Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Baset

Baset

Baset - charakteristika

očarujúcetrpezlivénenápadné
Veľkosť: malý
Výška: 38 cm
Hmotnosť: 18 - 29 kg
Dĺžka života: 12 - 13 rokov

Baset nie je v ramenách vyšší ako 35 cm, ale vďaka svojim pozoruhodne ťažkým kostiám, silným malým nohám a mohutným labkám má silu a výdrž veľkého psa. Baset je známy veľkou, klenutou hlavou, ktorá sa vyznačuje mimoriadne dlhými, zamatovými ušami, smutnými očami a zvrašteným čelom, ktoré tomuto plemenu dodávajú vzhľad smutného klauna. Baset je stavaný skôr na vytrvalosť ako na rýchlosť, pohybuje sa rozvážne, ale bez námahy. Čuchové schopnosti tohto plemena sú neuveriteľné; hovorí sa, že spomedzi psov má presnejší nos len bloodhound. Doma je baset mierny a príjemný, na stope je tvrdohlavý a šteká hlasným, zvonivým hlasom. Aj keď svoju náklonnosť k človeku nedajú jasne najavo, sú neochvejne verní. Rozkošný a okamžite rozpoznateľný baset patrí medzi najpríťažlivejšie plemená a je stálym favoritom milovníkov psov na celom svete. Tento nízky a nenápadný pes môže byť niekedy tvrdohlavý, ale vždy je očarujúci.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Baset - obrázky

Baset vzhlad Baset vyzor Baset foto

Baset - starostlivosť

Baset je zvyčajne pokojný pes, ktorý sa dobre prispôsobí životu v rôznych prostrediach vrátane malých domov a bytov. Aj keď sú spokojní v interiéri, je pre nich nevyhnutné žiť s rodinou, ideálne s prístupom na dvor. Extrémne teplo alebo chlad im však nevyhovujú a nemali by sa nechávať dlhší čas vonku. Napriek pokojnému pobytu v interiéri baset potrebuje pravidelný pohyb, aby si udržal svoju hmotnosť a celkové zdravie. Pokojná prechádzka s dostatkom času na čuchanie im urobí radosť, ale buďte opatrní, aby sa z nich nestali gaučové bábätká, pretože sú náchylné na obezitu, ktorá môže zaťažovať ich kĺby. Keď sú vonku, je veľmi dôležité držať basetov na oplotenom dvore alebo na vodítku, aby sa zabránilo ich sledovaniu zaujímavých pachov a túlaniu sa. Do jedného roka ich odrádzajte od skákania na nábytok a z nábytku a obmedzte používanie schodov, aby sa predišlo zbytočnému zaťažovaniu predných nôh a chrbta. Pomôcť im môže rampa alebo schodíky, pretože baset nie je známy svojimi skokanskými schopnosťami. Výcvik basetov si vyžaduje láskavosť, dôslednosť a pozitívne posilňovanie, najmä pomocou potravinových odmien a pochvaly. Tvrdé metódy výcviku spôsobia len to, že budú tvrdohlavejšie a menej citlivé. Ak chcete udržať ich pozornosť počas výcviku, urobte ho zaujímavým a pútavým. Baset má tendenciu vyvinúť si selektívny sluch, keď jeho pozornosť upúta niečo zaujímavejšie. Baset je vhodný na život v interiéri, ale aj tak potrebuje pravidelný pohyb a výcvik, aby zostal zdravý a dobre vychovaný. Sú to samostatne mysliace psy, takže pozitívne posilňovanie a dôsledné metódy výcviku sú kľúčom k dobre vychovanému a citlivému spoločníkovi baseta.

Povaha plemena: Baset

Baset je známy svojou jemnou a priateľskou povahou, vďaka ktorej je skvelým rodinným miláčikom. Sú láskavé a verné, so svojimi majiteľmi si vytvárajú silné puto. Napriek svojmu poľovníckemu pôvodu nie sú príliš agresívne a vo všeobecnosti dobre vychádzajú s deťmi a inými domácimi zvieratami. Basety majú pokojné a uvoľnené správanie, často sa spokojne povaľujú po dome. Niekedy však môžu byť tvrdohlavé, čo si môže vyžadovať trpezlivý a jemný výcvik. Ako každý pes, aj baset potrebuje v mladosti včasnú socializáciu - kontakt s mnohými rôznymi ľuďmi, pohľadmi, zvukmi a skúsenosťami. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby z vášho baseta vyrástol všestranný pes. Ich charakteristický štekot a zavýjanie im dodáva šarm a jedinečnú osobnosť. Celkovo baset prináša do svojich rodín radosť a lásku svojou roztomilou povahou a rozkošnou povahou.