Český teriér

Český teriér

Český teriér - charakteristika

šikovnýdobrodružnýorientovaný na rodinu
Veľkosť: malý
Výška: 25 - 33 cm
Hmotnosť: 6 - 11 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Sú svalnatí, krátkonohí a pekní poľovníci, ktorí v ramenách nie sú vyšší ako 32 cm. Jemná, hodvábna srsť sa vyskytuje v niekoľkých odtieňoch sivej farby vrátane úžasnej platinovej. Zvlnená srsť na tvári dodáva českým psom športový, kontinentálny vzhľad a stredne dlhý krk dodáva týmto zveri nedotknutým pracovným teriérom štipku elegancie. hoci sú českí psi rovnako odhodlaní a draví ako ktorýkoľvek iný zemný pes, sú miernejší ako typický teriér. Sú opatrní voči cudzím ľuďom a ochranárski voči svojim blízkym, sú dobrými strážnymi psami bez toho, aby boli obzvlášť ukričaní. Dobre sa cvičia a chcú sa páčiť. Je to úžasný rodinný pes. Český teriér, národný pes Českej republiky, je šikovným a dobrodružným kamarátom na hry pre deti a horlivým parťákom na prechádzky. Pri práci sú húževnatí, ale trochu pokojnejší a učenlivejší ako bežný teriér.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Český teriér - obrázky

Český teriér vzhlad Český teriér vyzor Český teriér foto

Český teriér - starostlivosť

Starostlivosť o českého teriéra si vyžaduje komplexný prístup, aby sa zabezpečila jeho pohoda a šťastie. V prvom rade si ich výrazná srsť vyžaduje pravidelnú starostlivosť, aby sa zabránilo jej zacuchaniu a zachoval sa jej atraktívny vzhľad. Aktívna a živá povaha tohto plemena si vyžaduje každodenný pohyb vrátane hier, svižných prechádzok a zaujímavých hračiek, aby sa udržali v dobrej fyzickej kondícii a zachovali si veselú povahu. Včasná socializácia je veľmi dôležitá, aby sa z českého teriéra stal vyrovnaný a sebavedomý dospelý jedinec. Vystavenie rôznym prostrediam, ľuďom a iným psom zabezpečuje ich pohodlie a dobré správanie v rôznych situáciách. Vďaka svojej inteligencii sú citliví na výcvik a techniky pozitívneho posilňovania spolu s trpezlivosťou a dôslednosťou sú nevyhnutné pre ich úspech pri učení sa povelov a trikov. Pravidelné veterinárne prehliadky sú nevyhnutné na sledovanie ich celkového zdravotného stavu a včasné riešenie prípadných problémov. Rovnako dôležité je udržiavať aktuálne očkovanie, kontrolu parazitov a starostlivosť o chrup. Českým teriérom prospieva ľudská spoločnosť a náklonnosť, preto je nevyhnutné tráviť s nimi kvalitný čas. Ich náklonnosť a neochvejná vernosť sa ľahko opätujú, keď dostanú lásku a pozornosť od svojich majiteľov. Dodržiavaním týchto zásad starostlivosti môžete zabezpečiť, aby si váš český teriér užíval šťastný a zdravý život ako milovaný člen vašej rodiny.

Povaha plemena: Český teriér

Český teriér sa môže pochváliť očarujúcou a priateľskou povahou, vďaka ktorej je pre mnohých milovaným spoločníkom. Tieto teriéry sú známe svojou jemnou povahou, sú typicky priateľské a dobre vychádzajú s deťmi aj inými psami. Charakteristickým znakom ich povahy je vernosť, pretože si vytvárajú silné a neochvejné putá so svojimi rodinami. Ich prispôsobivosť sa prejavuje tým, že sa ľahko prispôsobujú rôznym životným podmienkam, od mestských bytov až po vidiecke domy, čo z nich robí univerzálnu voľbu pre širokú škálu majiteľov. Český teriér je inteligentný a ochotný sa zapáčiť, dobre reaguje na výcvik, najmä ak sa používajú metódy pozitívneho posilňovania. Zachovávajú si svoju teriérsku hravosť a často vnášajú do života rodiny živosť a zábavu. Hoci nie sú príliš agresívni, vďaka svojej ostražitosti sú dobrými strážnymi psami, pretože rýchlo upozornia svojich majiteľov na prípadných votrelcov. Ich láskyplná a milujúca povaha im dodáva ďalšiu vrstvu tepla a spoločenskosti, vďaka čomu sa stávajú cenenými členmi svojich rodín.