Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Americký leopardí chrt

Americký leopardí chrt

Americký leopardí chrt - charakteristika

spoločenskýenergickýinteligentný
Veľkosť: veľký
Výška: 53 - 69 cm
Hmotnosť: 20 - 32 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Americký leopardí pes je stredne veľký až veľký pes a vyskytuje sa v troch vzoroch: Leopardí, pruhový a jednofarebný. Poznáme deväť oficiálnych farieb tohto plemena, avšak šesťdesiat percent všetkých amerických leopardích psov je jednofarebných. Toto plemeno je veľmi všestranné pri love rôznych druhov zveri vrátane, ale nielen, mývala, medveďa, rysa, pumy, veveričky a akejkoľvek inej stromovej zveri. Ako obzvlášť odolné plemeno sa výnimočne dobre chovajú aj v extrémnych poveternostných podmienkach, v horúčavách aj v chlade. Inteligencia je jednou z najlepších vlastností amerického leopardieho psa. Toto plemeno je milujúce a láskyplné voči svojej rodine a je mimoriadne ochranárske voči deťom. Americký leopardí pes je jedným z najstarších plemien psov v USA a má mimoriadne silné stopovacie schopnosti, často dokáže stopovať korisť na míle ďaleko.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Americký leopardí chrt - starostlivosť

Tak ako u všetkých psov, aj u amerického leopardieho psa by ste mali dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vášho psa zdravého. Ak je váš americký leopardí pes prekrmovaný, priberie na váhe. Majú vysokú hladinu energie. Uistite sa, že váš pes má aspoň jednu dobrú hodinu náročnej aktivity, pretože majú veľa energie na vydávanie, najmä ak sú celý deň ponechaní doma. Denne im kontrolujte uši, či v nich nie sú nečistoty a škodcovia, a čistite ich podľa odporúčania veterinára. Zastrihávajte paznechty vášho šteňaťa skôr, ako budú príliš dlhé - zvyčajne raz alebo dvakrát mesačne. Nemali by cvakať o podlahu. S tým vám môže pomôcť váš ošetrovateľ. Pravidelne čistite zuby svojho psa, aby ste predišli akýmkoľvek závažným zdravotným problémom v ústnej dutine. Váš veterinárny lekár vás môže poučiť o tom, ako správne čistiť zuby vášho psa.

Povaha plemena: Americký leopardí chrt

Americkí leopardí psi sú skvelí všestranní psi, ktorí si rozumejú so všetkými typmi osobností a domácností. Sú energické a milujú beh a hru. Nie sú veľmi na maznanie, ale sú láskyplní k svojim domácim miláčikom. Tieto psy sú veľmi aktívne a vďaka tomu sú veľmi pohyblivé. Ich výcvik je pomerne jednoduchý, pretože sú inteligentné a vždy ochotné potešiť svojho človeka. Majú skvelú schopnosť vyhodnotiť, či je cudzia osoba potenciálnou hrozbou, a ak ich odradí, začnú štekať. Majú tiež silný lovecký pud, čo je spôsobené tým, že v minulosti boli loveckými psami. Americkí leopardí psi sú skvelí spoločníci a dokážu vychádzať s deťmi. Sú veľmi ochranárske a môžu byť skvelými strážnymi psami v domácnosti. Týmto psom sa najlepšie darí pri včasnom výcviku, ktorý obmedzí akékoľvek nežiaduce správanie. Nie sú vôbec tvrdohlavé a ľahko sa cvičia.