Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Eurázier

Eurázier

Eurázier - charakteristika

sebavedomýpokojnýorientovaný na rodinu
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 48 - 61 cm
Hmotnosť: 18 - 32 kg
Dĺžka života: 12 - 16 rokov

Eurasier existuje v nádhernej škále farieb. Podľa štandardu plemena sú povolené všetky farby srsti okrem farby pečene, čisto bielej a nepravidelných bielych škvŕn. Eurasiery môžu mať fialové jazyky, ružové jazyky alebo škvrnité jazyky. Môžu mať aj tmavé tvárové masky alebo svetlé, tzv. reverzné masky. Eurasiery sú pokojné, vyrovnané, jemné, milujúce, inteligentné a sebavedomé. Eurasier je stredne veľký pes s hustou, stredne dlhou srsťou, ktorá môže mať rôzne farby. Je sebavedomý, pokojný a vyrovnaný, verný celej rodine, ale voči cudzím ľuďom je zdržanlivý. Musí žiť v úzkom kontakte s rodinou, pretože sa nehodí na chov v kotercoch alebo uviazaný vonku.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Eurázier - obrázky

Eurázier vzhlad Eurázier vyzor Eurázier foto

Eurázier - starostlivosť

Na zabezpečenie dobrého zdravotného stavu eurasierov sú nevyhnutné pravidelné veterinárne prehliadky, aby sa zistili a riešili všetky základné zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť na mieru šitú rutinnú starostlivosť, ktorá podporuje ich celkové zdravie. Vzhľadom na hustú srsť eurasíri intenzívne línajú, pričom obdobie intenzívneho línania trvá približne tri týždne a vyskytuje sa raz alebo dvakrát ročne. Na zvládnutie tejto situácie sa odporúča pravidelné česanie a teplé kúpele. Následne sa ich srsť môže účinne odstrániť fénovaním na nízkom stupni tepla bez toho, aby došlo k popáleniu. Každodenná kontrola uší je veľmi dôležitá na odstránenie nečistôt a kontrolu škodcov, pričom sa treba riadiť odporúčaniami veterinára na čistenie. Zastrihávanie nechtov raz alebo dvakrát mesačne, v prípade potreby s pomocou ošetrovateľa, zabráni ich hlasnému cvakaniu o podlahu. Hoci eurasijské psy nie sú veľmi aktívne, aj tak by si mali dopriať každodennú 30- až 60-minútovú prechádzku, ktorá naplní ich pohybové potreby. Ocenia aj nejaké hry v interiéri alebo na dvore, aby boli šťastní a spokojní.

Povaha plemena: Eurázier

Eurasier má pokojný a vyrovnaný temperament, vyznáva stádové zmýšľanie a je to pes, ktorý je hlboko orientovaný na rodinu. Ich pozorná povaha z nich robí vynikajúcich ochrancov svojej svorky alebo rodiny, ale len zriedkavo prejavujú agresiu voči iným. Keďže sú rodinne orientované, väčšinu času uprednostňujú spoločníka. Pri stretnutí s novými ľuďmi alebo psami pristupujú opatrne a vo všeobecnosti nie sú agresívne. Tieto verné šteniatka dobre harmonizujú s deťmi a inými domácimi zvieratami, najmä ak boli vychovávané spoločne. Ich celkové správanie je mierne a darí sa im v rodinnom prostredí, kde sú neustále v spoločnosti niekoho, komu dôverujú. V opačnom prípade sa môžu ľahko stať úzkostnými a melancholickými. Pokiaľ ide o úroveň aktivity, eurasijské psy si udržiavajú strednú až primeranú úroveň energie. Vychutnávajú si každodenné prechádzky, ale nie sú príliš aktívne ani hyperaktívne. Vďaka svojej inteligencii a poslušnosti sa rýchlo učia, čo im umožňuje ľahko si osvojiť nové zručnosti a triky.