Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Glen of Imaal teriér

Glen of Imaal teriér

Glen of Imaal teriér - charakteristika

jemnýtemperamentnýodvážny
Veľkosť: malý
Výška: 32 - 36 cm
Hmotnosť: 15 - 18 kg
Dĺžka života: 10 - 15 rokov

Gleny sú strapaté, robustné, nízko zavalité teriéry, ktoré v ramenách merajú maximálne 35 cm. Na Glenoch nie je nič okázalé ani prefíkané. Ich hustá srsť bez zbytočností, široká hlava a pokrčené predné nohy skôr naznačujú, že ide o pracovného farmárskeho psa z doby a miesta, kde bola podstata dôležitejšia ako štýl. A napriek tomu sú aj smiešne roztomilí. Človek musí mať srdce z kameňa, aby odolal a nepohladkal Glena či ho poškriabal za uchom. Jemnejší ale stále odvážny a temperamentný, dvojsrstý teriér Glen of Imaal je pomenovaný podľa jednej z najodľahlejších lokalít Írska. Odvážny, ale učenlivý Glen je silný, nenáročný pes stvorený na ťažkú prácu.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Glen of Imaal teriér - obrázky

Glen of Imaal teriér vzhlad Glen of Imaal teriér vyzor Glen of Imaal teriér foto

Glen of Imaal teriér - starostlivosť

Glen je pomerne nenáročný na údržbu. Má rád spoločnosť svojich ľudských spoločníkov a najlepšie sa mu žije v dome s nimi. Výcvik je u tohto plemena vo všeobecnosti jednoduchý, pretože je inteligentný a rád sa učí. Kľúčom k tomu, aby bol výcvik hračkou, je udržiavať ho svieži a zaujímavý; nenudiť Glena opakovaným výcvikom. Keď sa nudí, prejaví svoju tvrdohlavosť tým, že vás bude ignorovať, hrať sa okolo alebo sa zatúla, aby očuchal okolie. Glen nie je príliš hlučné plemeno, ale ak ho náhodou povzbudíte, bude štekať a štekať a štekať. Nikdy sa nebežte pozrieť, čo je to za rozruch, keď šteká - naučíte ho, že ak bude robiť rozruch, získa si pozornosť svojej obľúbenej osoby. Naučiť ho povel "Ticho" ako súčasť základných psích manierov je dobrý nápad. Glen potrebuje každodenný pohyb; svižná, 30-minútová prechádzka po okolí uspokojí jeho potrebu pohybu. Gleni si dávajú dostatok pohybu aj sami, hrajú sa a šantia okolo domu. Toto plemeno môže byť rovnako šťastné v byte ako v dome s veľkým dvorom. Jedno upozornenie: Glen, podobne ako mnoho iných teriérov, rád - nie, miluje - kopanie a túto vlastnosť nie je také ľahké odradiť ako štekanie. Svoje záhony môžete zachrániť tak, že svojho Glena naučíte kopať len na jednom určenom mieste na dvore.

Povaha plemena: Glen of Imaal teriér

Výraz "veľký pes v malom tele" výstižne opisuje tohto teriéra. Je odvážny a priebojný, a hoci sa len zriedkakedy pustí do bitky s inými psami, s najväčšou pravdepodobnosťou ju aj dokončí. V prípade potreby bude chrániť aj svoju rodinu. Je inteligentný, verný a trpezlivý, čo sú vlastnosti, ktoré z neho môžu urobiť skvelého spoločníka. Ako rodinný maznáčik dáva svojim ľuďom veľa lásky, ale má nezávislú povahu, kvôli ktorej ho mnohí ľudia označujú za tvrdohlavého.