými žijú, a často sa radi držia v blízkosti rodiny, či už ide o posedenia pri ležadle alebo hry. Musíte zabezpečiť, aby vaša mačka nebola dlhý čas počas dňa sama. Tomuto plemenu sa najlepšie darí v rušnom rodinnom prostredí, kde je vždy niekto k dispozícii pre spoločnosť alebo zábavu. Na záver si uvedomte, že sokoka má rada aktivitu a je veľmi zvedavá, takže jej budete musieť poskytnúť obytný priestor, kde môže šplhať, aby uspokojila svoje inštinkty.

Sokoke - starostlivosť

Tak ako u všetkých mačiek, aj u vašej mačky Sokoke je dôležité dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vašu mačku zdravú. Okrem plánovania každoročných wellness návštev u svojho veterinára sa uistite, že ste pre svoju mačku Sokoke vybrali škrabadlo do jej životného prostredia. To môže pomôcť podporiť zdravé škrabanie a udržať mačacie nechty v dobrom stave. Pravidelne by sa mali kontrolovať aj uši mačky, či sa v nich nenachádzajú známky usadzovania nečistôt alebo prípadnej infekcie. Poraďte sa so svojím veterinárom o začatí pravidelného režimu čistenia zubov, ktorý bude vyhovovať vašej mačke Sokoke. Váš veterinár vám môže poradiť konkrétne značky a techniky. Nakoniec, keďže Sokoke je mačka s veľkým množstvom energie, odporúča sa, aby ste do svojej domácnosti pridali aspoň jeden mačací strom. Je to tiež mačka, ktorá dobre znáša venčenie na vodítku, ale pred zaradením tejto aktivity do rutiny vašej mačky sa uistite, že ste prijali vhodné bezpečnostné opatrenia.