Americký eskimácky pes

Americký eskimácky pes

Americký eskimácky pes - charakteristika

hravýtemperamentnýinteligentný
Veľkosť: malý
Výška: 23 - 48 cm
Hmotnosť: 3 - 16 kg
Dĺžka života: 13 - 15 rokov

Americký eskimácky pes môže byť v troch veľkostiach: štandardnej, miniatúrnej a toy. Medzi charakteristické znaky patrí hustá, žiarivo biela srsť s levou hrivou, usmievavá tvár, bystrý inteligentný výraz a huňatý chvost. Pohybujú sa odvážnou a svižnou chôdzou. Eskimácke psy sú spoločenské zvieratá a pri zanedbávaní alebo nedostatočnom výcviku sa u nich môže vyvinúť problémové správanie - trvajú na tom, aby boli súčasťou rodinného života. Patria medzi najtrénovanejšie plemená, chytré a k deťom priateľské. Americký eskimácky pes v sebe spája nápadne pekný vzhľad s rýchlou a bystrou mysľou v úplnom balení mozgu a krásy. Eskiovia nie sú ani plachí, ani agresívni, sú vždy ostražití a priateľskí, hoci pri nadväzovaní nových priateľstiev sú trochu konzervatívni.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Americký eskimácky pes - obrázky

Americký eskimácky pes vzhlad Americký eskimácky pes vyzor Americký eskimácky pes foto

Americký eskimácky pes - starostlivosť

Hoci sa mu darí takmer všade, nikoho neprekvapí, že americký eskimák miluje chladné podnebie. Jednou z radostí pri vlastnení eskimáka je pozorovať ho, ako sa hrá v snehu, ktorý väčšina eskimákov miluje a vydrží sa v ňom hrať celé hodiny. Mnohí z nich sa radi hrajú aj vo vode. Eskimákovi sa darí v rôznych domácnostiach, od bytov až po veľké domy s dvorom - pokiaľ je to pes, ktorý je vo vnútri. Toto plemeno sa nehodí na život na dvore. Najšťastnejší je, keď je so svojou rodinou. Americký eskimácky pes potrebuje veľa pohybu. Sú to skutočne veľké psy v malom balení, a ak nemajú pravidelný pohyb, môžu sa stať deštruktívnymi. Dobre sa im darí v rušných domácnostiach, pretože ich energia im pomáha držať s každým krok. Eskiho psy aj majiteľa môže trápiť separačná úzkosť. Najlepším spôsobom, ako sa s týmto problémom vyrovnať, je úplne sa mu vyhnúť. Nenechávajte psa dlho samého, a keď ho opustíte, dajte ho do prepravky s množstvom pevných hračiek, ktoré ho zamestnajú.

Povaha plemena: Americký eskimácky pes

Americký eskimácky pes má nielen víťazný vzhľad, ale aj víťaznú osobnosť. Je temperamentný, šikovný, usilovne sa hrá a miluje intenzívny pohyb. Keďže je prirodzene podozrievavý voči cudzím ľuďom, je z neho vynikajúci strážny pes. Eski musí mať pravidelné príležitosti na vybitie svojej energie a využitie svojej zaneprázdnenej mysle. Inak môžu byť búrlivé a znudené, čo zvyčajne vedie k štekaniu a žuvaniu. Nudiaci sa americký eskimácky pes môže narobiť spúšť vo vašom dome a na dvore. Eskimák so silnou vôľou tiež potrebuje sebavedomého majiteľa, ktorý ho dokáže prevziať do rúk pri učení a vedení. Učí sa však rýchlo, takže výcvik je zábavný a veľmi úspešný. Neplánujte toto plemeno nechávať príliš dlho osamote. Miluje byť súčasťou rodiny a môže trpieť separačnou úzkosťou, ak zostane dlhší čas sám. Keď ste mimo domova, je rozumné nechať eskieho v prepravke alebo búde s pevnými hračkami na hryzenie, aby sa zamestnal a vyhol sa problémom, kým sa vrátite domov.