Anglický kokeršpaniel

Anglický kokeršpaniel

Anglický kokeršpaniel - charakteristika

energickýveselýcitlivý
Veľkosť: malý
Výška: 38 - 43 cm
Hmotnosť: 12 - 15 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Anglický kokeršpaniel je kompaktne stavaný športový pes, ktorý v ramenách meria 35 až 40 cm. Mäkko tvarovanú hlavu s tmavými, splývavými očami, ktoré majú ostražitý a dôstojný výraz, lemujú bujné, blízko položené uši. Stredne dlhá srsť v rôznych výrazných farbách a vzoroch je na dotyk hodvábna. ”Vyváženosť” je kľúčovým slovom pri chápaní tohto plemena: je vyvážený temperamentom, stavbou a pohybom. Pod fyzickou krásou bije srdce neúnavného, dychtivého pomocníka poľovníka, ktorý sa preslávil po celom svete svojou schopnosťou loviť a aportovať pernatú zver. Pre tých, ktorí dávajú prednosť domácim aktivitám, neexistuje očarujúcejší a príjemnejší spoločník do domácnosti. Milovníci anglických kokršpanielov často používajú na označenie svojho plemena slovo ”veselý”. Tento kompaktný, hodvábne osrstený pes je v teréne optimistický a doma mierny, je široko obdivovaný pre svoju rozkošnú osobnosť a neodolateľný vzhľad.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Anglický kokeršpaniel - obrázky

Anglický kokeršpaniel vzhlad Anglický kokeršpaniel vyzor Anglický kokeršpaniel foto

Anglický kokeršpaniel - starostlivosť

Anglickí kokeršpanieli sú veľmi prispôsobiví a môžu dobre prosperovať aj v byte, ak majú denne dostatok pohybu na udržanie dobrej kondície. Toto plemeno má značnú vytrvalosť a má rado aktivity, ako sú dlhé, rýchle prechádzky, aportovacie hry alebo účasť na športoch, ako sú agility a flyball. Keď sú šteňatá, ich pohybové potreby sa líšia a je nevyhnutné ich správne viesť. Šteniatkam vo veku od 9 týždňov do 4 mesiacov poskytuje cvičenie, výcvik a socializáciu zapojenie do šteniatkovej škôlky raz alebo dvakrát týždenne. Okrem toho je prospešných 15 až 20 minút hier na dvore počas rána a večera, pričom obzvlášť príjemné sú hry na aportovanie. Od 4 do 6 mesiacov sú vhodné týždenné kurzy poslušnosti a každodenné polkilometrové prechádzky spolu s hrami na dvore. Od 6 mesiacov do jedného roka sa odporúča hrať sa na aportovanie v chladnejšom období dňa a prechádzky by sa mali obmedziť na pol míle. Keď anglický koker dosiahne vek jedného roka, je možné zaviesť behanie, ale je nevyhnutné dodržiavať vzdialenosť kratšiu ako jedna míľa a umožniť časté prestávky, aby sa chránili vyvíjajúce sa kosti a kĺby. Výcvik tohto citlivého plemena si vyžaduje jemný prístup, pretože zle reagujú na prísnosť. Techniky pozitívneho posilňovania, ako sú odmeny za jedlo, pochvala a hra, sú vzhľadom na ich schopnosť rýchlo sa učiť veľmi účinné. Tak ako všetky psy, aj anglické kokrety majú svoju zlomyseľnú stránku a veľký záujem o jedlo. Aby ste predišli akýmkoľvek nešťastiam, je veľmi dôležité držať jedlo, odpadky a iné potenciálne nebezpečenstvá mimo ich dosahu, najmä počas ich zvedavého šteniatka. Účinným spôsobom, ako ich uchrániť pred problémami, môže byť používanie prepravky, keď sú bez dozoru.

Povaha plemena: Anglický kokeršpaniel

Anglický koker je známy svojou veselou a láskyplnou povahou a vyrovnanou povahou. Toto plemeno je hravé, ľahko cvičiteľné a prejavuje priateľský vzťah k ľuďom, hoci môže byť trochu rezervované voči cudzím ľuďom a iným psom. Anglický koker ako prirodzený strážny pes vás štekaním upozorní na blížiacu sa návštevu, ale jeho priateľská povaha môže viesť k tomu, že votrelca privíta s otvorenými labkami. Tak ako všetkým psom, aj anglickým kokeršpanielom prospieva včasná socializácia, ktorá zahŕňa kontakt s rôznymi ľuďmi, pohľadmi, zvukmi a zážitkami počas ich formovania. Správna socializácia zabezpečí, že z vášho šteniatka anglického kokra vyrastie všestranný a sebavedomý pes.