Objednávky prijaté 17.6.-21.6. budú spracované v pondelok 24.6.

Hariér

Hariér

Hariér - charakteristika

priateľskýspoločenskýorientovaný na ľudí
Veľkosť: stredne veľký
Výška: 48 - 53 cm
Hmotnosť: 20 - 27 kg
Dĺžka života: 12 - 15 rokov

Harrieri, ktorí trochu pripomínajú bígla s členstvom v posilňovni, sú väčší a silnejší ako ich menší bratranec, ale menší ako anglický foxhound, plemeno, ktoré sa používalo pri ich vývoji. Harrieri, ktorí v ramenách merajú 50 až 55 centimetrov, majú nadčasový vzhľad pracovných stádových psov: krátku, elegantne vyzerajúcu srsť, nízko nasadené, zamatové uši, neodolateľne milú tvár a dostatok svalov a šliach, aby vydržali dlhý deň plný lovu. Dobre stavaný harrier prekonáva terén hladkou, efektívnou chôdzou. Harrier je rýchly, na korisť zameraný stádový pes strednej veľkosti, ktorý bol prvýkrát vyšľachtený v stredovekom Anglicku na naháňanie zajacov. Je oveľa väčší ako bígl, ale menší ako jeho blízky príbuzný, anglický foxhound.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Hariér - obrázky

Hariér vzhlad Hariér vyzor Hariér foto

Hariér - starostlivosť

Harrieri majú veľa energie a výdrže. Ak majú dostatok pohybu, sú skvelými spoločníkmi, ale ak nie, môžu sa stať deštruktívnymi. Harriere sa neodporúčajú pre obyvateľov bytov. Najlepšie sa im darí v domoch s veľkými dvormi alebo plochami, kde môžu behať. Dvory potrebujú ploty, pod ktorými sa harrier nemôže prehrabávať alebo ich preskakovať. Harrieri môžu žiť vonku s vhodným úkrytom pred teplom a chladom, ale uprednostňujú pobyt vo vnútri, v blízkosti svojej rodiny, ktorú považujú za svoju svorku. Harriery hárajú - dlhšie štekanie - keď sa nudia alebo sú osamelé, preto nie je dobrý nápad nechať ich celé hodiny samých na dvore, najmä ak máte v blízkosti susedov. Sú to psy, ktoré sú radi s vami, ale nevyžadujú si pozornosť. Dokážu sa zabaviť samy. Vašou úlohou je zabezpečiť, aby ich predstava o zábave neznamenala robenie neplechy! Doprajte svojmu dospelému harrierovi dlhú prechádzku s množstvom času na čuchanie alebo ho každý deň vezmite behať. Šteňatá majú iné pohybové potreby. Vo veku od 9 týždňov do 4 mesiacov je pre ne skvelým spôsobom cvičenia, výcviku a socializácie raz alebo dvakrát týždenne šteniatková škôlka a 15 až 20 minút hry na dvore, ráno a večer. Vo veku od 4 do 6 mesiacov ich potreby splnia týždenné kurzy poslušnosti a každodenné polkilometrové prechádzky, plus hry na dvore. Od 6 mesiacov do jedného roka sa hrajte do 40 minút počas chladných rán alebo večerov, nie v horúčavách. Prechádzky naďalej obmedzujte na pol míle. Po dovŕšení jedného roka s vami môže šteňa harriera začať behať, ale udržujte vzdialenosť kratšiu ako jeden kilometer a dávajte mu po ceste časté prestávky. Vyhýbajte sa tvrdým povrchom, napríklad betónu. Keď bude ďalej dospievať, môžete vzdialenosť a čas behu predĺžiť. Tieto odstupňované úrovne cvičenia budú chrániť jeho vyvíjajúce sa kosti a kĺby.

Povaha plemena: Hariér

Ako typický stádový pes - pes, ktorý je zvyknutý pracovať v skupine - je jemný harrier spoločenský a priateľský, nikdy nie agresívny voči iným psom. Je typickým psovodom aj v tom, že je samostatne mysliaci a môže byť tvrdohlavý. Je dôležité cvičiť ho metódami, ktoré ho presvedčia, že byť poslušný je jeho predstava. Pozitívne posilňovanie - odmeny za správne správanie - je pri tomto plemene správna cesta. Je to dobrý strážny pes a upozorní vás na cudzie zvuky alebo priblíženie ľudí. Ak nie ste doma, bude sledovať zlodeja, ktorý prichádza a odváža vaše striebro. Ako každý pes, aj harrier potrebuje v mladosti včasnú socializáciu - vystavenie mnohým rôznym ľuďom, pohľadom, zvukom a zážitkom. Socializácia pomáha zabezpečiť, aby zo šteniatka harriera vyrástol všestranný pes.