Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Americký buldog

Americký buldog

Americký buldog - charakteristika

lojálnysebavedomý
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 51 - 64 cm
Hmotnosť: 27 - 45 kg
Dĺžka života: 10 - 12 rokov

Americký buldog je potomkom anglického buldoga. Predpokladá sa, že buldog bol v Amerike už v 17. storočí. Do Spojených štátov sa dostal v 19. storočí spolu s prisťahovalcami, ktorí si so sebou priniesli pracovné buldogy. Drobní farmári používali tohto všestranného pracovného psa na mnohé úlohy vrátane stráženia farmy. Plemeno sa do značnej miery zachovalo najmä v južných štátoch vďaka svojej schopnosti loviť diviaky. Plemeno, ktoré poznáme ako americký buldog, bolo pôvodne známe pod mnohými rôznymi názvami, kým sa názov americký buldog stal štandardom. V rôznych častiach juhu bol známy ako biely anglický južanský buldog, ale najčastejšie len ako ”buldog”. Plemeno sa nenazývalo buldog kvôli určitému vzhľadu, ale preto, že vykonávalo skutočnú prácu okolo zvierat. Americký buldog je vyrovnaný atletický pes, ktorý preukazuje veľkú silu, vytrvalosť, obratnosť a priateľský prístup. Historicky boli vyšľachtení ako úžitkový pes používaný na prácu na farme.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Americký buldog - obrázky

Americký buldog vzhlad Americký buldog vyzor Americký buldog foto

Americký buldog - starostlivosť

Väčšina starostlivosti, ktorá je potrebná pre zdravie amerického buldoga, spočíva v uspokojovaní jeho potrieb pohybu a duševnej stimulácie. Ak sa to nepodarí, môže to mať za následok úzkosť, nudu a deštruktívne správanie. Pokiaľ sú tieto potreby uspokojené, zvyšok je pomerne štandardný. Dodržiavajte bežné návštevy veterinára, každý týždeň im kontrolujte uši, každý mesiac im strihajte nechty a venujte sa bežnej starostlivosti o chrup. Jedným z problémov, s ktorými sa môžete stretnúť, je potenciálne slinenie, ktoré je u bully plemien bežné. Mali by ste dbať na to, aby ste psa podľa potreby utierali, ak nechcete mať po celom dome štedré množstvo slín.

Povaha plemena: Americký buldog

Americkí buldoci sú priateľskí, inteligentní a láskaví, hoci ich láskavá povaha často vedie k teritoriálnosti a prílišnej podozrievavosti voči cudzím ľuďom. Vďaka tomu sú krásnymi rodinnými psami a strážnymi psami, dokonca aj pre rodiny s deťmi, ale budú potrebovať socializačný výcvik, najmä ako šteňatá, aby vychádzali s neznámymi ľuďmi alebo inými psami, ktorí sa zastavia na návšteve. Našťastie sú vďaka svojej inteligencii veľmi prispôsobiví a vycvičení. Americký buldog je hravé plemeno, ktoré má určité vysoké nároky na pohyb, a dobre sa im darí v rodinách, ktoré sú schopné zostať aktívne s množstvom prechádzok a hier. Nie sú najlepším plemenom na chov v bytoch alebo malých priestoroch, ktoré im neumožňujú spaľovať energiu. Keď nie sú fyzicky alebo psychicky stimulované, môžu sa stať deštruktívnymi a hrýzť veci, ktoré nemajú.