Anglický foxhound

Anglický foxhound

Anglický foxhound - charakteristika

láskavýjemnýspoločenský
Veľkosť: veľký
Výška: 61 cm
Hmotnosť: 27 - 34 kg
Dĺžka života: 10 - 13 rokov

Anglický foxhound je stelesnením toho, o čo sa seriózni chovatelia psov snažia: krása, vyváženosť a užitočnosť. ”Popri starej gréckej soche,” napísal istý básnik, ”je len málo takých kombinácií pôvabu a sily ako v krásnom foxhounde.” Tieto psy orientované na svorku a pach sú jemné a spoločenské, ale len zriedkavo ich možno vidieť ako domácich miláčikov. Ich prvotný inštinkt prenasledovania ich dokáže natoľko poháňať, že im na ničom inom, vrátane výcviku, nezáleží. Vlastniť tieto ušľachtilé tvory je najlepšie prenechať poľovníkom, ktorí chovajú svorky psov, alebo tým, ktorí majú skúsenosti so zvládaním špeciálnych výziev života s rýchlymi, silnými psami, ktoré sú tvrdo prispôsobené na prenasledovanie. Anglický foxhound je mohutný cválajúci pes s veľkou výdržou. Jeho dlhé nohy sú rovné ako stĺpik brány a rovnako robustné. Chrbát je dokonale rovný. Hrudník je veľmi hlboký a je širolký v ramenách, čo zaručuje dostatok sily pľúc na vyčerpávajúci celodenný lov.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Anglický foxhound - obrázky

Anglický foxhound vzhlad Anglický foxhound vyzor Anglický foxhound foto

Anglický foxhound - starostlivosť

Anglický foxhound, ktorý bol vyšľachtený ako rýchly lovec s veľkou výdržou, vyžaduje veľké množstvo pohybu. Ak nemôže loviť v teréne, na čo bol vyšľachtený, vezmite ho na každodenný beh alebo mu poskytnite iný pohyb, ktorý mu pomôže spáliť jeho prirodzenú energiu. Je zvyknutý na život v chove a môže žiť vonku, ak ho sprevádza iný spoločenský pes a je mu poskytnutý vhodný prístrešok. Ak je však jedináčikom, mal by žiť vo vnútri so svojou ľudskou svorkou, aby nebol osamelý. Je dôležité, aby ste šteniatko anglického foxhounda vycvičili v prepravke. Šteniatka skúmajú, vliezajú do vecí, do ktorých by nemali, a hryzú veci, ktoré im môžu ublížiť. Môže to byť nákladné pri oprave alebo výmene zničených vecí, ako aj pri účtoch za veterinára, ktoré môžu vzniknúť. Výcvik v prepravke zabezpečí nielen bezpečnosť vášho šteňaťa, ale aj vašich vecí.

Povaha plemena: Anglický foxhound

Anglickí foxhoundi majú typickú nezávislú - niektorí by mohli povedať tvrdohlavú - povahu. Najlepšie sa im darí s ľuďmi, ktorí im poskytujú pevný a dôsledný výcvik. Výcvik by sa mal začať v mladom veku a mal by pokračovať na všetkých úrovniach vývoja šteniat. Kurzy socializácie šteniat sú veľmi vhodné pre všetky plemená a anglický foxhound nie je výnimkou. Výcvik poslušnosti môže vyžadovať určitý čas a trpezlivosť, ale nakoniec vám zostane vynikajúci spoločenský pes, s výnimkou povelu príď. Anglický foxhound by mal byť vycvičený na vodítku a mal by byť na vôdzke vždy, keď sa nachádza mimo bezpečne oploteného priestoru. Budú prenasledovať "korisť" bez ohľadu na akékoľvek povely, ktoré im ich majitelia dajú. Anglickí foxhoundi majú štekot, ktorý s radosťou predvedú každému, vrátane cudzích ľudí, ktorých vidia blížiť sa k ich domu. V tomto zmysle sú dobrými strážnymi psami, ale napriek prirodzenej nedôvere voči cudzím ľuďom sú to ľahkovážne psy a v skutočnosti nemajú ochranársku povahu strážneho psa. Temperament je ovplyvnený viacerými faktormi vrátane dedičnosti, výcviku a socializácie. Šteňatá s príjemným temperamentom sú zvedavé a hravé, ochotne sa približujú k ľuďom a nechávajú sa nimi držať. Vyberte si šteniatko stredného vzrastu, nie to, ktoré bije svojich kamarátov z vrhu alebo to, ktoré sa schováva v kúte. Vždy sa zoznámte aspoň s jedným z rodičov - zvyčajne je k dispozícii matka -, aby ste sa uistili, že majú príjemný temperament, ktorý vám vyhovuje. Stretnutie so súrodencami alebo inými príbuznými rodičov je tiež užitočné na posúdenie toho, aké bude šteňa, keď vyrastie. Ako každý pes, aj anglický foxhound potrebuje v mladosti skorú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby zo šteniatka anglického foxhounda vyrástol všestranný pes. Zapísať ho do triedy škôlky pre šteňatá je skvelý začiatok. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie ho do rušných parkov, obchodov, kde je povolený vstup so psami, a na nenáročné prechádzky za susedmi mu tiež pomôžu vypilovať jeho sociálne zručnosti.