Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Boykin španiel

Boykin španiel

Boykin španiel - charakteristika

priateľskýdychtivýmilý
Veľkosť: malý
Výška: 36 - 46 cm
Hmotnosť: 11 - 18 kg
Dĺžka života: 10 - 15 rokov

Boykini sú stredne veľkí španieli, väčší a mohutnejší ako kokršpanieli, ale kompaktnejší ako špringšpanieli. Charakteristickým znakom tohto plemena je krásna jednofarebná hnedá srsť. Farby sa pohybujú od sýtej pečeňovej po sviežu čokoládovú. Veľké uši visia tesne pri lícach, čím vytvárajú výraz oduševnenej inteligencie. Boykinovia vyšľachtení na prácu v jazerách a močiaroch svojej rodnej Južnej Karolíny dokážu plávať ako tulene. Dlhé roky boli známi len lovcom karolínskeho vodného vtáctva a divých moriek. V poslednom čase však široká verejnosť zistila, že boykin je doma rovnako rozkošný ako pri jazere. ”Sú to veľmi, veľmi milí psi, ktorí sa pohybujú okolo rodiny,” hovorí jeden z ich dlhoročných majiteľov, ”ale v teréne sú absolútnym tigrom.” Boykinský španiel je stredne veľký pes vhodný na aportovanie, známy svojou bohatou hnedou srsťou, je vášnivý, dychtivý, veselý a cvičiteľný. Tento mierny domáci pes a húževnatý vtáčiarsky pes bol kedysi najtajnejším tajomstvom Južnej Karolíny.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Boykin španiel - obrázky

Boykin španiel vzhlad Boykin španiel vyzor Boykin španiel foto

Boykin španiel - starostlivosť

Starostlivosť o boykinšpaniela zahŕňa rôzne kľúčové aspekty na zabezpečenie jeho pohody a šťastia. Tieto psy sú známe svojou vysokou hladinou energie, preto je nevyhnutné zabezpečiť im pravidelný pohyb. Každodenné prechádzky, hry a aktivity ako aportovanie alebo plávanie sú skvelými spôsobmi, ako ich udržať fyzicky a psychicky stimulované. Vďaka ich inteligencii a ochote vyhovieť je výcvik dôležitou súčasťou starostlivosti o ne a dôsledný výcvik založený na pozitívnom posilňovaní pomáha zabezpečiť, aby sa dobre správali a reagovali na povely. Socializácia je ďalšou dôležitou súčasťou starostlivosti o boykinšpaniela. Včasná socializácia im pomáha vyvinúť sa v rozhľadených a sebavedomých psov. Ak ich od útleho veku vystavujete rôznym ľuďom, zvieratám a prostrediam, môžete predísť plachosti alebo agresivite. Okrem toho si ich charakteristická vlnitá srsť vyžaduje pravidelnú starostlivosť, aby sa predišlo zrohovateniu, a veľmi dôležitá je aj kontrola uší, či nevykazujú známky infekcie. Správna výživa prispôsobená ich veku a úrovni aktivity je nevyhnutná a konzultácia s veterinárnym lekárom môže pomôcť určiť správnu veľkosť porcií a výživové požiadavky. Pravidelné veterinárne prehliadky sú nevyhnutné na sledovanie ich zdravotného stavu, podávanie očkovaní a prevenciu alebo riešenie akýchkoľvek potenciálnych zdravotných problémov. Boykin španieli sú náchylní na určité zdravotné ťažkosti, preto je dôležité o nich vedieť a prediskutovať ich s veterinárom. Týmto psom sa darí v ľudskej spoločnosti, preto s nimi trávte kvalitný čas, ponúknite im náklonnosť a zvážte, či im zaobstaráte kamaráta na hranie, ak ste dlhší čas mimo domova. A nakoniec, v záujme ich bezpečnosti im zabezpečte bezpečný, oplotený dvor alebo ich pri pobyte vonku veďte na vôdzke, najmä preto, že môžu mať silnú túžbu po koristi. Ak sa budete venovať týmto aspektom starostlivosti, môžete zabezpečiť, aby váš bojkinský španiel viedol zdravý, šťastný a dobre prispôsobený život ako cenený člen vašej rodiny.

Povaha plemena: Boykin španiel

Bojkinský španiel je známy svojou priateľskou a sebavedomou povahou, vďaka ktorej je príjemným spoločníkom pre rodiny aj jednotlivcov. Sú inteligentné, ochotné potešiť a veľmi dobre cvičiteľné, čo prispieva k ich prispôsobivosti a všestrannosti. Toto plemeno má prirodzenú lásku k ľuďom a rado sa zapája do rodinných aktivít. Bojkíni sú vo všeobecnosti dobromyseľní a trpezliví, vďaka čomu sú vhodní do domácností s deťmi. Majú hravú a energickú stránku a ich jemné správanie im umožňuje dobre spolupracovať s deťmi. Je však dôležité dohliadať na interakcie medzi psami a deťmi a naučiť deti, ako správne komunikovať so psami, aby sa zabezpečila bezpečnosť a pohoda všetkých. Ako poľovné psy majú bojkíni silnú túžbu pracovať a aportovať. Vynikajú v rôznych aktivitách vrátane poslušnosti, agility a poľných skúšok. Vďaka svojej inteligencii a ochote učiť sa sú vynikajúcimi kandidátmi na výcvik a darí sa im, keď dostanú duševnú stimuláciu a úlohy, ktoré majú splniť. Okrem pracovných schopností sú boykin španieli známi svojou láskavou povahou a túžbou byť súčasťou rodiny. So svojimi ľudskými spoločníkmi si často vytvárajú silné putá a radi sa zapájajú do všetkých aspektov ich života. Toto plemeno zvyčajne dobre vychádza s inými psami, ak je správne socializované, hoci individuálne osobnosti sa môžu líšiť. Je dôležité poznamenať, že hoci sú boykin španieli vo všeobecnosti priateľskí a spoločenskí, včasná socializácia a výcvik sú nevyhnutné na formovanie ich správania a zabezpečenie toho, aby z nich vyrástli dobre vychovaní a dobre sa správajúci psi. Pri tomto plemene najlepšie fungujú metódy výcviku s pozitívnym posilňovaním, pretože dobre reagujú na pochvalu a odmeny.