Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Hanoverský farbiar

Hanoverský farbiar

Hanoverský farbiar - charakteristika

lojálnynezávislýpokojný
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 48 - 53 cm
Hmotnosť: 36 - 45 kg
Dĺžka života: 10 - 14 rokov

Hanoverský farbiar pochádza z Nemecka a vo svojom rodnom jazyku sa volá Hannoverscher Schweißhund. Celkovo je vysoko výkonný hannoverský farbiar stredne veľký, dobre stavaný a mohutný. Dobre uložené silne osvalené predné a zadné končatiny ho kvalifikujú na neúnavnú prácu. Jeho široký, hlboký hrudník poskytuje dostatok priestoru pre pľúca a umožňuje dlhé, namáhavé naháňačky. Mierne zvrásnené čelo a jasné, tmavé oči vytvárajú vážny výraz typický pre hannoverského farbiara. Pre toto plemeno je typická aj červená základná farba srsti, ktorá môže byť od svetlej plavej farby až po tmavú žíhanú, ktorá sa zdá byť takmer čierna. Hannover má pokojnú a istú povahu, zároveň je citlivý k svojmu psovodovi a vyberavý a náročný k cudzím ľuďom. Má vysoké schopnosti sústredenia pri akejkoľvek stopárskej práci so silnou lojalitou voči vedúcemu poľovníkovi.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Hanoverský farbiar - starostlivosť

Tak ako u všetkých psov, aj u vášho hannoverského stavača by ste mali dodržiavať pravidelné veterinárne prehliadky, aby ste včas odhalili akékoľvek zdravotné problémy. Váš veterinárny lekár vám môže pomôcť vytvoriť rutinnú starostlivosť, ktorá udrží vášho psa zdravého. Hanoverský stavač je náchylný na priberanie na váhe a má vysokú hladinu energie. Dbajte na to, aby váš pes mal aspoň jednu dobrú polhodinovú až hodinovú prechádzku denne s niekoľkými dobrými, aktívnymi hrami a kratšími prechádzkami. Denne im kontrolujte uši, či v nich nie sú nečistoty a škodcovia, a čistite ich podľa odporúčania veterinára. Zastrihávajte psovi nechty, kým nie sú príliš dlhé - zvyčajne raz alebo dvakrát za mesiac. Nemali by cvakať o podlahu. S tým vám môže pomôcť váš ošetrovateľ. Vašou hlavnou starosťou, pokiaľ ide o starostlivosť o vášho hannoverského stavača, bude udržiavanie jeho ústneho zdravia. Mali by ste im čistiť zuby, pretože mnohé psy sú náchylné na zubné problémy. Váš veterinárny lekár vás môže poučiť o tom, ako správne čistiť zuby vášho psa.

Povaha plemena: Hanoverský farbiar

Mnohí milovníci hannoverských stavačov opisujú osobnosť týchto psov ako pokojnú a vernú. Sú to veľké šteniatka s veľkým množstvom energie, takže radi behajú vonku na dvore alebo v najbližšom psom parku. Tieto veľké šteniatka majú pokojné správanie, vďaka ktorému sa s nimi ľahko pomaznáte, ak práve zostávate doma. Keďže tieto šteniatka boli vyšľachtené na stopovanie a lovenie koristi, majú tendenciu mať silný lovecký apetít, hoci správnym a včasným výcvikom sa tieto sklony dajú obmedziť. Nie sú to strážne psy, ale budú štekať, ak si všimnú, že sa v blízkosti domácnosti blíži alebo sa deje niečo cudzie alebo nové. Týmto psom sa najlepšie darí pri včasnom výcviku, ktorý obmedzí ich tvrdohlavé a nezávislé správanie. Budú potrebovať skúseného trénera, ktorý je pri výcviku sebaistý a dôsledný. Majú tiež tendenciu priľnúť k jednému členovi rodiny, ale budú vychádzať s každým, vrátane detí, v domácnosti. Hannoverský stavač môže byť najvhodnejší pre veľké rodiny, ktoré žijú vo väčších domoch s dvorom.