Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Francúzsky buldoček

Francúzsky buldoček

Francúzsky buldoček - charakteristika

prispôsobivýhravýinteligentný
Veľkosť: malý
Výška: 28 - 33 cm
Hmotnosť: 13 kg
Dĺžka života: 10 - 12 rokov

Francúzsky buldoček sa podobá na buldočka v miniatúrnej veľkosti, až na veľké, vzpriamené ”netopierie uši”, ktoré sú charakteristickým znakom tohto plemena. Hlava je veľká a hranatá, s ťažkými vráskami vyvalenými nad extrémne krátkym nosom. Telo pod hladkou, lesklou srsťou je kompaktné a svalnaté. Bystrý, láskavý francúzsky pes je očarujúci. Francúzske buldočky málo štekajú - ale ich ostražitosť z nich robí vynikajúcich strážnych psov. S radosťou sa prispôsobia životu s jednotlivcami, pármi alebo rodinami a nevyžadujú veľa pohybu vonku. Dobre vychádzajú s inými zvieratami a radi si nájdu nových priateľov z radov ľudí. Niet divu, že obyvatelia miest od Paríža po Peoriu prisahajú na toto veľmi zábavné a spoločenské plemeno. Jedinečný francúzsky buldoček s veľkými netopierími ušami a vyrovnanou povahou je jedným z najobľúbenejších plemien malých psov na svete, najmä medzi obyvateľmi miest. Francúzsky buldoček je hravý, ostražitý, prispôsobivý a úplne neodolateľný.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Francúzsky buldoček - starostlivosť

Francúzske buldočky nepotrebujú veľa pohybu. Majú pomerne nízku hladinu energie, hoci z každého pravidla existujú výnimky. Aby si však udržali nízku hmotnosť, potrebujú každodenný pohyb prostredníctvom krátkych prechádzok alebo hier na dvore. Mnohí francúzski buldočkovia sa radi hrajú a väčšinu času strávia rôznymi aktivitami, ale nemajú takú vysokú energiu, aby potrebovali veľký dvor alebo dlhý čas na cvičenie. Toto plemeno je náchylné na vyčerpanie z tepla a nemalo by sa cvičiť pri vysokých teplotách. Prechádzky a aktívne hry obmedzte na chladné rána a večery. Pri výcviku francúzskeho buldočka berte do úvahy, že hoci sú inteligentní a zvyčajne sa chcú zapáčiť, sú to aj voľnomyšlienkari. To znamená, že môžu byť tvrdohlaví. Pri tomto plemene je úspešných mnoho rôznych techník výcviku, preto sa nevzdávajte, ak určitá metóda nefunguje; jednoducho vyskúšajte inú techniku. Ak chcete vzbudiť záujem vášho francúzskeho psíka, snažte sa, aby výcvik vyzeral ako hra s množstvom zábavy a odmien. Je dôležité, aby ste šteňa francúzskeho buldočka cvičili v prepravke, aj keď mu plánujete dať voľnosť v dome, keď dosiahne dospelosť. Bez ohľadu na plemeno šteňatá skúmajú, vliezajú do vecí, do ktorých by nemali, a hryzú veci, ktoré im môžu ublížiť. Oprava alebo výmena zničených vecí, ako aj účty za veterinárne ošetrenie, ktoré by mohli vzniknúť, môžu byť nákladné, takže výcvik v prepravke je prospešný pre vašu peňaženku a váš temperament, ako aj pre pohodu vášho šteňaťa.

Povaha plemena: Francúzsky buldoček

Je to inteligentný, milujúci pes, ktorý chce a potrebuje tráviť veľa času so svojimi ľuďmi. Francúzsky buldoček je voľnomyšlienkár, ktorý miluje zábavu a dobre znáša výcvik, ak sa vykonáva pozitívnym spôsobom s množstvom odmeny za jedlo, pochvaly a hry.