Japonský špic

Japonský špic

Japonský špic - charakteristika

vernýhravýinteligentný
Veľkosť: malý
Výška: 30 - 38 cm
Hmotnosť: 5 - 11 kg
Dĺžka života: 12 - 14 rokov

Japonský špic ako spoločenské plemeno sa teší zo spoločnosti svojej rodiny a je naozaj malým komediantom. Radi robia radosť svojej rodine, a preto sa radi učia; vždy majú úsmev na tvári. Medzi charakteristické znaky patrí ich čisto biela srsť, ktorá má na krku črty podobné hrive. Takisto, podobne ako iné plemená špicov, sa im chvosty stáčajú cez chrbát do krásneho chumáča srsti. Špicatý pysk im pripomína líšku s čiernym nosom, čiernymi okrajmi očí a ušami v tvare špicatých trojuholníkov, ktoré stoja vzpriamene a pohybujú sa ako radarové veže, počujú všetko, čo sa deje okolo nich, a vďaka tomu je toto plemeno veľmi ostražité. Japonské špice sú malí komedianti, ktorí vám chcú robiť radosť a smiať sa. Sú veľmi verní a inteligentní a sú z nich skvelí spoločníci. Hrajú sa na dobrodružstvá, radi sa pridajú na túru, jazdu autom alebo na výlet na pláž či k jazeru. Milujú svojich ľudí a jednoducho si užívajú, keď sú s nimi.

  • Priateľskosť

  • Poslušnosť

  • Energickosť

  • Plznutie

  • Náročnosť starostlivosti

Japonský špic - obrázky

Japonský špic vzhlad Japonský špic vyzor Japonský špic foto

Japonský špic - starostlivosť

Japonské špice sú nenáročné na údržbu a vyžadujú si pomerne jednoduchú starostlivosť. Ich zuby by sa mali pravidelne čistiť podľa odporúčania veterinára. Ich uši a vankúšiky labiek by sa mali kontrolovať, či sa v nich nenachádzajú známky infekcie, parazity alebo nečistoty, a mali by sa udržiavať v čistote. Pravidelne navštevujte veterinára, aby ste udržali dobrý zdravotný stav japonského špica.

Povaha plemena: Japonský špic

Japonské špice sú cenené pre svoj úžasný temperament. Sú veľmi priateľské k rodine a majú hravého ducha. Tieto psy milujú osobnú pozornosť a nereagujú dobre na to, keď ich niekto ignoruje alebo ich nechá dlhší čas osamote. Ich energetické potreby sú pomerne priemerné. Japonskému špicovi by mala vyhovovať jedna dobrá prechádzka denne a možno ocení aj možnosť prebehnúť sa bez vôdzky. Keďže sa dobre znášajú s inými psami, výlet do psieho parku im umožní voľne behať a spáliť prebytočnú energiu. Napriek tomu by mal každý pes bez ohľadu na plemeno absolvovať socializačný výcvik pred kontaktom s inými zvieratami. Japonské špice sú známe svojou odvahou a ochranárskou povahou. Na cudzích ľudí, ktorí vstúpia do ich teritória, prekvapivo hlasno šteká, hoci sa upokojí, ak ho človek, ktorému dôveruje, upokojí. S návštevníkmi by sa mali zoznamovať pohodlne. Japonské špice dobre znášajú výcvik a sú pomerne inteligentné. Verný, aktívny, poslušný a láskavý - to všetko sú slová, ktoré presne vystihujú povahu japonských špicov, čo môže prispieť k ich neustálemu rastu popularity.