Austrálsky hodvábny teriér

Austrálsky hodvábny teriér

Austrálsky hodvábny teriér - charakteristika

priateľskýrýchlyostražitý
Veľkosť: malý
Výška: 23 - 25 cm
Hmotnosť: 5 kg
Dĺžka života: 13 - 15 rokov

Silky sú malé, ale nie krehké, divoké, ale nie ufrfľané, pekné, 25-centimetrové dynamické zvieratá, ktoré sú plné zvedavosti a dobrej nálady. Nádherná modro-hnedá srsť je rovná a lesklá, na dotyk sa podobá ľudskej srsti a správa sa podobne. Klinovitá hlava je zakončená bohatou srsťou rozdelenou v strede a vztýčené uši v tvare písmena V upozorňujú na prenikavý výraz mandľových očí. Austrálsky hodvábny teriér je kultivovanejší ako typické teriéry, ale stále by mali vyzerať a správať sa ako pravý zemný pes. Kompaktný Austrálsky hodvábny teriér s lesklou srsťou, ktorý je očarujúcim členom skupiny Toy, je napriek tomu pravým teriérom s energickým vysokým duchom. Silky, pôvodom zo Sydney v Austrálii, je väčší ako jeho blízky bratranec, yorkshirský teriér.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Austrálsky hodvábny teriér - obrázky

Austrálsky hodvábny teriér vzhlad Austrálsky hodvábny teriér vyzor Austrálsky hodvábny teriér foto

Austrálsky hodvábny teriér - starostlivosť

Silky teriér síce vyzerá ako hračka, ale je to skutočný pes, ktorý potrebuje pohyb a výcvik. Má rád každodenné prechádzky, šantenie s vami na dvore alebo výlety do psieho parku so špeciálnym priestorom pre malé plemená. V prípade núdze si Silky rád zoberie tréning do interiéru pri vzrušujúcej hre aportovania na chodbe. Nie sú to vonkajšie psy. Silky túži po spoločnosti svojich ľudí a je tiež dosť malý na to, aby ho divé zvieratá považovali za korisť. A napriek jeho veľkosti je ďalším rizikom, že sa môže pobiť s iným psom, ktorý sa zatúla na jeho územie. Pokiaľ ide o výcvik, silky teriéry sú ochotní a schopní študenti. Keďže sú však veľmi inteligentní, musíte byť dôslední, inak budú mať tendenciu vymýšľať si vlastné pravidlá. Najlepší spôsob, ako si získať spoluprácu vášho silkyho, sú zábavné lekcie, ktoré využívajú pozitívne posilňovanie. Výcvik v prepravke je najjednoduchší spôsob, ako naučiť svojho hodvábneho psíka hospodáriť, a prepravky sú tiež dobrým spôsobom, ako udržať hodvábneho psíka v bezpečí a mimo problémov, keď ste mimo domova. Silky teriéry sú od prírody zlomyseľné a môžu byť deštruktívne, ak sú ponechané bez dozoru. Klietka je tiež miestom, kam sa môže utiahnuť na spánok. Výcvik v prepravke v mladom veku pomôže vášmu psovi akceptovať uzavretie, ak bude niekedy potrebovať byť hospitalizovaný alebo umiestnený v internáte. Nikdy však nezatvárajte svojho silkyho do prepravky na celý deň. Nie je to väzenie a nemal by v nej tráviť viac ako niekoľko hodín v kuse, okrem noci, keď spí. Silky je ľudský pes a nie je určený na to, aby trávil svoj život zavretý v klietke alebo búde.

Povaha plemena: Austrálsky hodvábny teriér

Silky teriér je priateľský, inteligentný, temperamentný a sebavedomý. Je verný svojim loveckým koreňom, rád naháňa malé zvieratá a neustúpi ani v boji. Napriek svojej malej veľkosti je z neho vynikajúci strážny pes, pretože rýchlo spustí poplach, ak niečo alebo niekto cudzí vstúpi na jeho územie. Hoci je silky nezávislý, je oddaný svojim ľuďom a najšťastnejší je, keď je súčasťou každodenného rodinného života. Rád je v dome, sleduje vás z izby do izby alebo sa k vám pridá pri vchodových dverách, aby štekal na vašich hostí. Najlepšie sa mu darí, ak môže byť so svojou ľudskou "svorkou" väčšinu dňa. Ak často cestujete, tento prispôsobivý pes sa s vami rád vydá na cesty. Temperament ovplyvňuje viacero faktorov vrátane dedičnosti, výcviku a socializácie. Ako každý pes, aj silky potrebuje v mladosti skorú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby zo šteniatka silkyho vyrástol všestranný pes. Zapísať ho do triedy šteniatkovej škôlky je skvelý začiatok. Pravidelné pozývanie návštev a vodenie ho do rušných parkov, obchodov, kde sú povolené psy, a na nenáročné prechádzky za susedmi mu tiež pomôžu vypilovať jeho sociálne zručnosti.