Bordeauxská doga

Bordeauxská doga

Bordeauxská doga - charakteristika

láskavýodvážnylojálny
Veľkosť: veľký
Výška: 58 - 66 cm
Hmotnosť: 45 - 50 kg
Dĺžka života: 5 - 8 rokov

Bordeauxská doga je nesmierne silný strážca typu mastifa. Samce môžu dosahovať výšku 65 cm a hmotnosť 50 kg. Krátka, oku lahodiaca srsť je sýto sfarbená plavá. Mohutná hlava sa vyznačuje podčeľusťami podobnými buldogom, výraznými očami a hlboko zvrašteným čelom. Je to proporčne najväčšia hlava v psej ríši. Telo je zavalité a prilieha k zemi, ale doga sa dokáže pohybovať ako lev, keď si to vyžaduje povinnosť. Bordeauxské dogy správneho temperamentu sú milé a citlivé duše. Majitelia oceňujú vernosť svojho plemena k blízkym všetkých vekových kategórií, ale tiež hovoria, že psi môžu byť tvrdohlaví a budú dominovať nad tými, ktorí nepoužijú pevný výcvik v šteňacom veku. Pri obstarávaní takéhoto superpsa je kľúčové nájsť zodpovedného chovateľa. Najstaršie francúzske plemeno psov Bordeauxská doga, existovalo ešte predtým, ako Francúzsko bolo Francúzskom. Títo statní strážcovia s plavou srsťou a značnou odvahou sú povestní svojou vernosťou, láskou a ochranou.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Bordeauxská doga - starostlivosť

Americký bull dogue de Bordeaux, podobne ako väčšina plemien, potrebuje každodenný pohyb, aby sa cítil spokojne. Aj keď je hravý, veľká časť tejto stimulácie môže byť mentálna, s rutinným fyzickým cvičením. V ideálnom prípade by toto plemeno malo denne absolvovať aspoň 45-minútovú prechádzku. Okrem toho majú radi vnútorné alebo vonkajšie hry, ako je aportovanie alebo preťahovanie lanom. Môžu sa rýchlo vetrať, preto sú ideálne krátke sedenia. Toto plemeno by sa nemalo chovať ako bytový pes. Okrem toho, že sú v mnohých oblastiach, žiaľ, zaradené medzi zakázané plemená, ich veľkosť a návaly energie ich robia nevhodnými.

Povaha plemena: Bordeauxská doga

Americký bull dogue de bordeaux je často dobromyseľný a milujúci, ale nie vždy si uvedomuje, aký je veľký a silný. Pre toto plemeno je veľmi dôležité pracovať na socializácii od mladého veku; reaktivita na ľudí alebo iné psy ich bude obmedzovať. Dôsledný výcvik v mladosti v konečnom dôsledku zlepší kvalitu ich života (a vášho) v dospelosti. Je dôležité dôsledne a pevne pracovať na výcviku s pozitívnym posilňovaním a prizvať profesionálneho trénera, ak máte pocit, že sa u vás začínajú prejavovať problémy so správaním.