Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Búrsky buldog

Búrsky buldog

Búrsky buldog - charakteristika

sebavedomýinteligentnýpokojný
Veľkosť: veľký
Výška: 56 - 69 cm
Hmotnosť: 68 - 91 kg
Dĺžka života: 9 - 11 rokov

Tento mstiteľ s elegantným kabátom, ktorý môže mať v ramenách až 65 centimetrov a vážiť toľko, čo vy, sa vyznačuje bezstarostnosťou. Široká a blokovitá hlava, mohutné čeľuste a hrubé svaly od krku po zadok ho označujú za potomka starovekej rodiny psov ”molloserov”, ktorá je základom dnešných plemien mastifového typu. V pohybe je tento pes možno najhybnejší zo všetkých typov mastifov. Impozantný buldog je oddaný ochrane ľudí a miest, ktoré miluje. Výcvik a socializácia by sa mali začať skoro, skôr ako sa zo šteniatka stane dominantný dospelý jedinec. Je to cvičiteľné, všestranné plemeno, ktoré túži tráviť čas so svojimi zbožňovanými ľuďmi. Napriek tomu môže byť pre začínajúceho majiteľa príliš veľkým psom. Sú zastrašujúci, ale nároční strážcovia domova a rodiny, ktorí sa naučili svojmu remeslu pri ochrane odľahlých juhoafrických usadlostí pred divokými predátormi. Sú dominantní a sebavedomí, ale aj bystrí a ochotní učiť sa.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Búrsky buldog - obrázky

Búrsky buldog vzhlad Búrsky buldog vyzor Búrsky buldog foto

Búrsky buldog - starostlivosť

Hlavnou potrebou boerboela je, aby bol psychicky a fyzicky stimulovaný prostredníctvom pohybu a hry. Okrem toho je pravidelná starostlivosť pomerne jednoduchá. Nechty by sa mali strihať približne raz za dva týždne a zuby by sa mali pravidelne čistiť podľa odporúčania veterinára. Uši boerboelov by sa mali každý týždeň kontrolovať, či sa v nich nenachádzajú nečistoty a vosk, a podľa potreby by sa mali čistiť, aby sa predišlo infekcii alebo napadnutiu škodcami.

Povaha plemena: Búrsky buldog

Boerboely sú hravé, inteligentné a chcú sa páčiť. Najšťastnejšie sú, keď majú nejakú prácu, či už ide o náročnú prácu na farme, službu strážneho psa alebo prípravu na súťaž, kde môžu predviesť svoju obratnosť a silu. Toto plemeno miluje ľudských členov rodiny, dokonca aj deti, hoci niekedy sú dosť prehnane ochranárske. Tie isté inštinkty, ktoré z nich robia dobrých strážnych a ochranných psov, ich môžu urobiť aj zúrivo teritoriálnymi a agresívnymi, ak nie sú správne vycvičení alebo socializovaní. Keď k vám prídu hostia, je dôležité, aby ich člen rodiny zoznámil s domácim boerboelom, aby sa pes necítil ohrozený. Boerboelovia zvyčajne vítajú hostí, ktorých už spoznali a ktorým dôverujú, hoci môžu byť stále v strehu. Pokiaľ ide o výcvik, boerboelovia majú tendenciu byť dominantní a vyžadujú asertívneho trénera, ktorý bude používať pozitívne posilňovanie a určovať hranice bez toho, aby bol prísny. Nie je to pes pre prvých majiteľov. Trpezlivý a dôsledný výcvik by mala sprevádzať včasná socializácia, aby sa predišlo agresii, a boerboelom by sa malo dostávať dostatok duševnej a fyzickej stimulácie, pretože sa môžu nudiť a byť úzkostní, čo vedie k deštruktívnemu správaniu. Dlhé prechádzky, intenzívne hry a náročné pomôcky, ako sú napríklad kŕmidlá so skladačkami, im môžu pomôcť získať potrebnú aktivitu. Keďže ide o veľké plemeno psov s miernymi nárokmi na pohyb, búrske psy potrebujú priestor, takže byt nie je ich ideálnym prostredím. Najlepšie sa im darí v dome s dvorom a vysokým, odolným plotom, ktorý im poskytne dostatok priestoru na bezpečné pobehovanie. Hoci tieto psy nie sú pre nováčikov, správnym majiteľom sa odmenia tým, že budú zbožňujúcimi rodinnými spoločníkmi, ktorí budú brániť svoj domov a človeka za každú cenu.