Austrálsky dobytkársky pes s krátkym chvostom

Austrálsky dobytkársky pes s krátkym chvostom

Austrálsky dobytkársky pes s krátkym chvostom - charakteristika

pohotovývycvičenýkomický
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 43 - 51 cm
Hmotnosť: 15 - 20 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Austrálsky dobytkársky pes Stumpy Tail nie je austrálsky dobytkársky pes so skráteným chvostom. Medzi týmito dvoma plemenami existujú veľké štrukturálne rozdiely v plemennom type. Stumpy Tail Cattle Dogs je plemeno s prirodzeným bob-tail chvostom. Je to stredne veľký honácky pes vysoký do 50 cm.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Austrálsky dobytkársky pes s krátkym chvostom - obrázky

Austrálsky dobytkársky pes s krátkym chvostom vzhlad Austrálsky dobytkársky pes s krátkym chvostom vyzor Austrálsky dobytkársky pes s krátkym chvostom foto

Austrálsky dobytkársky pes s krátkym chvostom - starostlivosť

Tak ako u všetkých psov, aj u austrálskeho dobytkara s pichľavým chvostom by ste mali dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vášho psa zdravého. Austrálske plemena dobytka s pichľavým chvostom sú náchylné na priberanie na váhe a majú vysokú hladinu energie. Dbajte na to, aby mal váš pes aspoň dve polhodinové až hodinové prechádzky denne, pričom do nich primiešajte niekoľko dobrých, aktívnych hier a kratších prechádzok. Ak to počasie dovolí, môžete svojho Stumpyho nechať aj behať a spáliť energiu na dvore. Denne mu kontrolujte uši, či v nich nie sú nečistoty a škodcovia, a čistite mu ich podľa odporúčania veterinára. Zastrihávajte psovi nechty, kým nie sú príliš dlhé - zvyčajne raz alebo dvakrát do mesiaca. Nemali by cvakať o podlahu. S tým vám môže pomôcť váš ošetrovateľ. Udržiavajte zdravie ústnej dutiny svojho austrálskeho škvrnitého psa. Mali by ste mu pravidelne čistiť zuby. Váš veterinárny lekár vás môže poučiť, ako správne čistiť zuby vášho psa.

Povaha plemena: Austrálsky dobytkársky pes s krátkym chvostom

Fanúšikovia vzácneho austrálskeho dobytčieho psa Stumpy Tail opisujú toto plemeno ako pracovité a veľmi verné. Stumpy je pes, ktorému sa darí, keď robí radosť svojmu človeku. Moderné austrálske paholkovité dobytčie psy väčšinou nepásli stáda a nepracovali na farmách. To znamená, že priemerný Stumpy má veľa energie a duševnej vytrvalosti a potrebuje prísne množstvo fyzickej a duševnej aktivity, aby bol fit a neupadol do deštruktívnych návykov spôsobených nudou. Skutočne sa im najlepšie darí v prostredí, kde majú dostatok voľného priestoru na behanie, takže aj tí najaktívnejší obyvatelia miest alebo bytov si môžu nájsť neposlušného Stumpyho. Aj keď je Stumpy Tail Cattle Dog verné plemeno, nie sú to zvyčajne príliš láskyplné psy. Stumpy si síce rád zdriemne v obývačke, keď pozeráte televíziu, ale nie je to typ, ktorý by vám skákal na kolená alebo vyskakoval, aby vás pobozkal. Namiesto toho dáva austrálsky stumpy tail cattle dog najavo, že mu na ňom záleží, svojou ostražitosťou a ostražitosťou voči cudzím ľuďom. Toto plemeno nie je náchylné na agresiu, ale ak vycíti ohrozenie, nebude váhať vás brániť. Včasná a dôsledná socializácia môže pomôcť zabrániť tomu, aby sa váš Stumpy stal príliš ochranárskym.