Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Faraónsky pes

Faraónsky pes

Faraónsky pes - charakteristika

priateľskýinteligentnýušľachtilý
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 53 - 64 cm
Hmotnosť: 20 - 25 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Faraóni sú elegantné, aerodynamické psy určené na prenasledovanie vo vysokých rýchlostiach v skalnatom teréne. Medzi ich charakteristické znaky patrí hustá pálená srsť s rovnakou kožou na nose, ušiach a okrajoch očí, úchvatné jantárové oči, biely chvost, schopnosť usmievať sa a jedinečný spôsob červenania sa, keď je šťastný alebo vzrušený (”Jeho tvár žiari ako boh,” napísal jeden obdivovateľ asi pred 3 000 rokmi). Títo elegantní návštevníci z dávnych čias majú rýchlosť a ladnosť pohybov ako všetky coursery pochádzajúce z doby bronzovej. Faraónsky pes, staroveký ”červený pes” z Malty, je elegantný, ale robustný šprintérsky pes vyšľachtený na behanie drobnej zveri v náročnom teréne. Tieto priateľské a láskavé psy sa rýchlo a vytrvalo držia na stope a doma sa pekne usadia.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Faraónsky pes - obrázky

Faraónsky pes vzhlad Faraónsky pes vyzor Faraónsky pes foto

Faraónsky pes - starostlivosť

Vďaka svojej pokojnej povahe môžu faraónske psy žiť v byte alebo bytovke, hoci ich štekanie môže obťažovať blízkych susedov. Ak ho necháte na dvore, budete potrebovať plot, ktorý je príliš vysoký na to, aby ho mohol preliezť alebo preskočiť, najlepšie pevný, aby nevidel veveričky alebo mačky na druhej strane. Elektronické oplotenie sa pri tomto plemene nehodí - faraónskeho psa nezastaví žiadny šok, keď sa rozhodne niečo prenasledovať. Kvôli jeho tenkej koži ľahko prechladne a pri odvážnom vychádzaní v chladných alebo vlhkých dňoch bude potrebovať psí sveter alebo bundu. Ak chcete mať dobre vychovaného psa, musíte zabezpečiť, aby váš vysokoenergetický faraónsky pes mal aspoň 30 minút pohybu denne. Tento pes sa môže zúčastňovať na lure coursingu a agility alebo s vami môže ísť na rodinný beh či jazdu na bicykli. Len sa uistite, že ho máte na vodítku vždy, keď ste v neoplotenom priestore. Ak uvidí niečo malé a chlpaté, jeho silný lovecký apetít zakaždým prekoná aj ten najlepší výcvik. Keď ho však nerozptyľuje niečo hodné prenasledovania, vďaka jeho inteligencii a ochote potešiť sa je výcvik pomerne jednoduchý. Len dbajte na to, aby boli hodiny zaujímavé a príjemné; drsné alebo opakujúce sa metódy výcviku na jeho citlivú, zábavu milujúcu osobnosť nefungujú. Tréningy udržiavajte krátke a ukončite ich niečím, čo urobil správne, aby ste ho za to mohli pochváliť.

Povaha plemena: Faraónsky pes

Faraónske psy milujú svojich ľudí a s radosťou ich zabávajú svojimi klauniádami. Odvrátenou stranou je, že k novým ľuďom môžu byť odmeraní. Je to pes, ktorý si rád ide svojou cestou. Napriek tomu je inteligentný a ochotný vyhovieť - väčšinou - čo vo všeobecnosti uľahčuje výcvik. Faraónsky pes môže byť trochu citlivá rastlina. Vníma pocity ľudí a vysoko dramatická domácnosť pre neho môže byť veľmi stresujúca. Vždy je dôležité, aby ste psa ako šteňa zoznámili s množstvom nových ľudí a situácií, ale to platí najmä pre faraóna, ktorý môže vyrásť do plachosti. Zapíšte svojho psíka do kurzu. Pomôžte mu vypilovať jeho sociálne zručnosti a pravidelne ho pozývajte na návštevy a berte ho do rušných parkov, obchodov, ktoré povoľujú psov, a na voľné prechádzky, aby sa zoznámil so susedmi.