Bladhaund

Bladhaund

Bladhaund - charakteristika

priateľskýnezávislýzvedavý
Veľkosť: veľký
Výška: 58 - 69 cm
Hmotnosť: 36 - 50 kg
Dĺžka života: 10 - 12 rokov

Bloodhoundi sú veľké, statné psy, ktoré v ramenách merajú 60 až 65 centimetrov a vážia až 50 kilogramov. Ich najznámejšími znakmi sú dlhá, vráskavá tvár s voľnou kožou, obrovské, previsnuté uši a teplé, hlboko posadené oči, ktoré dotvárajú výraz slávnostnej dôstojnosti. Farby srsti môžu byť čierna s pálením, hnedá s pálením alebo červená. Mohutné nohy umožňujú bloodhoundom prekonávať kilometre náročného terénu. Ako svorkové psy majú bloodhoundi radi spoločnosť vrátane iných psov a detí. Sú nenáročné, ale ich nos ich niekedy môže priviesť do problémov. Odporúča sa silné vodítko a dlhé prechádzky na miestach, kde si môžu vychutnať čuchanie. Bloodhoundi sú slintaví a výcvik poslušnosti týchto citlivých sliedičov môže byť náročný. Tento svetoznámy pes dokáže jednu vec lepšie ako ktorýkoľvek iný tvor na svete: nájsť ľudí, ktorí sa stratili alebo sa skrývajú. Bloodhound mimo služby patrí medzi najposlušnejších občanov psej ríše, ale na stope je neúnavný a tvrdohlavý.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Bladhaund - obrázky

Bladhaund vzhlad Bladhaund vyzor Bladhaund foto

Bladhaund - starostlivosť

Bloodhoundom sa darí ako psom žijúcim vo vnútri aj vonku s dostatkom interakcie s ľudskou rodinou. Najšťastnejší sú v domoch s veľkými oplotenými dvormi, pretože sú známi ako útekári a vyžadujú ploty vysoké aspoň šesť metrov. Podzemné elektronické ploty nie sú účinné na ich zadržanie, pretože ich silná túžba sledovať pachy preváži nad akýmikoľvek momentálnymi šokmi. Venčenie Bloodhounda môže byť tréningom pre ruky, pretože majú tendenciu silno ťahať za vodítko a zároveň sledovať svoj nos. Výcvik na vodítku je nevyhnutný, aby ste im zabránili zatúlať sa pri prenasledovaní zaujímavých pachov. Tieto psy potrebujú dlhé každodenné prechádzky a majú pôsobivú vytrvalosť, vďaka čomu sú skvelými spoločníkmi na outdoorové aktivity, ako je turistika alebo behanie. Okrem toho môžu bloodhoundi vyniknúť pri pátracích a záchranárskych prácach alebo stopovacích skúškach. Cvičenie by sa malo u šteniat Bloodhounda obmedziť, kým nedosiahnu fyzickú dospelosť, pričom sa dodržiava pravidlo 5 minút cvičenia za mesiac veku. Výcvik v klietke sa odporúča na to, aby sa vyhli problémom a pomohli pri výchove v domácnosti. V dospelosti sú bloodhoundi kvôli svojej výške náchylní na prepadávanie pultov a ich dlhé chvosty môžu ľahko vyčistiť konferenčné stolíky, preto je nevyhnutné držať jedlo a rozbitné predmety mimo dosahu. Sú to prirodzení hryzači, takže zabezpečenie dostatku hračiek na hryzenie a pravidelný pohyb pomôžu predchádzať deštruktívnemu správaniu. Výcvik Bloodhounda môže byť obohacujúca, ale náročná úloha. Sú inteligentní, ale nezávislí a často zaujímajú postoj "Čo z toho budem mať?". Najlepšie fungujú techniky pozitívneho posilňovania, ako je pochvala a pochúťky, a výcvik by mal byť krátky a príjemný. Pamätajte, že u Bloodhounda je lepšie sa pýtať, než hovoriť. Ich spolupráca je pravdepodobnejšia, keď sa k nim pristupuje s trpezlivosťou a jemným vedením, a nie s prísnym trestom.

Povaha plemena: Bladhaund

Bloodhoundi sú jemné a láskavé psy, preto sú vynikajúcou voľbou pre rodiny a spoločníkov. Sú známe svojou pokojnou a trpezlivou povahou a prejavujú pozoruhodnú vernosť a oddanosť svojim majiteľom. Vďaka svojmu výnimočnému čuchu sú tieto vysoko pachovo orientované psy vynikajúcimi stopármi a pátracími a záchranárskymi psami. Hoci sú vo všeobecnosti priateľské a dobromyseľné, môžu byť samostatne mysliace, preto si vyžadujú dôsledný a trpezlivý výcvik. Vzhľadom na ich silný stopársky inštinkt ich počas prechádzok môžu niekedy rozptyľovať pachy, preto je nevyhnutný výcvik na vodítku. Celkovo možno povedať, že priateľská povaha a neuveriteľné stopovacie schopnosti robia z Bloodhounda jedinečný a cenný doplnok do každej domácnosti alebo pracovného prostredia. Temperament Bloodhoundov je ovplyvnený rôznymi faktormi vrátane genetiky, výcviku a socializácie. Šteňatá s príjemným temperamentom sú zvedavé, hravé a otvorené interakcii s ľuďmi. Pri výbere šteňaťa sa odporúča vybrať si šteniatko s vyrovnanou povahou, ani príliš dominantné, ani príliš bojazlivé. Stretnutie aspoň s jedným z rodičov, zvyčajne s matkou, vám umožní odhadnúť, aký temperament vám vyhovuje. Pozorovanie súrodencov alebo iných príbuzných rodičov môže tiež poskytnúť informácie o tom, ako môže šteňa dospieť. Včasná socializácia je pre všetky šteniatka plemena Bloodhound životne dôležitá. Vystavenie rôznym ľuďom, prostrediam a skúsenostiam počas ich formovania im pomáha formovať sa na dobre vyvinutých dospelých psov. Zapísanie do triedy pre šteniatka, pozývanie návštevníkov a voľné prechádzky s cieľom stretnúť sa so susedmi a stretnúť sa s rôznymi podnetmi prispievajú k dobre prispôsobenému a sociálne zdatnému psovi plemena Bloodhound.