Čierno-trieslový coonhaund

Čierno-trieslový coonhaund

Čierno-trieslový coonhaund - charakteristika

ľahkájasnáodvážna
Veľkosť: veľký
Výška: 58 - 69 cm
Hmotnosť: 29 - 50 kg
Dĺžka života: 10 - 12 rokov

Tieto psy majú úžasne citlivý nos, dlhé, zamatové uši a milú povahu. Uhľovo čierna srsť má bohaté akcenty pálenia, vrátane charakteristických ”tekvicových semienok” nadvýraznými očami. Sú to veľké, silné psy: Dobre stavaný samec môže v ramenách dosahovať výšku 65 cm a prekonávať terén bez námahy. Sú spoločenské psy. Osamelý psík bude v susedstve štekať celé hodiny. Títo psy dokážu držať krok s najaktívnejšou rodinou, ale dokážu aj celé hodiny prespávať na pohovke. Prechádzajúca veverička na vašom dvore môže v okamihu vyvolať u psa dravosť, takže silné vodítko a pevný plot sú nevyhnutnou výbavou. Veľkí, atletickí poľovníci, ktorí pracujú po nociach, Coonhoundi sú priateľské, nenáročné psy, ktoré milujú spoločnosť. Pri krbe sú snobskí, ale húževnatí, keď sú na stope zákerného mývala.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Čierno-trieslový coonhaund - obrázky

Čierno-trieslový coonhaund vzhlad Čierno-trieslový coonhaund vyzor Čierno-trieslový coonhaund foto

Čierno-trieslový coonhaund - starostlivosť

Black and Tan Coonhound je pes orientovaný na chov, dokáže sa prispôsobiť chovateľskej stanici a dokonca žiť vonku, ak sú splnené určité podmienky. Ak má spoločnosť iného spoločenského psa a je mu poskytnutý teplý a suchý prístrešok, môže sa mu vonku dariť - aj keď nie v extrémne chladnom počasí. Ak je však jediným psom v domácnosti, je pre neho najlepšie žiť vo vnútri so svojou ľudskou rodinou, aby sa vyhol osamelosti. Ak je držaný vonku, malo by to byť len cez deň a na noc by mal byť privedený do domu. Vzhľadom na ich silnú túlavosť je nevyhnutné zabezpečiť veľký oplotený dvor. Chrty ako čiernopálený mývalí pes majú tendenciu túlať sa na míle ďaleko, ak ich zaujme zaujímavý pach. Podzemný elektronický plot na ich zadržanie nestačí, preto je potrebný klasický plot. Mikročipovanie a používanie identifikačných štítkov na obojku sú dôležité opatrenia, ktoré pomôžu identifikovať a lokalizovať ich v prípade, že sa zatúlajú. Mývalí psi, vrátane čiernopálených, majú tendenciu surfovať a zjesť všetko, čo je v ich dosahu. Je nevyhnutné zabezpečiť odpadky a vyhýbať sa ponechávaniu potravín bez dozoru na pracovných doskách, pretože rýchlo využijú príležitosť na občerstvenie. Pre šteniatka mývalích psov sa dôrazne odporúča výcvik v prepravke, aby sa zaistila ich bezpečnosť a ochránili sa predmety v domácnosti pred možným poškodením spôsobeným ich prieskumom a žuvacími návykmi. Výcvik v prepravke tiež pomáha predchádzať nákladným účtom za veterinárne ošetrenie v dôsledku prehltnutia škodlivých predmetov. Hoci sú tieto psy vo všeobecnosti milé a nenáročné, zachovávajú si nezávislú a tvrdohlavú povahu, ktorá je pre ich plemeno typická. Výcvik poslušnosti sa dôrazne odporúča, hoci dokonalú poslušnosť nemožno očakávať. Pozitívne posilňovanie pomocou pamlskov a jemného presviedčania je účinnejší prístup ako snaha komandovať ich. Chrty, ako je čiernopálený mývalí pes, lepšie reagujú na žiadosti než na násilné príkazy. Trpezlivosť a láskavý prístup prinesú lepšie výsledky pri výcviku tohto temperamentného a samostatného plemena.

Povaha plemena: Čierno-trieslový coonhaund

Tento cieľavedomý stopár bol selektívne vyšľachtený na harmonickú prácu s inými psami, vďaka čomu je prirodzene spoločenský so svojimi psími spoločníkmi. Hoci je k neznámym ľuďom zdržanlivý, nevykazuje plachosť ani agresivitu. Čiernopálený mývalí pes s odhodlanou a nezávislou povahou si môže presadzovať svoje preferencie, ale vďaka pevnému, dôslednému a trpezlivému výcviku sa napriek pomalému dospievaniu zmení na dobre vychovaného spoločníka. Počas prvých troch rokov vás bude tešiť hravé a zábavu milujúce šteňa. Doma je to uvoľnený a priateľský kamarát, ale akonáhle zachytí pachovú stopu, jeho pozornosť sa stane intenzívnou a neochvejnou. Kvôli tomuto silnému inštinktu je nevyhnutné držať ho na vodítku, pokiaľ sa nenachádza v bezpečne uzavretom priestore.