Anglický buldog

Anglický buldog

Anglický buldog - charakteristika

priateľskýodvážnypokojný
Veľkosť: malý
Výška: 36 - 38 cm
Hmotnosť: 18 - 23 kg
Dĺžka života: 8 - 10 rokov

Buldoga si nemôžete pomýliť s iným plemenom. Voľná koža na hlave, zvraštené čelo, vtlačený nos, malé uši, podrezaná čeľusť s visiacimi kotletami na oboch stranách a charakteristická valivá chôdza - to všetko prakticky kričí: ”Som buldog!” Srsť, ktorá sa vyskytuje v rôznych farbách a vzoroch, je krátka, hladká a lesklá. Buldoci môžu vážiť až 22 kilogramov, ale to im nebráni v tom, aby sa vám schúlili na kolenách, alebo sa o to aspoň pokúšali. Nemýľte si však ich ľahkovážnosť s lenivosťou - buldoci majú radi svižné prechádzky a potrebujú pravidelný mierny pohyb spolu s opatrnou stravou, aby zostali v dobrej kondícii. Letné popoludnia je najlepšie tráviť v klimatizovanej miestnosti, pretože buldočí krátky ňufák môže v horúcom a vlhkom počasí spôsobovať ťažké dýchanie. Milý, ale odvážny, priateľský, ale dôstojný buldog je silno stavaný, nízko položený a dobre osvalený pes, ktorého tvár je univerzálnym symbolom odvahy a húževnatosti. Títo učenliví a verní spoločníci sa dobre prispôsobia mestu aj vidieku.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Anglický buldog - obrázky

Anglický buldog vzhlad Anglický buldog vyzor Anglický buldog foto

Anglický buldog - starostlivosť

Väčšina starostlivosti, ktorá je potrebná pre zdravie amerického buldoga, spočíva v uspokojovaní jeho potrieb pohybu a duševnej stimulácie. Ak sa to nepodarí, môže to mať za následok úzkosť, nudu a deštruktívne správanie. Pokiaľ sú tieto potreby uspokojené, zvyšok je pomerne štandardný. Dodržiavajte bežné návštevy veterinára, každý týždeň im kontrolujte uši, každý mesiac im strihajte nechty a venujte sa bežnej starostlivosti o chrup. Jedným z problémov, s ktorými sa môžete stretnúť, je potenciálne slinenie, ktoré je u bully plemien bežné. Mali by ste dbať na to, aby ste psa podľa potreby utierali, ak nechcete mať po celom dome štedré množstvo slín.

Povaha plemena: Anglický buldog

Americkí buldoci sú priateľskí, inteligentní a láskaví, hoci ich láskavá povaha často vedie k teritoriálnosti a prílišnej podozrievavosti voči cudzím ľuďom. Vďaka tomu sú krásnymi rodinnými psami a strážnymi psami, dokonca aj pre rodiny s deťmi, ale budú potrebovať socializačný výcvik, najmä ako šteňatá, aby vychádzali s neznámymi ľuďmi alebo inými psami, ktorí sa zastavia na návšteve. Našťastie sú vďaka svojej inteligencii veľmi prispôsobiví a vycvičení. Americký buldog je hravé plemeno, ktoré má určité vysoké nároky na pohyb, a dobre sa im darí v rodinách, ktoré sú schopné zostať aktívne s množstvom prechádzok a hier. Nie sú najlepším plemenom na chov v bytoch alebo malých priestoroch, ktoré im neumožňujú spaľovať energiu. Keď nie sú fyzicky alebo psychicky stimulované, môžu sa stať deštruktívnymi a hrýzť veci, ktoré nemajú.