Americký toy foxteriér

Americký toy foxteriér

Americký toy foxteriér - charakteristika

priateľskýpohotovýinteligentný
Veľkosť: malý
Výška: 22 - 29 cm
Hmotnosť: 2 - 3 kg
Dĺžka života: 13 - 15 rokov

Spoľahlivý recept na zábavu: Vezmite si láskavosť psíka a spojte to s húževnatosťou teriéra. Zmes nalejte do krásne vyváženej nádoby. Zabaľte do tesne priliehajúceho saténového plášťa. Pridajte veľké, vzpriamené uši a tmavé oči, ktoré žiaria dychtivou inteligenciou. Toto je toy foxteriér, ľahučký, ale robustný malý komediant nabitý charizmou, ktorá by vystačila na celý chov obyčajných psov. Zmenšený teriér so saténovou srsťou a zábavnou povahou hračkárskeho psa, toy foxteriér, ako hovoria priaznivci plemena, je ”skutočne teriér v toy veľkosti”.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Americký toy foxteriér - obrázky

Americký toy foxteriér vzhlad Americký toy foxteriér vyzor Americký toy foxteriér foto

Americký toy foxteriér - starostlivosť

Toy Fox teriérom sa dobre darí v menších obytných priestoroch, napríklad v bytoch. Na dostatočný pohyb potrebujú málo priestoru. Rozhodne sú to bytové psy, nemajú srsť na život vonku. Napriek tomu radi skúmajú vonkajšie prostredie, ale mali by byť na vôdzke alebo pod náležitým dohľadom, aby sa nedostali do problémov. Ich postoj veľkého psa môže často spôsobiť, že sa pokúsia zapliesť so zvieratami, ktoré sú oveľa väčšie ako oni sami.

Povaha plemena: Americký toy foxteriér

Je lojálny, ochranársky a inteligentný, miluje svojich ľudí a chce sa podieľať na všetkom, čo robia. Je to vynikajúci strážny pes a upozorní vás na blížiacich sa hostí a cudzích ľudí, ako aj na všetko dianie v okolí. Osobnosti sú rôzne, od gaučových až po živé drôty. Ako každý pes, aj TFT potrebuje v mladosti včasnú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby z vášho šteniatka TFT vyrástol všestranný pes. Zapísať ho do triedy škôlky pre šteňatá je skvelý začiatok. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie ho do rušných parkov, obchodov, kde sú povolené psy, a na nenáročné prechádzky za susedmi mu tiež pomôžu vypilovať jeho sociálne zručnosti.