Bavorský horský farbiar

Bavorský horský farbiar

Bavorský horský farbiar - charakteristika

lojálnyvšestrannýrezervovaný k cudzím ľuďom
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 43 - 52 cm
Hmotnosť: 17 - 30 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Bavorský horský farbiar pochádza z Nemecka a v rodnej nemčine sa volá Bayerischer Gebirgsschweisshund. Najpozoruhodnejšou vlastnosťou tohto plemena je jeho vynikajúca stopovacia schopnosť ”studeného nosa”. Jeho nos je taký ostrý, že dokáže rozlíšiť poranenú zver. Toto trochu ľahké, aktívne, stredne veľké plemeno je oddané svojmu majiteľovi, ale k cudzím ľuďom môže byť rezervované. Nie je to pes do koterca a uprednostňuje pobyt v kruhu svojej ľudskej rodiny. Bavorský horský farbiar je pokojný a vyrovnaný, oddaný svojmu majiteľovi a rezervovaný voči cudzím ľuďom. Je to zdravý, sebavedomý, nebojácny, učenlivý pes, nie je ani plachý, ani agresívny.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Bavorský horský farbiar - obrázky

Bavorský horský farbiar vzhlad Bavorský horský farbiar vyzor Bavorský horský farbiar foto

Bavorský horský farbiar - starostlivosť

Pravidelné veterinárne prehliadky sú nevyhnutné pre všetky psy vrátane bavorského horského pachového psa, aby sa včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť pri vytváraní rutinnej starostlivosti, ktorá zabezpečí pohodu vášho psa. Napriek ich vysokej energii môžu tieto psy bez dostatočného pohybu priberať. Zabezpečte im aspoň jednu hodinovú prechádzku denne, spolu s niekoľkými aktívnymi hrami a kratšími prechádzkami, ak je to možné. Každodenná kontrola uší je nevyhnutná na odstránenie nečistôt a škodcov a váš veterinár vám poradí správne techniky čistenia. Pravidelné strihanie nechtov (zvyčajne raz alebo dvakrát mesačne) je potrebné, aby sa zabránilo zarastaniu a aby sa nechty necvakali o podlahu. S touto úlohou vám môže pomôcť ošetrovateľ. Zdravie ústnej dutiny je pre bavorského horského pachového psa životne dôležité, pretože bez náležitej pozornosti môže byť náchylný na zubné problémy. Čistite im zuby denne a váš veterinár vám poradí správnu techniku.

Povaha plemena: Bavorský horský farbiar

Bavorský horský pachový pes je rezervované a inteligentné plemeno stredne veľkých psov. Vynikajú aktivitou a najšťastnejšie by boli na veľkom dvore, kde môžu behať a hrať sa so svojimi majiteľmi. Ich charakteristickou vlastnosťou je vernosť a urobia všetko pre to, aby potešili svojich ľudí. Vzhľadom na ich vysokú energiu a pohyblivosť uprednostňujú hry pred maznaním sa doma. Ich história ako loveckých psov vštepila väčšine z nich silný lovecký pud. Hoci tieto šteniatka nie sú zvlášť strážne, v blízkosti cudzích ľudí sú vo všeobecnosti tiché, ale opatrné. Voči ľuďom však nie sú agresívne a dokážu dobre vychádzať s inými psami. Včasný výcvik a socializácia sú nevyhnutné pre harmonické vzťahy s ľuďmi aj inými psami. Ich inteligencia si vyžaduje duševnú a fyzickú stimuláciu, aby sa zabránilo nude. Tieto psy si vytvárajú silné väzby so svojimi ľudskými rodinami a môžu byť náchylné na separačnú úzkosť, ak zostanú dlhší čas osamote. Preto sú najvhodnejšie do veľkých domácností alebo rodín s deťmi, kde sa im môže dostať pozornosti a lásky, po ktorej túžia.